V těhotenství omezte skákání a dopady, zejména v prvním trimestru. Nevhodná je zumba, trampolínky. Naopak vám pomohou lehké procházky, plavání, jóga a speciální cvičení pro těhotné. Pokud jdete na běžnou lekci cvičení, vždy oznamte lektorovi své těhotentví upraví vám některé cviky.

Dechová cvičení
Tato cvičení využívá zejména jóga, která má celý systém, jak a kdy dýchat, aby bylo cvičení co nejsprávnější. Proto je dobré se i před obyčejným cvičením natáhnout na podložku, zavřít oči a zhluboka se několikrát nadechnout, vnímat každý nádech a výdech. Pro lepší dýchání je dobré mírně pokrčit nohy a během každého nádechu vnímat proud vzduchu.
Při cvičení byste se také měla zaměřit na zvedající se a klesající břicho během každého nádechu a výdechu. Toto cvičení nijak neuspěchávejte, buďte v naprostém klidu. Po několika nadechnutích by měla být pauza, ve které dýchejte normálně.
Jestli se vám zatočí hlava, na chvíli s cvičením přestaňte a odpočiňte si. Poté dýchejte méně hluboce.
Přečtěte si podrobný návod od trenérky, jak cvičit v jednotlivých trimestrech.
Jaká další cvičení v těhotenství můžete provádět?
- Vhodné a nevhodné sporty v těhotenství - Zde se dočtete, co vše smíte a nesmíte v těhotenství cvičit a jak byste měla upravit své cvičící návyky.
- Cviky na pánevní dno - Zvládnutí těchto cviků vám pomůže mimo jiné ke snazšímu porodu
- Cviky pro těhotné - Přehled cviků vhodných v těhotenství. Většina těchto cviků slouží pro udržení fyzické kondice, přípravy na porod a celkovému duševnímu naladění.
- Cviky na záda - Tipy na uvolnění bolestivých zad, zejména bederní a krční páteře.