na přehled Encyklopedie

Jak probíhá těhotenství, když čekáte dvojčata?

Dvojčata jsou nejčastějším případem vícečetného těhotenství. V současné době se dvojčata rodí častěji než dříve. Jednou z příčin je umělé oplodnění.

Jak dvojčata vznikají?


Dvojčata vzniknou dvěma způsoby. Buď pokud spermie oplodní vajíčko, které se během svého dalšího dělení oddělí. Pak vzniknou dvě buňky, ze kterých se dále vyvíjí jednotlivá embrya. Případně, pokud se uvolní dvě vajíčka a každé z nich oplodní jiná spermie.

Typy dvojčat


Existují dva typy dvojčat. Jednovaječná dvojčata nesou stejnou genetickou informaci. Proto jsou si velmi podobná a mají stejné pohlaví. Dvouvaječná dvojčata stejnou genetickou informaci nemají, proto si podobná být nemusí a může se narodit holčička i kluk zároveň.

Těhotenství s dvojčaty


Během těhotenství s dvojčaty budete mít větší velikost bříška a přiberete více kilogramů, než u běžného těhotenství. Lékař si vás bude na pravidelné prohlídky častěji. Možná vás pošle na rizikové těhotenství. Dvojčata se totiž často rodí dříve než v předpokládaném termínu. Podle toho, jaká bude poloha plodů rozhodne, zda budete rodit přirozeně, nebo císařským řezem.

Vše pro dvojčata z Bazaru

Diskuze o tomto tématu:

Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Jak probíhá těhotenství, když čekáte dvojčata?"?