Homeopatika: Vše, co potřebujete vědět

Co je to homeopatie?

Homeopatie je alternativní léčebná metoda. Zkoumá člověka a jeho příznaky nemocí jako celek. Nepoužívá klasické léky, ale vysoce ředěné látky, které stimulují obranný systém organismu. Homeopatika nezatěžují organismus a nehrozí u nich vedlejší účinky. Neslouží ale jako plná náhrada klasických léků.

Některé ženy mají také poruchy spánku nebo jsou vystrašené ze všech vyšetření v těhotenství. Tyto stNěkteré ženy mají také poruchy spánku nebo jsou vystrašené ze všech vyšetření v těhotenství. Tyto st

Jak přesně homeopatika našemu organismu pomáhají? A jaká jsou pravidla jejich užívání? Přečtěte si celý článek Homeopatie: Nepůsobí proti nemoci, ale léčí podobné podobným »

Homeopatika v těhotenství

V těhotenství vás možná potrápí ranní nevolnosti, zvracení nebo nechutenství. Některé ženy mají také poruchy spánku nebo jsou vystrašené ze všech vyšetření v těhotenství. Tyto stavy se však dají upravit či alespoň zmírnit. A právě vhodná homeopatika vám značně uleví. Přečtěte si celý článek Homeopatika a homeopatická léčba v těhotenství »

Homeopatie a porod

Alternativní metody léčby mají své místo také u porodu. Mohou homeopatika usnadnit průběh porodu, nebo zmírnit případné poporodní komplikace?

Homeopatie i po narození dítěte

Homeopatie v těhotenství pak plynule může pokračovat do období laktace, a stahuje se samozřejmě i k novorozenci, kojenci či batoleti. Homeopatika můžete používat prakticky v jakémkoliv věku. Nesnažte se ale za každou cenu o samoléčbu a dejte na rady odborníka. Podívejte se na článek homeopatie a novoronec (na textu právě pracujeme), homeopatie a batole (na textu právě pracujeme) homeopatie a kojenec (na textu právě pracujeme).

Doporučená domácí lékárnička

Uvedené léky je dobré mít doma vždy při ruce, aby mohly být podány v akutním případě co nejrychleji:

Arnica montana 9C

Lék na poranění jakéhokoliv druhu, na svalová a kloubní přetížení, je vhodný i po těžší svalové námaze. Jednoznačná volba po operacích či vytržení zubu. Snižuje krvácení, vstřebává hematomy – krevní sraženiny.

Aconitum napelus 9C

Je lék pro teplotní šoky – prochlazení, ale i úžeh a úpal. Jde také o lék na horečku nad 38 °C bez pocení, na náhle vzniklé nachlazení, na rychlý nástup chřipky. Je to ale také důležitý lék na šokové situace, po úrazech, autonehodách…

Apis mellifica 15C

Základní lék proti nejrůznějším otokům, které jsou zlepšeny studeným obkladem, nápojem, atd. Může jít o stavy po píchnutí hmyzem, alergie včetně sluneční kopřivky.

Belladonna 9C

Je lék na horečku s pocením, na lokální záněty se zarudnutím a bolestí (např. zánět prsu), ale i na bolesti hlavy z přehřátí s bušivými bolestmi. U dětí pak lék na bolesti pulzujících uší.

China 9C

Lék na nebolestivé průjmy, pomáhá i na vyčerpání po průjmech, zvraceních, tedy na rekonvalescenci po stavech spojených se ztrátou tekutin. Pomáhá také na bolesti břicha s nadýmáním.

Ferrum phosphoricum 9C

Lék proti teplotě, která nepřesahuje 38 °C. Stav je doprovázen únavou a malátností. Lék pomáhá i na krvácení z nosu a bolest ucha, která nastupuje pozvolna.

Nux vomica 9C

Lék s rozsáhlým účinkem. Působí na ucpaný nos a rýmu při senné rýmě, na bolest v krku z klimatizace, pomáhá při stresových stavech z přepracování s neklidem a poruchou spánku. Má detoxikačními účinky. Je vhodný na pálení žáhy, je možné jej užít před i po konzumaci těžkého, mastného jídla a alkoholu.

Poumon histamine 15C

Působí na alergické stavy tím, že zklidňuje průběh a trvání nejrůznějších alergických reakcí. U otoků se vhodně doplňuje s homeopatickým lékem Apis mellifica. Výrazný vliv má na průběh sezónních alergických rým, ale je vhodným lékem také při dalších alergických projevech na kůži a sliznicích.

Dávkování

  • V případě akutního stavu 3× 5 granulí po hodině,
  • později 2× denně 5 granulí do úlevy.

Heslo odborně zaštiťuje:

Přednosta KARIM 2. LF UK a FN Motol
28.6.21 10:03

Doc. MUDr. Tomáš Vymazal, Ph.D., MHA se narodil 29. 5.1969 v Praze. Po ukončení studií nastoupil na Kliniku anesteziologie a intenzivní medicíny ve FN Motol. Postupně pracoval na všech úsecích kliniky, včetně dětské kardioanestezie a dětské resuscitační péče. Nejdelší část svého pracovního života pak působil na kardiochirurgii pro dospělé, 6 let jako vedoucí lékař pooperačního oddělení. Absolvoval několik středně a dlouhodobých stáží v zahraničí. V roce 2009 byl zvolen primářem KARIM 2. LF UK a FN Motol, v roce 2014 pak jmenován jejím přednostou.

Své bohaté zkušenosti zúročil ve více než 100 publikacích v zahraničních i domácích odborných časopisech, je hlavním autorem a editorem 4 monografií. Pravidelně přednáší na odborných kongresech a vzdělávacích akcích doma i v zahraničí. Je odborným garantem oboru A+IM na 2. LF UK a předsedou Akreditační komise A+IM při MZ ČR. Je členem řady národních i mezinárodních odborných společností a čestným lektorem simulační medicíny Aeskulap akademie. V současné době zastává také pozici národního koordinátora intenzivní péče.

Váš příspěvek

Odesílám...

Navrhněte změnu

Jaká informace podle vás chybí v hesle Vše, co potřebujete vědět o homeopatii?

Mohlo by vás zajímat: