na přehled Encyklopedie

Odstříkávání mléka

Odstříkávání mléka je jedním ze způsobů, jak nakrmit miminko. Tedy buď klasickým kojením, kdy dítě přímo saje z prsu, nebo odstříkáním do láhve, ze které pak pije samo.

Důvody pro odstříkávání mateřského mléka


Odstříkávání mateřského mléka využívají hlavně maminky, které mají hodně mléka. Pokud ale odstřikuje mléko příliš často, je to poněkud kontraproduktivní. Čím víc mléko odstříkáváte, tím více se bude další mateřské mléko tvořit. Hrozí případně také častější záněty prsou. Naopak, pokud máte mléka málo, zkuste s odstříkáváním začít. Vaše produkce mateřského mléka se tak zvýší a miminko bude spokojené.

Odstříkané mléko uchovejte v ledničce. Toho využijte v případech, kdy potřebujete na chvíli odejít. Člověk, který vaše miminko hlídá, ho pak mateřským mlékem nakrmí.

Existují také banky mateřského mléka. Tam se odstříkané mléko uchovává pro miminka, která jejich maminky nemohou z různých důvodů kojit.

Jak provádět odstříkávání mateřského mléka?


Odstříkávání provádějte ručně, což je poměrně pracné a namáhavé. Nebo využijte odsávačky, které mléko z prsu odsají do nádobky samy.

Odsávačky najdete také v Bazaru eMimino.cz

Nevíte, kterou značku odsávačky vybrat? Inspirujte se zkušenostmi s odsávačkami od maminek na eMiminu.

Odsávání mateřského mléka také řeší maminky v diskusi.

Diskuse o tomto tématu:

 Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Odstříkávání mléka"?

Reklama


Reklama