Odsávání po kojení

24.6.21 00:34

Odsávání po kojení

Zdravím,

Mám dotaz ohledně odsávání mléka. Máme skoro 2měsíční miminko, plně kojím, ale mám stále pocit, že mám málo mléka. Kojíme přes den co 1-2 hodiny, když malý usne přes den, tak zkouším hned odsávat, jednak pro podpoření laktace a druhak má malý stále hlad. Na váze přibývá. Já bych si chtěla i udělat nějakou menší zásobu mléka do mrazáku pro případy, kdy by byl přítel s miminkem nějakou dobu sám apod. Mám elektrickou odsávačku, zkouším odsávat hned po kojení či hodinu po kojení, někdy i 2 hodiny po kojení v noci, bohužel nikdy nevytáhnu z obou prsou dohromady více než 20ml. Za den tak 70ml, když se poštěstí. Máte nějakou zkušenost, či rady? Piju spoustu vody, melty a dva šálky kojícího čaje za den. Děkuji a přeji krásný den!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1848
24.6.21 06:23

Ahoj :) já odsávala mléko, když se dcera narodila (byla o měsíc dřív) a z prsa se naučila pít až ve 3 týdnech. Do té doby jsem odsávala pěkně.. pak jsem už neodsála skoro nic.. takže jsem přestala odsávat :D dcera za 3 dny bude mít 16m a teprve přestávám kojit :) laktace se mohla ustálit a mléko se tvoří podle potřeby dítěte :) nemusí ho už být tolik a prsa se nemusí nalévat tolik jak dřív, ale dítěti stačí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
24.6.21 06:53

Podle čeho usuzujes že má hlad, když přibíra? To je holý nesmysl. Tvoje dítě hlad určitě nemá. Důvod pláče v tomhle obdobi může být jeden až sto. Například bolest bříška, přetažení. To že nic neodsajes opět nehovoří o tom že nemáš mlíko. Přečti si jak funguje kojení. Dítě - jeho jazyk a sliny stimulují bradavku, vytváří se hormon který tvori mléko. To obyčejná odsávačka neudělá. Spousta žen nic neodstrika, ani neodsaje. A děti kojej ještě do školky. Vyhod odsávačku a uklidni se. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9812
24.6.21 07:48

Vykašli se na odsávání a koj miminko jak si řekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.6.21 09:27

@mackA159 nepláče, jen je neklidný a strká si pěstičky do pusy a hledá. A všude čtu, že odsávačka stimuluje také. A jak jsem napsala, chtěla bych odstříkat do zásoby třeba pro případ svatby apod, proto rada “vyhoď odsávačku a uklidni se” mi moc nepomáhá. Miminko kojím, jak si řekne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.6.21 09:28

@Denny97 děkuji za zkušenost :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.6.21 09:30

@JancaS84 kojím, jak si řekne, co ale budu dělat, když budu od miminka na pár hodin oddělená - návštěva doktora, svatba apod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9812
24.6.21 09:37
@Mibaleamia píše:
@mackA159 nepláče, jen je neklidný a strká si pěstičky do pusy a hledá. A všude čtu, že odsávačka stimuluje také. A jak jsem napsala, chtěla bych odstříkat do zásoby třeba pro případ svatby apod, proto rada “vyhoď odsávačku a uklidni se” mi moc nepomáhá. Miminko kojím, jak si řekne

Jestli myslíš vaši svatbu, tak tu nech až bude dítě větší a hlidatelny. My jsme se brali když bylo dceru rok a půl a už jsem nekojila a bylo to v pohodě. Ona nechtěla ani moje mlíko z flašky, takže i když odstrikas tak není jistota, že to miminko vypije. Taky jsem měla u ní nějaký mlíko v mrazáku a pak jsem to akorát vyhazovala. U druhyho sem se na to vykaslala a nebylo to potřeba. K doktorům jsem brala většinou sebou, pokud to nebylo k praktikovi kde jsou chrchlajici lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12932
26.6.21 20:26
@Mibaleamia píše:
@JancaS84 kojím, jak si řekne, co ale budu dělat, když budu od miminka na pár hodin oddělená - návštěva doktora, svatba apod?

Mleka mas dost, prestan blbnout.
Odkladat kojene dite v tomhle veku je nesmysl, vezmes ho proste s sebou nebo pockas, az bude trochu vetsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat