Odstříkávání po kojení

292
15.7.15 10:52

odstříkávání po kojení

Ahoj maminky,
mám na Vás dotaz. Máme 18ti denní holčičku, pokud při kojení nevypije všechno mlíčko z prsu, mám po kojení zbytek odstříkat? A jak poznám, zda už je prso prázdné?
Ještě dvě věci mě trápí. Vetšinou celé dopoledne děsně vyhoudá a chce kojit každou chvíli, ale u prsa vydrží jen chvilku. Je to normální? A od včera trochu bojujeme, že chce kojit třeba i po 2-3 hodinách, ale pije jen 10 minut a pak se mi dokonce pozvracela. Nemůže být něco v nepořádku?
Děkuji za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9454
15.7.15 10:58

Nikdy jsem nic neodstrikavala…dite jsem nechavala pit kdy chtelo…nekdy to bylo po dvou hodinach..jindy (vetsinou v noci) treba po sesti nekdy po osmi..dite jsem mela taky blici…az do te doby co zacala jist tuhou stravu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2767
15.7.15 11:05

@Ester588 je to normalni. kojte tak casto, jak bude chtit, ale ne kazdou hodinu, aby ji nebolelo brisko.ono se to casem ustali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13585
15.7.15 11:22

Malymu sou skoro 4 mesice a taky by na me visel skoro porad :-D po kojeni sem nic neodstrikavala, akorat treba kdyz nechtel, delsi dobu tak sem odtrikala trochu aby mi to nebolelo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
15.7.15 11:23

Tak malá je ještě malá, chce být prostě u maminky a ten kontakt během kojení ji upokojuje :) nevím, proč byste chtěla odstříkávat… já to dělala, protože jsem musela často na pár hodin pryč, takže manžel měl v ledničce a mrazáku zásoby. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
15.7.15 11:40
@markyska82 píše:
@Ester588 je to normalni. kojte tak casto, jak bude chtit, ale ne kazdou hodinu, aby ji nebolelo brisko.ono se to casem ustali

Proč ne každou hodinu? miminko se muže kojit i po hodině, dokonce i po pul hodině. mateřské mléko je dobře stravitelné, bříško ji bolet nebude-pokud by nebyl problém jinde, ne jak u UM, kdy se musí dodržovat časové rozestupy.
ale to není zakladatelky případ. zakladatelko, klidně koj, jak si mimi řekne, pokud se ti pozvracela, tak ji drž po nakojení chvíli ve svislé poloze, jestli se ti pozvracela jednou, tak to nějak extra nemusíš řešit, já myslím, že dítě, které se nepoblindí, jako by nebylo :D

• Nahlásit
  • Citovat
15.7.15 11:48
@markyska82 píše:
@Ester588 je to normalni. kojte tak casto, jak bude chtit, ale ne kazdou hodinu, aby ji nebolelo brisko.ono se to casem ustali
:roll: to je zase rada :roll:

Koj jak si prcek řekne, náš první jedl první čtyři měsíce maximálně po půl-třičtvrtě hodině, prostě se nenajedl moc, tak měl brzo hlad :nevim: a zvracel tak do toho půl roku ;) a malá (3 měsíce) jí v podstatě od narození tak po těch 2-3 hodinách, někdy vydrží i dýl ;) neboj, srovná se to časem samo :)
Edit: neodstříkávej, pokud tě bolí prsa, tak třeba jen trochu, aby přestala, ale jinak je to celkem zbytečný ;) nebo jestli si chceš mlíko zamrazit, tak odstříkávej, ale já co měla zamražený, tak sem stejně vylila, malej to nechtěl :jazyk:

Příspěvek upraven 15.07.15 v 11:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13585
15.7.15 11:48

Jojo mi nekdy papame po pulhodine nekdy po 3 hodinach proste jak si rekne :-) nikdy jsem si nevsimla ze by ho bolelo brisko nebo neco podobnyho, poblinka se jedine ze ho po kojeni polozim a moc sebou hazi a dela blbinky :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
15.7.15 11:51

@Halibar To odstříkávání mi nařídil doktor, protože jsem měla druhý týden zánět v prsu. Měla jsem po kojení odstříkat, aby prý prso bylo zcela prázdné. Nevím zda vůbec prso může být někdy prázdné, proto se na to ptám :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
15.7.15 11:53
@Verunecka289 píše: :roll: to je zase rada :roll:

Koj jak si prcek řekne, náš první jedl první čtyři měsíce maximálně po půl-třičtvrtě hodině, prostě se nenajedl moc, tak měl brzo hlad :nevim: a zvracel tak do toho půl roku ;) a malá (3 měsíce) jí v podstatě od narození tak po těch 2-3 hodinách, někdy vydrží i dýl ;) neboj, srovná se to časem samo :)
Edit: neodstříkávej, pokud tě bolí prsa, tak třeba jen trochu, aby přestala, ale jinak je to celkem zbytečný ;) nebo jestli si chceš mlíko zamrazit, tak odstříkávej, ale já co měla zamražený, tak sem stejně vylila, malej to nechtěl :jazyk:

já myslím, že není potřeba koulet očima :hug:,paní má prostě špatné informace, to se stává. :kytka: ale jinak s tebou souhlasím

• Nahlásit
  • Citovat
brko
15.7.15 11:55
@Ester588 píše:
@Halibar To odstříkávání mi nařídil doktor, protože jsem měla druhý týden zánět v prsu. Měla jsem po kojení odstříkat, aby prý prso bylo zcela prázdné. Nevím zda vůbec prso může být někdy prázdné, proto se na to ptám :).

hele ono platí, že prázdná prsa zvyšují poptávku, tedy paradoxně plná prsa-málo mléka. pokud máš i po nakojení pocit plných prsou, tak ručně odstříkej, ale spíš se fakt snaž, aby miminko vysálo co nejvíc.

• Nahlásit
  • Citovat
292
15.7.15 11:58

Děkuju všem za radu, já měla strach, aby ji něco nebylo, když pila jen chvilku a pak se poblinkala :( ale asi zbytečně panikařím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
15.7.15 12:06
  • Nahlásit
  • Citovat
6354
15.7.15 13:22

@Ester588 aha, aha, tak to nevím. Já myslím, že pokud často kojíte, tak není třeba odstříkávat, ale moje kamarádka měla taky zánět a doktor jí radil odstříkávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
15.7.15 13:33

@Ester588 ahoj, mě malá pila celou dobu po třech hodinách +/- a taky jen 5-10 minut, prostě byla najezená a stačilo jí to. S tím odstříkáváním opatrně, dělej to jen pokud tě ta prsa tlačí…protože odstříkáváním si zvyšuješ laktaci a je to pak takový kolotoč, protože zvyšuješ uměle nabídku, poptávka není, prsa jsou pak ještě víc plná atd…já jsem si hlupák chtěla udělat nějaké zásoby jednou do mrazáku a pak jsem z toho chytla zánět (který jsem naštěstí rozehnala). Takže s odstříkáváním opatrně ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama