na přehled Encyklopedie

Laktační poradkyně

Máte problémy s kojením nebo si nevíte s něčím rady? Pak vám doporučujeme kontaktovat laktačního poradce. Ten vám rád poradí, co a jak.

Laktační poradkyně je odborník, který vám poradí s případnými problémy s kojením. Jak se s ním spojit? Seznam laktačních poradců získáte na webových stránkách Laktační ligy. Také porodnice mají obvykle svého laktačního poradce nebo laktační sestru.

Zkontaktujte se s ní už v době, kdy do porodnice nastupujete. K tomu vám pomůže Seznam laktačních poradkyň.

Laktační poradce často dochází k maminkám přímo domů. Na této schůzce vám vysvětlí, jak správně kojit, jaké jsou nejvhodnější polohy při kojení a technika kojení. Pomůže vám také vyřešit případné problémy, které s kojením souvisí.

Nepotřebujete osobní schůzku, ale máte dotaz ohledně kojení? Navštivte Laktační poradnu na eMimino.cz.

Jak vybrat laktační poradkyni?

Šikovná laktační poradkyně vám může velmi usnadnit první dny sžívání s miminkem a vyřeší nejasnosti a problémy s kojením. Jak ale vybrat tu správnou? O tom už diskutují maminky v diskusi Laktační poradkyně:

mickey píše: Pokud mohu poradit, ať si vybere poradkyni - matku. Mají o věc zájem, studují dlouho a není to pro ně jen práce, kterou je třeba vyřídit. Jsou osobnější a zainteresovanější a maminky pro ně nejsou jen kusy, které je třeba odbavit.

jitkasophie naopak říká: Laktační poradkyně, které mají certifikát a jsou z oboru, například zdravotní sestry, mají určitě více zkušeností. Co se týká přístupu, myslím, že to je individuální. Nejlepší je doporučení od někoho, kdo byl spokojený.

Diskuse o tomto tématu:

 Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Laktační poradkyně"?

Reklama


Reklama