na přehled Encyklopedie

Kojení a alkohol

Alkohol během kojení konzumovat můžete. Ale jen příležitostně a ve velmi malém množství.

Jak je to s alkoholem během kojení?


Jako nejvhodnější alkoholický nápoj se jeví víno (přibližně jedna sklenička). Neobsahuje totiž látky, které by u vás, a tím i u miminka, mohly vyvolat nadýmání.

Některé babské rady také doporučují matkám, které mají s kojením problémy, jeden decilitr černého piva každý den. U některých dětí ale právě tato metoda vyvolává nadýmání. Řiďte se proto svým tělem a reakcemi miminka.

Během kojení pijte a jezte s rozumem - inspirujte se také články Co jíst a Co nejíst během kojení. V žádném případě byste ale neměla konzumovat tvrdý alkohol nebo alkohol ve větších a pravidelných dávkách. To by miminku mohlo opravdu ublížit.

Odstříkávání mléka a alkohol


Plánujete jít na oslavu, nebo máte prostě chuť na skleničku? Pak zkuste mateřské mléko odstříkat a uchovat v ledničce. Místo kojení pak nakrmte miminko odstříkaným mlékem z lahve. Mezitím se alkohol vstřebá a poté opět budete moct přejít ke klasickému kojení.

Co na odtříkávání a alkohol říká odbornice v Laktační poradně na eMiminu?

Po požití většího množství alkoholu se doporučuje dítěti nepodávat mateřské mléko 12-24 hodin. Je potřeba připravit dopředu pár dávek na toto období.

Nejste si jisté, jak alkohol a kojení skloubit? Zeptejte se v Laktační poradně.

Diskuse o tomto tématu:

 Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Kojení a alkohol"?

Reklama


Reklama