na přehled Encyklopedie

Kojicí podprsenka

Kojicí podprsenka je příjemnější na nošení větších prsou, a tím zabraňuje bolestem zad. Dále je u ní snazší odepínání ramínek než u běžného prádla a vyndavání prsu pro nakojení dítěte.

Existuje nepřeberné množství druhů, barev, velikostí. Je dobré nechat si při výběru poradit od prodavaček. Záleží také na tom, kolik chcete do poprsenky investovat.

Za kojicí podprsenku ušetříte v Bazaru eMimino.cz

Jak vybrat správnou podprsenku?


Dbejte zejména na to, aby vám podprsenka byla co nejpohodlnější. Měla byste si také v obchodě vyzkoušet, jak snadné je odepínání ramínek. Velikost by měla být taková, aby prsa neutlačovala – tím by mohlo dojít k ucpání mlékovodu, poškození bradavek nebo zánětu prsou.

Nevíte, jakou kojicí podprsenku vybrat? Nechte si poradit od maminek v diskusi.

Změna postavy během kojení


Vaše tělo se kojení bude muset přizpůsobit. Kojicí podporsenka tak bude mít pravděpodobně jinou velikost, než podprsenka, na kterou jste běžně zvyklé. Co tedy při výběru podprsenky doporučují maminky na eMiminu?

Ivana1000: Prsa po porodu se Ti pravděpodobně nalijou, takže vem o číslo větší košíčky. Obvod nech jakej máš teď. I kdyby podprda byla větší, nesmíš zapomenout na to, že možná budeš muset používat vložky do podprsenky a ty přebytečné místo vyplní ;) Ale doporučuju koupit jednu a s dalším nákup počkat až po šestinedělí, až se velikost prsou ustálí.

Mar_tanka1983: Fakt je lepší jí kupovat až po porodu nebo ještě líp po šestinedělí, nikdo ti neřekne, jak se ti prsa zvětší, mě třeba skoro nevyrostly, ale jsou jakoby plnější (pevnější) jen, ale velikost sem zvyšovat nemusela… Nicméně klasickou kojící už nenosím, nakoupila jsem si tři sportovní a ty točím - jak jí nosím 24 hodin denně, tak i ta nejpohodlnější kojící mě štvala, háčky a ramínka mi prostě po několikadenním nošení hrozně lezly na nervy. Teď jsem spokojená jak želva, nikde nic netlačí a zároveň to prsa myslím docela dostatečně podporuje. A další nemalou výhodou je to, že ta sportovka je dost elastická, aby se prsa při nalívání neutlačovala…

Diskuse o tomto tématu:

 Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Kojicí podprsenka"?

Reklama


Reklama