Odsávačka mléka - opravdu je nutná?

47
11.3.20 09:55

Odsavacka mleka - opravdu je nutna??

Prisel cas pomalu si pripravit veci do porodnice a v seznamu na strankach nemocnice, ve ktere jsem se rozhodla rodit je i odsavacka mleka. Procitala jsem si jeste v polovine tehotenstvi zda je nutna - protoze z logickyho hlediska jsem si rikala, jak ted muzu vedet zda budu mit vubec dost mleka pro dite a treba nebude ani co odsavat. Hlavne mleko se spousti 3 dny po porudu a to se odchazi z nemocnice domu. Take jsem se docetla ze zenam ze stresu z nemocnice se proste mleko spusti az v klidu doma.. byly to ale stare clanky, je to tak i nyni nebo je uz povinnost ji mit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.3.20 09:58

Tak nutit te nemuzou, za me to neni nutne. Ja teda odsavala skrz dokrm ale u nás v porodnici mi ji na ten jeden den půjčili :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
11.3.20 09:58

Na start kojení je opravdu nejlepší odsávačka, někdo má to štěstí, že se mu mléko spustí bez toho, ale třeba mezi mými kamarádkami žádná taková nebyla. Nám teda byla odsávačka k dispozici v nemocnici a pokud by tam nebyla, určitě bych si ji ze své vlastní zkušenosti vzala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
843
11.3.20 10:01

Ahoj, já teda byla po císaři, ale především za mléko které mám vděčím hlavně odsavačce, hodně mi pomohla nastartovat laktaci. Mě jí teda ale půjčili, každopádně až budu čekat druhé dítě, odsavačka na mém seznamů rozhodně chybět nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2345
11.3.20 10:02

Do porodnice určitě nemusíš. Ale na dom doporucuji zapujcit, pak si případně pořídit svoji. U prvního miminka jsem ji pouzivala hodně, protože se ji moc nedařilo prisat, měla jsem ji celou dobu pujcenou od švagrové. Na druhý mimi jsem si ji koupila z druhé ruky a zatim ještě nepoužila, ale určitě jeste využiji. Jinak v porodnici se vetsinou da pujcit jejich odsavacka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@Zoe1 na spuštění kojení je nejlepší kojit co nejvíc miminko. Odsávačka by měla nastoupit až ve chvíli kdy to nejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23662

Nic není povinnost. A za mě ani není potřeba doma. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
11.3.20 10:04

@varenevejce tak vzhledem k tomu ze znam jak sestry dokazou byt „prijemne“, tak jsem se bala aby na me nebyly hnusny, ze to snad bylo uvedeno v seznamu, tak kde ji mam.. cetla jsem vsak i nejake prispevky ze tam zapujcuji monitor dechu i odsavacku. Presto se bojim neco nemit aby me zbytecne nerozeusovaly ustepacny poznamky o priprave do porodnice :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.20 10:05

Odsávačku jsem používala jen u prvního dítěte, ale jen chvilku, odsála jsem prd - mlíka jsem přitom měla dost, asi jsem měla blbou techniku… nebo odsávačku… :nevim: U druhého po císaři mi ji půjčili v porodnici, doma jsem se po zkušenosti s prvním na odsávání s klidným srdcem vykašlala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
11.3.20 10:09
@varenevejce píše:
@Zoe1 na spuštění kojení je nejlepší kojit co nejvíc miminko. Odsávačka by měla nastoupit až ve chvíli kdy to nejde…

Hm…tak u mě to bylo naopak, jen díky odsávačce se mi pořádně rozjelo mléko a to jsem přikládala pořád

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1329
11.3.20 10:11

Zavolej do porodnice, kde se chystáš rodit a zeptej se tam, jestli půjčují nebo máš mít vlastní. Domů bych si ji určitě pořídila, stojí pár korun, není nad to, když máš plný kozy mlíka a dítě nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
11.3.20 10:24

U prvniho ditete jsem odsavacku ocenila, ale pujcili mi ji v porodnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
11.3.20 10:29

Koupila jsem, nevyužila. Trošku jsme se na začátku trápily, ale potom jsme přišly na to samy, jak mlíčko poteče nejlépe :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.20 10:30

V porodnici jsem odsávačku neměla ani jednou, na novorozeneckém v případě potřeby měli nějakou „lepší“ (elektrickou). Ale domů jsem ji kupovala velmi záhy, s prvním dítětem jsem měla týden po porodu (císař) prsa úplně kamenný a ruční odsávání přes všechny biokojorady považuju za neefektivní, nepříjemný a zdlouhavý mučení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5826
11.3.20 10:30

Jsem po CS a odsavacku jsem pouzivala az doma (pujcenou od kamaradky), protoze jsem mela mleka hodne a mala nestihala vse vypit, nez se to upravilo.Prsa jsem mela nality k prasknuti, tak jsem asi 5 dni parkrat odsavala pak pri ukonceni kojeni jsem parkrat vyuzila, nez mi dosly homeopatika.

Nutit te nemuzou, pokud nechce, neporizuj ji, ale je dobry aspon vedet, kde se da treba pujcit, pripadne nekdo, kdo by pujcil ;) v dnesni dobe uz sezenes i na bazaru treba za par kacek…

@Zoe1 ja treba v okoli nikoho nemam, kdo rozjizdel laktaci odsavackou, naopak jak tu zaznelo, co nejvic prikladat…ale kazdy to ma asi jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama