Odsáváním mléka - typ odsávačky?

32
12.12.20 00:50

Odsáváním mléka - typ odsávačky?

Ahoj maminky,
chtěla jsem se zeptat, jestli taky máte nějaká problém s odsáváním mléka. Prcka pořád vážím, vypije i za 15 minut 140ml, (jsou mu 3 měsíce) ale odsávání mi prostě ne a ne jít. Mrzí mě to, protože bych si chtěla udělat zásoby, až třeba nebudu kojit, tak abych mu dávala své místo UM. Nebo kdybych snad onemocněla a musela brát ATB. Mám Phillips Avent manuální i elektrickou.
Myslíte, že kdybych vyzkoušela třeba Medelu- ta mě docela zaujala, tak by to šlo? Že mi třeba typ Aventu prostě nesedí?
Díky za odpovědi :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3273
12.12.20 01:44

Ahoj, v porodnici jsme měli zmiňovanou Medelu.. Byla dobrá, moje první zkušenost s nemanualni. Rucni děs. Doma jsem měla od Canpol babies elektrickou a nebyla špatná poměr cena/výkon. Musela jsem si to ale vždycky prostě nak vychytat aby se pricucla jak ma a pak jela hezky dokud měla co :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30604
12.12.20 06:28

Avent je s Medelou srovnatelný. Podle mě to není odsávačkou. Je celkem obvyklý, že odsavačka nevezme skoro nic, a miminko kolik potřebuje.
Já neodsaju. Nic ani v šestinedělí, maximálně 30 ml :roll: A prsa mám plná, ještě 6 měsíců po porodu mi mléko samo spouští :oops: Mimino prospívá, starší děti jsme kojila velmi dlouho.
Neřešila jsem, prodala odsavačku a kojila dál :lol:
Můžeš zkusit nahřát prsy, zvýšit příjem tekutin.
Za mě je nejlepší, co můžeš udělat, prodat váhu, odsavačky a kojit, jak miminko potřebuje :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3033
12.12.20 06:41

Proč vážíš i ve 3 měs. pokud prospívá? Ve 3 měs. už nemá cenu řešit odsávání. Kašli na to a užívej si miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
12.12.20 08:05

Vyzkoušela jsem Avent manuální - pár kapek, navíc mi málem upadla ruka. Poté Medela mini - dobrá, ale je na občasné odsátí, denodenni výkon by ji asi zavařil. Pořídila jsem Medelu Swing dvoufázovou a dnes v šesti měsících stále odsávám, za 15 minut mi vytáhne mlíka v rozmezí 120-150 ml a odsávám jednou v noci vždy okolo 200-250. Ne dýl jak 15-20 min. Podle mě každému sedne úplně něco jiného. Mě manuální nevezme vůbec nic, elektrická super jak vidíš. Nová je velká investice, ale já jsem se štěstím jednu vyhmatla na marketplacu z „druhé ruky“. No ono to nezní na první dojem moc hygienicky, ale já narazila na paní, co jí dostala od tchýně a jen jednou vyzkoušela, nesedlo a poslala hned dál za mrzkej peníz. Jinak znám holky, co jim to nejde s elektrickými a naopak mají manuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
12.12.20 11:50

Medelu bych doporučila. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
12.12.20 17:44

Môže chvíľu trvať kým si prsia zvyknú na odsávanie, keď som začínala tak trvalo asi 3-5 15 minútových odsávaní kým mi z jedného prsa vôbec vyšla prvá kvapka mlieka. (Druhé bolo trošku lepšie, tam prvá kvapka šla už na druhý pokus, ale tých 5 asi trvalo kým to množstvo bolo aspoň nad 10 ml.

Inak mám vyskúšané Avent aj medelu a saju oboje dobre, preferujem ale medelu keďže má rôzne veľkosti nastavcov a napr ja potrebujem na každú bradavku inú veľkosť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3929
12.12.20 18:03

@VeeVeee
Já vyzkoušela Avent i Medelu - a neodsála jsem nic. Zkoušela jsem všechno možné, ale kdybych se na hlavu postavila, nikdy jsem tam neměla víc než trošku na dně. Dítko pilo dle potřeby, mléka bylo habakuk, ale že bych něco odsála - tak to ani ťuk. Nejdřív jsem také myslela, že je to odsávačkou - měnila jsem odsávačky, takovéty náprsníky, horké sprchy, před kojením po kojení, čaje, atd… prostě nic. Smířila jsem se s tím a u druhého už jsem se ani nepokoušela. Nevím, jestli je to prsy nebo hlavou - ale zde jsem se dočetla, že jsou ženy, co prostě mléko neodsají - a já k nim patřím.
Neřeš to. Holt budeš pár měsíců mimču po ruce :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat