Odstříkávání MM

196
12.1.06 15:08

Odstříkávání MM

Ahoj maminky!
Prosim nekoho s podobnou zkusenosti o radu.
Mam 5ti tydenni holcicku. Rada bych zacala odstrikavat a skladovat mleko, abychom si mohli s manzelem obcas vecer nekam vyjit, ale mam pocit, ze mam mleka malo. Kdyz nakojim (kojim pres den po hodine a pul az dvou a v noci prumerne po trech) a zacnu odstrikavat, podari se mi odstrikat cca 5 ml. Tzn. ze pochybuju, ze se mi za den podari odstrikat tolik, aby ji to vecer stacilo na krmeni. Poradite mi, prosim, jak bych mela postupovat, abych mohla obcas mleko skladovat? Mela bych kojeni z jednoho prsu vynechat a odstrikat a kojit tedy dvakrat po sobe z toho sameho nebo je lepsi odstrikavat po troskach z kazdeho vzdy po kojeni? Dekuju moc za radu !

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1917
12.1.06 15:33

Ahoj,

ja na odstrikavani pouzivala odsavacku od aventu, chvilku trvalo, nez jsem se to naucila. Pak bylo nejlepsi, kdyz jsem kojila z 1 prsu, tak z druheho zaroven odsavat. Odsavala jsem vsak jen 1-2× do tydne abych si nerozhazela zavedeny rezim nabidky a poptavky. Behem 24 hodin se da v lednicce mleko shromazdovat, akorat by se melo slevat dohromady mleko o stejne teplote. V mrazaku by pak melo vydrzet 3 mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
12.1.06 16:54

Ahoj Adelo,
já to dělala tak, že jsem schraňovala mléko počas dne, kdy jsem měla večer odejít. Odstříkané mléko jsme dávala jen do ledničky (nebylo potřeba zamrazovat) a večer ho dostala dcera ohřáté. Je úplně normální, že ti po kojení moc odstříkat nejde, protože tělo už si zvyklo a produkuje jen tolik mléka, kolik ti holčička většinou vypije. Já to měla stejně. Řešila jsem to tak, že když jsem kojila z jednoho prsa, tak jsem zachytávala mléko, které mi teklo z druhého prsa a PŘED každým kojením jsem z každého prsa trochu odstříkla. Mimčo totiž vždycky dokáže vytáhnout víc, než my dokážeme odstříkat. Proto jsem odstříkávala trochu před kojením (tak cca 20-30ml), protože to, co si dcera ke konci kojení bez problémů vysosla, tak to já bych už ze sebe nedostala. Nesmí se to pochopitelně přehnat, aby na mimčo něco zůstalo :wink:

Tak si s manželem hezky vyhoďte z kopýtka:-)
Jana+Kačenka 13 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
12.1.06 17:30

Ahoj.
Ja mam pakovou odsavacku, ale mleka mam hodne, takze odstrikavam kazde rano, vetsinou odstrikam plnou lahvicku, coz je tech 120 ml, nekdy ale min.
Delam to tak, ze z jednoho prsa nakojim, odstrikam zbytek a z druheho odstrikam bud, co to jde nebo kolik potrebuju, zalezi kolik mam ten den mlika. Pokud mas min mlika nebo akorat, delej to, jak ti radi prede mnou Jana?, tedy odstrikej pred kojenim, mimco si vytahne, co ty uz bys neodstrikla.
Jinak ze zacatku jsem taky odstrikala tak 10-30 z kazdyho, ona se ta tvorba postupne upravi. Nalila jsem to do sklenicky od presnidavky a dala na mrazak a novy mliko jsem na to vzdycky prilila (to mi poradila zkusenejsi kamoska).
Jinak ti to preju, my se jeste nikam nedostali :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
12.1.06 17:48

Mě odstříkavat rukou vůbec nešlo. POřídila jsem AVENT ISIS. Když potřebuju mlíko, odsávám vždycky ráno před kojením ( to mám prasa nalitá ).Odsávám tak 100-120 ml, pak naleju do sáčku, zagumičkuju, popíšu a po těchto dávkách si to zamrazím. Pak si rozmrazím, kolik potřebuju. Jinak mě přes den vůbec odsávat nejde, to malá vše spotřbuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama