Jakou elektrickou sekačku?

234
19.7.21 21:15

Jakou elektrickou sekačku?

Ahoj holky, pohrávám si s myšlenkou koupit elektrickou sekačku, ale nevím vůbec jakou. Může mi prosím někdo poradit nebo dle zkušenosti doporučit?

Na chatě máme nerovný terén, vyloženě svahy tu nejsou, spíš jen hrboly a někdy se stane (většinou na jaře, když jedeme na chatu poprvé), že je tráva hodně vysoká i víc jak půl metru :oops:. Takže moje požadavky na elektrickou sekačku by byly, aby umělá posekat vysokou trávu, aby setkala i mokrou trávu, měla koš a nebyla moc složitá a náročná na údržbu a manipulaci.
Nikdy jsem elektrickou neměla, mám tu jen krovinak a benzínu, ale setkal s tím bývalý (už spolu nejsme) a já s tím za prvé neumím a za druhé ta sekačka nejde ani nastartovat. Je to pro mě Španělska vesnice :mrgreen:

Takže bych ráda nějakou elektrickou, kterou strcim do zásuvky, zmacknu tlačítko a seká. Existuje nějaká taková nebo jsem moc náročná?

Předem všem díky za rady, zkušenosti a doporučení  :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9225
19.7.21 21:19

No musíš si zase koupit krovinak a pojezdovou sekačku. Oboje pojede na stejný baterie, když koupíš všechno od jedné značky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
19.7.21 21:25
@Cenarius píše:
No musíš si zase koupit krovinak a pojezdovou sekačku. Oboje pojede na stejný baterie, když koupíš všechno od jedné značky.

Krovinak tu mám i benzinovou sekačku (navíc míchat benzín s olejem… i to je pro mě Španělska vesnice)…
spíš mi jde o značku a typ elektrické sekačky, jestli je lepší pojezdová, rotační apod. na terén, který jsem psala v úvodním příspěvku

Vůbec nevím, podle čeho nebo jak vybírat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13161
19.7.21 21:28

Ja bych nechala zkouknout ty benzinovy, co tam mas. Ja tomu taky nerozumela, ale vubec! A po rozvodu jsem si oboji poridila - krovinak a benzinovou sekacku s pojezdem a oboji zvladam (do ty doby jsem sekala pouze elektrickou). Neni to zadna veda, staci ti benzin v kanystru a olej. Sekam paralelne u rodicu i elektrikou, ale nerada.

Jinak souhlasim - kdyz uz elektriku, tak bez kabelu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
19.7.21 21:29

S kabelem je to opruz a navíc riziko preseknuti. Manžel si teď koupil v Lidlu akumulatorovou a je nadšený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13161
19.7.21 21:33
@Kitia1 píše:
Krovinak tu mám i benzinovou sekačku (navíc míchat benzín s olejem… i to je pro mě Španělska vesnice)…
spíš mi jde o značku a typ elektrické sekačky, jestli je lepší pojezdová, rotační apod. na terén, který jsem psala v úvodním příspěvkuVůbec nevím, podle čeho nebo jak vybírat :nevim:

Vybirat podle velikosti pozemku, podle toho, jestli tam mas vic stromu ap., na vysokou travu jsou bud spesl sekacky, nebo ten krovinak. Taky podle fyzicke zdatnosti sekace - ale i ja 158 cm, drobna, zvladnu v pohode krovinak.
Znacka - mam Husquarnu a Hondu, spokojenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12947
19.7.21 22:02

Vem ten krovinak i sekacku nekam do servisu, nech si udelat udrzbu a vysvetlit obsluhu.
Je to jednoduche.

Kdyz mas mokrou travu pul metru, tak se ti to bude kazdou chvili v sekacke sekat, takze to budes furt prevracet a vymotavat.
Jako u nas to jde, ten zarostly pas je jen kousek u plotu, ale nedovedu si predstavit takto sekat neco vetsiho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
20.7.21 13:46

Záleží jak často tam jezdíš. Vysokou trávu a různý bodíky vezme ten krovinak, nižší můžeš sekat pojezdovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat