na přehled Encyklopedie

Bylinky v těhotenství - které ano a které ne?

Máta a meduňka v těhotenství neškodí a můžete ji bez omezení užívat, pokud vám dělá dobře. Řada bylinek může v těhotenství ulevit od potíží, ale některé je naopak třeba vynechat?

Správná výživa v těhotenství je velmi důležitá. Přečtěte si, co nejíst v těhotenství a jak by naopak měl vypadat váš jídelníček.

Všechny níže uvedené byliny doporučujeme užívat v normálním množství. Někdy se konzumace bylin v těhotenství příliš nedoporučuje z různých důvodů v závislosti na daném druhu – doporučuje se obvykle pouze máta a meduňka. Nicméně šálek správně vybraného čaje může vám i miminku pomoct při různých obtížích. Dodržujte vždy pravidlo „všeho s mírou“, vnímejte hlavně signály svého těla.

Doporučené bylinky Bylinky, kterým se vyhněte
Anýz Aloe vera
Zázvor Saturejka
Třezalka Chmel
Kmín Jmelí
Meduňka Ibišek
Fenykl Řebříček
Máta peprná Lékořice
Měsíček Rozmarýn
Pampeliška Máta polní
Heřmánek Šalvěj
Kopřiva Ženšen
Lesní jahoda Tymián

Koření v těhotenství

V těhotenství to raději nepřehánějte také s některými druhy koření. Jako dochucovadlo opravdu jen po troškách použijte estragon, libeček, fenykl, kmín, hřebíček, majoránku, nať petržele, skořici, šafrán, tymián a yzop. Vyhněte se pikantním a pálivým kořením jako chilli - pomoct vám ale může na konci těhontenství při přenášení, když chcete popohnat miminko a přivolat porod.

Čaje v těhotenství

Pijte zejména čaje bez kofeinu (ovocné, roibos). Některé bylinky v čaji se osvědčují na zmírnění obtíží, například na nadýmání, nespavost nebo pro usnadnění porodu. Více v hesle Čaje v těhotenství

Diskuse o tomto tématu:

Tak s tou mátou v období kojení je to trošku opačné. Máta staví laktaci! Všeobecně známo a je to i vlastní zkušenost. Po mátových nápojích se mi špatně spouštělo mléko. Docela stresující záležitost, když nevíte proč. Takže mátu pro kojící rozhodně ne!

Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Bylinky v těhotenství - které ano a které ne?"?