Těhotenství a bylinky

2613
13.4.10 12:15

těhotenství a bylinky

Pěkný den všem,
chtěla jsem se zeptat, jestli jsou v těhotenství kontraindikovány nějaké bylinky.
Popřípadě jestli nevíte, co by zabralo na migrénu.
Děkuji moc
m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23860
13.4.10 12:27

Co vím, tak nesmíš příliš šalvěj, bazalku a nepřehánět to se skořicí, jistě toho bude víc.
Co čaj z meduňky, zkoušela jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
13.4.10 12:50

nezkoušela, určitě vyzkouším, dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35692
13.4.10 13:11

pro zjednodušení se bylinky nesmí žádné
samozřejmě v rozumné míře se smí všechno, záleží na tom, jak moc jsi hysterická (já byla hodně)
jinak šalvěj, tymián, muškátový oříšek fakt raději ne

jestli máš opravdové migrény (diagnostikované) a nezabírají ti běžné léky (paralen, ibalgin), tak jsou tryptany, co se v těhotenství mohou, navštiv svého neurologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
13.4.10 13:17

fakt se triptany mohou???
Dík moc za info, snad nějaký pomůžou. Mě zabíral jen Relpax, nevíš jak je to s ním?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35692
13.4.10 13:30

uprimne se mi to vykourilo, relpax to nebyl … ty jo, zkusim si vzpomenout nebo vygooglit nerbo zeptat… to mateřství je fakt vejplach mozku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15188
13.4.10 13:59

Medu, já se přesně na tryptany ptala obvo´dačky, hledala to v manuálu. V prvním trimestru prý ještě nejsou dostatečně průkazný testy na léky. Tak jsme to nachaly plavat, protože ta migréna byla u mě pouze nárazová a zabral paralen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
13.4.10 15:21

já už taky pohledala na netu a nesměj se dělat testy s lékama v těhotenství, ale kdo je užil, tak prej bylo vše o.k.
Já trpím už třetí den a paralen nezabírá, maximálně na vyzvracení :-( :poblion:
Přez noc se to trochu zlepší, ráno hlava jen trochu pobolívá a v poledne už je konec. Večer už nevstanu z postele… já už fakt nevím co mám dělat :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263
13.4.10 19:04

Ačkoli jsem před těhotenstvím sbírala kdejakou bylinku, v těhu a kojení nepoužívám téměř nic (s výjimkou toho, co je naopak těhu a kojení prospěšné - odvar z fenyklu, kmínu apod.). Jinak mohou být bylinky docela nebezpečné, proto se nedoporučují. Proto s bolestí hlavy neporadím - já bych nebrala nic a přežila to :lol: , ale jenom chci k těm bylinkám poradit: až budeš kojit, tak se vyhýbej mátě (i mátovým čajům v sáčku)- staví mléko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
13.4.10 19:35

a v těhu, mátový čaj taky neee? já hi totiž miluju :lol:
taky jsem si myslela, že to půjde přežít, ale ale…
už jsem to psala, kdo nezažil, nevěří…

Nouky a samozřejmně všechny ostatní holky DĚKUJU

pokud Vás něco napadne, napište, dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3992
13.4.10 19:59

meduleinka:
bohužel vím, o čem mluvíš. Také mám migrény diagnostikované, zabírá taky jen Relpax a sem tam Fromen, ale ten velmi málo. Těhotenství plánujeme v blízké době. Ptala jsem se své neuroložky, tak Relpax ani ostatní triptany prý nee. Tak mám z toho taky docela obavy, jak to bude. Každopádně přeji hodně štěstí, ať tě migréna brzy přejde. a jak sama píšeš, kdo nezažil, bohužel neuvěří :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
13.4.10 20:25

Evulik - mluvíš mi z duše. Jen mě každej říkal v těhotenství migréna přejde. 80% je prej dost velká šance, no patřím k těm 20% bohužel. Třeba se to ještě zlepší.
Hlavně Tě nechci strašit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3992
13.4.10 20:35

Tak to tě lituju, že tě to v těhotenství nepřešlo. Mě moje dr.stále uklidňuje, že v těhotenství mi bude určitě lépe, no kéž by měla pravdu, jinak si to docela nedokážu představit. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
13.4.10 20:37

jsem teprve na začatku a už třetí den mě to trápí :-(
ale dneska mi je líp, dala jsem si slaboučky kafe a jsem zvědavá, co mi řekne doktorka.
Neboj, u Tebe to bude lepší :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3992
13.4.10 20:38

Kéž by jsi měla pravdu, pak dám vědět :-) Tak hodně štěstí a klidné těhotenství bez migrén!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama