Máta v těhotenství

4329
16.9.08 11:32

Máta v těhotenství

Ahoj holčiny,

nevíte náhodou některá zda se může máta, resp. mátový čaj v těhotenství? Chci začít pít maliník, ale moc mi nejede takže bych si ho nejraději dala na půl s mátou, která mi jako jediná bylina vyloženě chutná. Když bylo v létě horko tak jsem si normálně do citronády přidávala snítku máty, ale to bylo tak 2× do týdne. Teď bych mátový čaj pila 2× denně.
Díky moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24837
16.9.08 11:42

Ahoj Lenko, mátu jsem pila v těhotenství taky… Pila jsem i maliník a rodila jsem 4 dny po termínu. Někdo říká mátu ano, někdo mátu ne… Nikde jsem nenašla, jestli se nemá jen kvůli tomu, že podporuje stahy dělohy nebo zda to má ještě jiný důvod. Ahoj, M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
16.9.08 12:29

Máta se v těhotenstváí může až na jeden druh, tuším mátu polej - a ta se v běžném mátovém čaji nevyskytuje :)

Mátový čaj mám taky moc ráda a asi si ho půjdu hned udělat. Včera jsem s tím rozruchem tady zapomněla pít a teď mám deficit a bolí mě hlava jako střep…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
16.9.08 16:40

Lesi
Vím,že to tu nepatří a moc se omlouvám,ale máš SZ a ještě sis ji nevyzvedla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
16.9.08 23:15
jirabobes píše:
Lesi

Já potřebovala vydýchat kauzu Markýsek a pak, Elince rostou zuby… Ale už spí, tak jdu na to.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
16.9.08 23:33
jirabobes píše:
Lesi

Od tebe SZ nemám :o Je jich tam hodně, ale od tebe ani jedna? :nevim:

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4329
17.9.08 09:53

Holky díky moc :-).
Lesina: Já si to budu míchat s mátou co jsem si vypěstovala na zahrádce a to je určitě obyčejná máta peprná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
17.9.08 10:47
LenkaN26 píše:
Holky díky moc :-).
Lesina: Já si to budu míchat s mátou co jsem si vypěstovala na zahrádce a to je určitě obyčejná máta peprná…

Není zač a dobrou chuť. A ať ti prcek zdárně roste :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.9.08 00:40

Máta se v těhotenství nedoporučuje. Rozhodně bych ji nepila.

• Nahlásit
  • Citovat
2931
18.9.08 04:50

Mátu jen v malém množstí. Přeci jen máta patří mezi ty silnější bylinné drogy. Nadměrné používání máty může vést k poruchám krevního obrazu. Když si někdo dá v těhu 2× týdně šálek mátového čaje (lehký louh), nemělo by to ublížit, ale 2 šálky denně bych rozhodně neriskovala.
Zde jsem našla webovky, které můžeš prostudovat:

http://www.babyonline.cz/…tenstvi.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.08 12:45

Já bych se chtěla zeptat, jestli je tady někdo, kdo pije čaj od Teekane na žaludek a střeva, který obsahuje mátu. Občas, když mě trápí žaludek jsem jej před těhotenstvím pila, ale teď vážně netuším, jestli můžu i v těhu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
4.10.08 16:43

Asi bys ho neměla pít moc, ale občas určitě neuškodí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.10 11:32

já jsem si včera dala mojito nealko a pak na konci jsem si vlastně říkala jestli ho vůbec můžu když je tam ta máta ,ale muj gynekolog mi myslim říkal, že v málem množství neuškodí žádná bylinka :) a že se může i urologický čaj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
suanita
6.8.11 08:38

Moc díky za ty webovky byliny v těhotenství, už jsem po tom nějakou dobu pátrala a až teď se objevilo něco podnětného. Díky Zuzana

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama