Kvasinky na konci těhotenství

Anonymni
13.9.08 16:40

Kvasinky na konci těhotenství

Ahoj,
mám takový intimní dotaz, tak se omlouvám za Anonymitu :wink:
Jsem momentálně ve 40 tt a zdá se mi, že mi začíná kvasinková infekce. Cítila jsem to poprvé ráno a namazala se Canesten krémem, který vím, že se v těhu může. Už jednou jsem někdy v půlce těhu kvasinky měla a tenhle krém plus Candibene tablety na vkládání mi napsal gynekolog. Napsal mi jich víc, tak mi ještě dvě zbyly a já teď nevím, jestli si na noc tabletu zavést k té mastičcce nebo ne. Jde mi o to, že co by se stalo, kdybych si tabletu zavedla a začala v noci rodit? Neublíží to nějak mimču? Jestli neporodím, tak na kontrolu ke gynekologovi jdu v úterý, ale to se mi zas nechce do té doby čekat a nic s tím nedělat, aby se to nerozjelo. Nevím, jestli vadí kvasinky u porodu, ale mám dojem, že jsem četla, že je sliznice křehčí a může dojít spíš k poranění, ale že mimču by to vadit nemělo..Ach jo, další nervy, jako by nestačil porod sám :roll:
Díky moc za odpovědi, Petra.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24838
13.9.08 16:57

Ahoj anonymní, tak tablety Candibene se podobně jako Canesten používá i na ozdravění porodních cest 4-6 týdnů před porodem, takže ublížit miminku nemůžeš. Otázkou je, jestli ty dvě zbývající tablety na přeléčení stačí. Dívala jsem se na dávkování a užívá se buď 6 dní po sobě 100mg tablety nebo 3 dny po sobě 200mg tablety… Takže by bylo nejrozumnější si ty tablety nechat dopsat :roll:, aby byly kvasinky přeléčeny pořádně. Nebo začneš rodit a vyřeší se to tak samo :D Tak jsem asi moc nepomohla,ale snaha byla :? . Hlavně klid, mimčo to podle mě rozhodně neohrozí a přeju pohodový porod a zdravé miminko. Ahoj, M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.9.08 17:24

M., moc děkuju za odpověď. Teď jsem taky četla pořádně ten leták, a že se to může použít k ozdravění porodních cest před porodem, tak do toho asi půjdu. Vím, že tam píší, že nejméně 6 tablet, ale minule mi na rozjetou infekci stačily 4 a bylo to v pohodě. Vím, že 2 tablety nejsou moc, ale v úterý to řeknu doktorovi a on mi kdyžtak předepíše další. Šlo mi o to, abych zbytečně nečekala 3 dny a nenechala infekci rozjet, když to můžu začít léčit už teď. No a snad by to teda miminku nevadilo, kdybych začala v noci rodit.

• Nahlásit
  • Citovat
13.9.08 18:22

Ahoj anonymní,

taky jsem na kvasinky v těhotenství dost trpěla. Mně stačila dokonce jedna nebo dvě bobule na zavedení, a kvasinky přešly. Otázkou je, zda jsem je pořádně vyléčila......ale do teď mám klid.

Přeji především krásný a pohodový porod :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.9.08 19:14

Ohledně léků nevím, ale co se týče porodních poranění tak fakt nic moc. Šla bych hned za doktory a poradila se o co nejefektivnější a nejrychlejší léčbě (třeba i léky), plodu nevadí, ale rodičce někdy fakt hodně. Někdy je lepší SC.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.9.08 19:59

frogletfriend, díky za odpověď :wink:

Anonymní, za doktorem můžu jít až v úterý, dřív neordinuje, proto to chci začít řešit, dokud to začíná. O porodních poraněních jsem právě taky četla :? Na císaře to podle mě nebude, když zatím mám jen první den slabý pocit svědění a hned to léčím. Ale vyděsila jsi mě, to zas jo. :?

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
24838
13.9.08 23:16

Petro, už jsem odpovídala, ale ještě jsem se koukala, že Candibene tbl. jsou volně prodejné v lékárně, takže si myslím,že není, co řešit. Dnes na noc bych začla a zítra, popř. v pondělí je dokoupila a v úterý se zeptala doktora… Tak ať to dobře dopadne :) Ahoj a dobrou noc, Martina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13995
14.9.08 00:29

Ahoj.
Předem teda musím říct, že se v tomhle vůbec nevyznám, ale před porodem mi ze stěrů vyšlo, že mám (kromě streptokoka :roll: ) taky kvasinky a dostala jsem předepsaný (teď to bude jenom taková aproximace slova, protože na názvy léků jsem mimořádně tupá) Clotrimazol - takové obr tablety, je k tomu aplikátor. Jenže mě to děsně otravovalo, zavedla jsem večer a do rána se to celé rozblemclo a vyteklo :? … když jsem se s tím svěřila kamarádce gynekoložce, tak mi napsala, že pokud sama necítím, že by mě to obtěžovalo, mám se na to vykváknout, což jsem učinila, protože nebýt těch stěrů, tak o tom fakt nevím.
Poranění při porodu jsem neměla vůbec žádné (syn 3450g). Byl to tedy druhý porod.

Přeju krásný porod a zdravé miminko :wink: .

PS: Název těch pilulí si asi nakonec najdu, protože jsem tu dle očekávání napsala nebetyčnou kravinu a musela editovat :roll: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.12 12:09

Ahoj holky, měla bych takový dotaz. Jsem v 36tt a lékař mi zjistil kvasinkovou infekci, předepsal mi na to GLOBULUS CUM NATRIO TETRABORICO 0,6. Včera jsem si to poprvé na noc zavedla. V noci jsem se vzbudila a zjistila jsem, že mám úplně mokré kalhotky. Je to normální při léčbě kvasinek, že to vyteče ven, nebo to znamená, že jsem si to nezavedla dostatečně hluboko, a proto to vyteklo :nevim: :nevim: :nevim:
Omlouvám se za anonymitu a detailní popis mého problému, ale s tímto nemám vůbec žádné zkušenosti :(
Moc děkuji za vaše příspěvky

• Nahlásit
  • Citovat
21.1.12 12:46

Ahoj, taky jsem měla něco podobného kolem 30.týdne…pani doktorka mi ovšem nic nenapsala ani neporadila tím pádem se mi to zhoršilo:-( Z kvasinkové infekce byl potom herpes…hrůza děs…takže jsem si před porodem taky prožila svoje:-( Bolestivý boláky,opruzená…Vyléčila jsem to těsně před porodem a díky bohu vše proběhlo v pořádku:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22605
21.1.12 21:07

Ahoj, já měla mykózu, tablety jsem dostala v pondělí a ve středu jsem rodila - v termínu. A ano, mokro jsem taky měla, už jsem něco podobného měla, tak jsem si automaticky brala tenkou vložku. Dokonce mě na to tehdy doktorka upozornila.
Nynější doktor říkal, že kdybych neměla tak blízko do termínu, tak to ani neléčí a nechá tělo poprat se s tím samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.12 12:03

Holky moc děkuji za rady, asi to taky budu tak dělat, je to opravdu nepříjemné a gratuluji k miminku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama