Maliníkový čaj před porodem. Proč ho pít?

Maliníkový čaj se doporučuje pít poslední týdny těhotenství Působí totiž na děložní stěnu a usnadňuje vyvolávání kontrakcí Zkracuje se také druhá doba porodní porod tedy trvá kratší dobu.

Proč se doporučuje maliníkový čaj před porodem? Zdroj: Canva

Čaj z listů maliníku pomáhá připravit porodní cesty a usnaďnuje porod. Podobně působí lněné semínko. Porod usnadní také masáž hráze, díky které se snižuje riziko natržení nebo nástřihu.

Jak (ne)užívat maliník?

Maliníkový čaj pijte nejdříve od 36. týdne těhotenství, tedy až poslední měsíc těhotenství. Jinak by mohlo dojít na předčasný porod.

Listy maliníku se doporučuje jako příprava na porod, případně jako způsob, jak vyvolat porod. Tuto babskou radu ocení zejména maminky, které trápí přenášení.

Pokud chcete začít pít maliníkový čaj, zeptejte se svého lékaře. Ten doporučí, zda je pro těhotnou ženu vhodné maliník použít.

Které bylinky v těhotenství jsou nevhodné a jaké čaje pro těhotné vybrat?

Zkušenosti maminek

Pet-s píše: „Ahoj, no tak ono se to špatně posuzuje, protože když ho piješ, tak nevíš, jak by porod probíhal, kdybys ho nepila a naopak. Já pila čaj z maliníku v obou těhotenstvích. Při prvním jsem se trochu bála, abych to nepřepískla, tak jsem pila jeden šálek denně asi měsíc a půl před porodem a vytlačovala jsem mimčo asi čtvrt hodiny. Ale je fakt, že jsem neměla potrhané porodní cesty. Při druhém porodu jsem pila maliník už odvážněji - 2× denně čtvrtlitrový hrnek a mimčo jsem vytlačila během dvou minut a taky bez potrhání, jenže to byl už druhý porod, takže těžko soudit, jaký vliv měl maliník.“ více v diskuzi Porod a maliník »

Video maminky, která pila maliníkový čaj a prováděla masáž hráze

Váš příspěvek

Odesílám...

Diskuze o tomto tématu:

Navrhněte změnu

Jaká informace podle vás chybí v hesle Maliníkový čaj před porodem a proč ho pít??