Porod na videu - vidět, nebo raději ne?

Chcete jako těhotná vidět, jak se rodí miminko? Některé ženy jsou po zhlédnutí klidnější, když přesně vědí, co je čeká. Jiné těhotné to ale naopak může znejistět. Sledujte proto jen taková videa, která vás podpoří.

Porod na videu - uvidíte jak porod probíhá detailně. Zdroj: Canva

Porod na videu je dobrá zkušenost pro budoucí maminky a i tatínky - kvůli rozhodnutí, zda chtějí a dokážou porod absolvovat. Zvažte tedy, zda doopravdy chcete vidět video porodu (a to i z úhlu, který jako rodička neuvidíte a vidět nepotřebujete).

Podívat se na video, nebo raději ne?

Pokud chcete vědět, jak probíhá porod, doporučujeme si nejprve zjistit informace. Dobře tomu poslouží encyklopedie porodu, kde se dozvíte všechny základní informace, diskuse o porodech s ostatními maminkami a nebo předporodní kurzy.

Bojíte se a jste citlivější povahy? Video porodu vás může nejen překvapit, ale i zneklidnit než uklidnit. Proto opatrně, na co klikáte, abyste neměla zbytečně strach z porodu.

Rozmyslete si, jestli porod na videu opravdu chcete vidět a případně, co vše chcete vidět. Existují totiž různé druhy porodních videí:

Animované video porodu

Vysvětluje se průběh porodu, například jak miminko sestupuje do porodních cest. Je o nejšetrnější typ videa, který pouze ukazuje, jak probíhá porod, a popisuje fáze porodu.

Porodní vlog (videoblog)

Blogerky točí a popisují svůj porod sestříhají. Kamera obvykle zachytí jen obličej, nejsou vidět odhalené partie. Najít tak můžete video, na kterém maminky podstupují císařský řez nebo přirozený porod.

Video celého porodu

Uvidíte porod z úhlu, jak ho vidí porodník nebo otec u porodu. Mohou být vidět genitálie ženy.

Alternativní porod

Na YouTube najdete například porod do vody, porod doma nebo porod v přírodě.

Nevyhledávejte extrémní videa, ale běžný nekomplikovaný porod. Neklikejte na videa, která vás děsí už úvodním obrázkem.

Váš příspěvek

Odesílám...

Diskuze o tomto tématu: