Porod na videu - doporučte vhodné video

13173
23.3.16 17:21

Porod na videu - doporučte

Dobrý den,

vylepšujeme encyklopedii na eMimino.cz a jedním z hesel je porod na videu;)

Rádi bychom do něj přidali zajímavá a hlavně VHODNÁ videa s porodem - takových, které budoucí maminky nevyděsí, ale naopak podpoří a uklidní.

Doporučíte nějaké vhodné video s porodem? Ideálně z YouTube.

za eMimino.cz zdraví
admin Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23.3.16 17:33

Ve vší úctě, a přiznávám, že píšu jako muž, nevím, jestli je to dobrý nápad. Prvorodičku to může vyděsit a zkušená už tuší. Miminko je krasný výsledek, ale ten porod je makačka:

https://youtu.be/VLpaHHg-XEw

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
23.3.16 17:37

Nejak si nedovedu predstavit video, ktere by bylo realne a pro prvorodicku by nebylo odstrasujici :lol:

ja videla jen jedno nekdy na stredni skole v hodine biologie a nasledkem toho jsem byla presvedcena dalsich 10 let, ze deti muzu jedine adoptovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.16 17:40

Ačkoliv prvorodička, kdysi jsem viděla tento porod trojčat a přišel mi poměrně neděsivý :lol: Žádný dramatický křik, neskutečně silná ženská a v mých očích i hladký průběh, když vezmu v potaz trojčata.
https://www.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
a12
41924
23.3.16 17:42

No ja se na porod na videu podivam, az po porodu druhyho dite az bude pravdepodobny ze uz dalsi porod absolvovat nebudu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.16 17:51

Můj úvodní příspěvek zněl původně jinak, ovšem bál jsem se, že mě zdejší matky umlátí kojeneckou láhví, předesílám, že děti mám rád, ovšem dívat se na porod mi přijde divné. Abych se nebál? Já se bojím zubaře, pokaždý peklo, třikrát mi trhaly moudrák, nechtěly ven, a taky si to nepouštím na youtube, abych se nebál :mrgreen: Ano, u porodu je na konci sladká odměna, u zubaře maximálně obrázek, pokud vám ovšem není 33 jako mně.

A ještě osobní poznámka - viděl jsem hodně drsný horory, občas si pustím péčko, ale jakmile vidím porod, dělá se mi blbě a přepínám. Jednou jsem si chtěl pustit Hru o jablko, nedal jsem to, ty porody tam, ty tekutiny, ta krev, sténající ženy. Dal jsem to až při repríze před dvěma týdny. Ale stejně jsem byl nesvůj.

P. S. Sorry, tohle vlakno má spíš povzbuzovat a já to svými příspěvky kulvím, omluva:-)

Příspěvek upraven 25.03.16 v 10:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
23.3.16 18:02
@Ali-Ali píše:
Nejak si nedovedu predstavit video, ktere by bylo realne a pro prvorodicku by nebylo odstrasujici :lol:ja videla jen jedno nekdy na stredni skole v hodine biologie a nasledkem toho jsem byla presvedcena dalsich 10 let, ze deti muzu jedine adoptovat.

Nám to z nějakého neznámého důvodu pouštěla učitelka v hodině psychologie :nevim: Měli jsme tenkrát ve třídě těhotnou (Jako jestli to udělala kvůli ní :nevim: ) a ta z toho byla teda celkem hodně rozhozená. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
1185
23.3.16 18:06

Jako prvorodička bych to vidět nechtěla. Když jsme byli v poradně v porodnici a bylo slyšet, že se tam právě rodí, tak všechny do jedné zneklidněly v čekárně. Navrhuji spíš nějakou animaci porodu. Ta hromada krve a jiných tekutin může přeci jenom vyděsit. :think: Viděla jsem kdysi porod v hodině biologie - respektive jenom část porodu. Dalo se to, ale nevím, jestli se to dá volně sehnat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.16 18:18

Já jsem dokonce proti tomu, o porodech v těhotenství číst, kamarádce jsem to zakázal. Ono stačí na přípravu předporodní kurzy, ale gůglit porody je stresující, náhodou narazíte na diskuzi rodičky, u které šel porod těžce, nebo dokonce skončil tragicky, a dotyčná má trauma. Poznat, že se to blíží, kudy to půjde ven, ok, naprostý souhlas. Ale do detailů to znát nechci. Ono když se tu dočtete o porodu, který bolel tak, že rodička chtěla spáchat sebevraždu, moc to nepovzbudí. Takže já myslím, že stačí vědět, že když to šlo dovnitř, musí to jít i ven. A bolí to dost, i když kamarádka říkala, že ne tolik, aby se to nedalo vydržet, čekala to prý horší. V jednom bodě sice uvažovala o Epiduralu, ale nakonec to dala bez něj.

Jiná má kamarádka po porodu prohlásila, že by si to dala hned na sále ještě jednou, tak moc v pohodě ten porod byl. Takže je to individuální, neexistují žádné univerzální rady, snad kromě dýchání a tlačení. Je to o tom, jak snášíte bolest, kdo vás rodí, jak se k vám chovají, moc proměnných. Takže já radím nepátrat, nezkoumat a věřit si…

Příspěvek upraven 24.03.16 v 15:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
23.3.16 18:40

@Ploskutáček Řekla bych, že odpovídáte na jinou věc. Pokud se na to někdo chtít dívat nebude, nebude hledat heslo,,videa porodu". Pokud se na to bude chtít podívat, souhlasím s tím, že ne vše na youtube je zrovna pozitivní podívaná se správnými postupy. Proto zřejmě vznikl ten dotaz :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22524
23.3.16 19:43
@Ploskutáček píše:
Můj úvodní příspěvek zněl původně jinak, ovšem bál jsem se, že mě zdejší matky umlátí kojeneckou láhví, předesílám, že děti mám rád, ovšem dívat se na porod mi přijde divné. Abych se nebál? Já se bojím zubaře, pokaždý peklo, třikrát mi trhaly moudrák, nechtěly ven a taky si to nepouštím na youtube, abych se nebál :mrgreen: Ano, u porodu je na konci sladká odměna, u zubaře maximálně obrázek, pokud vám ovšem není 33 jako mně.

A ještě osobní poznámka - viděl jsem hodně drsný horory, občas si pustím péčko, ale jakmile vidím porod, dělá se mi blbě a přepínám. Jednou jsem si chtěl pustit Hru o jablko, nedal jsem to, ty porody tam, ty tekutiny, ta krev, sténající ženy. Dal jsem to až při repríze před dvěma týdny. Ale stejně jsem byl nesvůj.

P. S. Sorry, tohle vlakno má spíš povzbuzovat a já to svými příspěvky kulvím, omluva:-)
:mrgreen: Ale nekulvíš :mrgreen:. Vnášíš do toho nadhled a specifický humor :palec:.
Jinak k tématu - kdysi jsem viděla takový naturální porod, žena rodila někde u potoka na jakési karimatce, no byla hodně v poho…Mě teda byla zima, jen jsem ji viděla :oops:.ale ted si nevzpomenu, kde to bylo…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
23.3.16 19:44
@pe-terka píše: :mrgreen: Ale nekulvíš :mrgreen:. Vnášíš do toho nadhled a specifický humor :palec:.
Jinak k tématu - kdysi jsem viděla takový naturální porod, žena rodila někde u potoka na jakési karimatce, no byla hodně v poho…Mě teda byla zima, jen jsem ji viděla :oops:.ale ted si nevzpomenu, kde to bylo…

https://www.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
11406
23.3.16 19:45

Videa z domácích porodů bývají krásná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22524
23.3.16 19:47
@Tunrida píše: