Vdávaly byste se jen proto, že jste těhotné?

13198
25.2.16 14:04

Vdávaly byste se jen proto, že jste těhotné?

Dobrý den, maminky,

chystám na eMimino článek na téma Měli by se lidé brát jen proto, že spolu čekají dítě?. Sdílíte názor, že by nastávající rodiče měli být sezdaní, nebo je pro vás svatba jen zbytečný papír? Je i v dnešní době těhotenství něco, co svatbu urychlí? Pokud jste se vdávaly těhotné, nemrzelo Vás například, že jste pak nemohly pít alkohol, nebo že se nevejdete do šatů?

Těším se na vaše názory i zkušenosti :mavam:

admin Josefina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

362
25.2.16 14:13

Ja jsem si vždycky predstavovala ze se prvni vdam budu zaopatrena a pak mimčo. Samozřejmě člověk míní život mění :). Otěhotněla jsem v 27 a s přítelem sme se dohodli že se vezmeme až bude malá větší. Jiná kamarádka se vdavala ve čtvrtém měsíci a požádal ji její vyloženě kvůli těhotenství. Podle mě je to fuk hlavně když ti dva maji vyjasneno co chtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2011

Popravdě, kdybych neotěhotněla, tak asi ještě vdaná nejsem :) S mužem máme každý už jedno nevydařené manželství za sebou, tak to pro nás není ukazatelem kvality vztahu a nějak jsme se do svatby nehrnuli. Ovšem pak jsme si řekli, že se pokusíme o dítě a v pátém měsíci těhotenství jsem se vdávala. Svatba byla jednoduchá, jen se svědky, prakticky jen formální záležitost aby jsme byli jako rodina, když už dítě, tak ať se jmenujeme stejně. Brali jsme to spíše z toho praktického hlediska. Takže za mě ano, těhotenství urychlilo svatbu a to, že byla malá a bezalkoholová mě teda nemrzí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220

Ne, rozhodne bych se kvuli tehotenstvi nevdavala. Myslim si, ze dnes neni potreba ke spokojene rodine papir, ktery ma tzv. dokazovat lasku. Pokud se dva miluji, nepotrebuji uredni papir jako dukaz.
Nejednou jsem videla (z okruhu mych kamaradek) par, ktery se vzal kvuli tomu, ze zena otehotnela a do dvou let se konal rozvod. Trpeli oba dva ale predevsim trpeli deti.
Pokud se dva chteji brat z lasky jeste pred tehotenstvim a jejich rozhodnuti plyne opravdu jen z lasky, ano s tim souhlasim.
Se svatbou kvuli diteti ne. Casto se jedna o rozhodnuti na zaklade impulsivniho jednani nebo na zaklade momentalniho stesti a opojeni z ocekavaneho potomka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3017
25.2.16 14:15

První svatba byla z lásky, děti jsme měli až za spoustu let. Tenkrát to pro mě bylo důležité, oba jsme si to přáli a užili jsme si to. Nicméně manželství nevydrželo, rozvedli jsme se. Druhá svatba byla nutná kvůli mimču, nestihli jsme lhůtu od rozvodu do porodu a dítě by bylo oficiálně exmanžela…Takže jsem se vdávala měsíc před porodem, vypadala jsem příšerně, bylo strašný vedro, bylo mi blbě…prostě svatba snů ;) Takže vlastně to pro mě znamenalo jen ten papír, v tu chvíli. Nebýt těhotná, nebrali bychom se. Nebo vlastně nevím, pro mého současného muže to byla premiéra, takže by si mě asi chtěl vzít tak jako tak, ale asi později. Ale nelituju toho, jsem ráda vdaná paní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670

Ja si nemyslim, ze je to duvod k tomu, aby se lidy brali. Kdyz to nebude fungovat, tak trpet nejvic bude to dite.

No nelibi se mi, kdyz jeden z rodicu se prestane starat o dite. :( ja mela stesti a vyrostla v rodine, kde pro rodice sme my deti, byli vzdy to nejdulezitejsi. Proto mi je lito deti, ktere nemeli to stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320

Vdavala bych se jako tehotna jen za predpokladu, ze bych si toho chlapa chtela vzit i „netehotna“ :) Cili pouze kvuli tehotenstvi ne. Nejsme manzele a mame dite. Dite bylo planovane. Svatbu jsme odkladali az po tehotenstvi, mela jsem tehotenske nevolnosti, s brichem bych si ji opravdu neuzila. Uz je to cca 1,5 roku a porad neni naplanovana :D Faktem je ale i to, ze pro me neni dulezita. Ale uznavam (citim to tak), ze manzelstvi je ve spolecenskem zebricku a v oblasti prava proste vic nez „jen“ partnerstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida

Já jsem se vdávala těhotná a naopak jsem ocenila, že všichni (no skoro :lol: ) respektovali, že v 8. měsíci se nechci účastnit nějaké velké šaškárny, takže to byla rychlovka s obědem po obřadě a oslavili jsme to po šestinedělí už společně se synem. Rozhodnut vzít se bylo spíš z pohodlnosti, abychom měli jednodušší vystupování na úřadech a nemuseli sepisovat zbytečně papíry navíc. Otěhotněla jsem ale plánovaně, takže i když jsem byla sice těhotná, tak jsme se samozřejmě brali proto, že se máme rádi. Kdyby ne, nebyla bych tenkrát těhotná.
Tenkrát mi bylo celkem jedno, jestli budeme rodiče svobodní nebo sezdaní, přišlo mi to nepodstatný. Dneska už na to mám názor jiný a myslím si, že manželství svůj význam každopádně má a jsem ráda, že jsme se rozhodli se vzít.
Jinak si teda nemyslím, že by se lidi měli brát jenom proto, že je dítě na cestě. Spíš by měli víc přemýšlet, s kým si to dítě dělají a zbytečně nespěchat.

• Nahlásit
  • Citovat
1980
25.2.16 14:17

Těhotná bych se nevdávala, svatba buď před dítětem, nebo po něm. Ale ne v těhotenství. Tedy za mě, jak to mají ostatní není moje starost ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48777
25.2.16 14:19

Nezazila jsem.
My se vzali a planovane jsem otěhotněla až nějak půl roku po svatbě.
Ale jsem v tomhle staromódní, nechtěla jsem být svobodná matka, dítě jiné příjmení buď než já nebo otec. A nebo se muset vdávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5045
25.2.16 14:19

Brali jsme se když malému bylo 9 měsíců. Těhotná jsem se vdávat nechtěla a to především kvůli řečem, že jsme se vzali kvůli miminu. Prostě jsem se vdavala z lásky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1240
25.2.16 14:20

Asi jsem stará škola, ale já jsem řekla že své prvorozené dítě nepřivedu na svět do nesezdaného svazku.
Jinak manžel mě požádal o ruku, já souhlasila a teprve cca za měsíc jsem zjistila že jsem těhotná, takže jsme jen svatbu urychlili.
Něco jiného je být s někým 2-3 měsíce a otěhotnět. Tam je pak svatba velká otázka.
Ale za mě asi spíš ano.
Jinak já si svatbu užila maximálně i bez alkoholu a v lednu :-) Možná jen rozlučku se svobodou bych si byla představovala v trochu divočejších barvách, ale i tak to byl skvělý večer :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2115
25.2.16 14:21

Ja se vdavala v patem mesici, ale zamer to nebyl. Ze jsem tehotna jsme zjistili asi 14dni po zasnubach. docela jsem bojovala s pocitem ze si budou ostatni myslet, ze se berem jen kvuli decku, ale casem to byla velika euforie mit brisko ve svatebnich satech, ja si to uzila.co se tyce alkoholu, nepiju ani jako netehotna.
Pokud by zadost o ruku prisla jen z duvodu tehotenstvi, odmitla bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
531
25.2.16 14:23

Mám tří měsíční holčičku s přítelem jsme spolu čtyři roky. Nejsme manželé, svatbu si chci užít, tak jí uděláme až příští léto, až malá bude už chodit :).
Myslím si, že svatba není důležitá, ale chci mít stejné příjmení jako dcera a přítel :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
25.2.16 14:24

Z mého pohledu je svatba hodně důležitá, nejen z praktického hlediska, ale tvoří to podle mě celistvou rodinu… a vdávala jsem se sice až po narození dítěte a z té největší lásky, ale určitě jsme se brali i kvůli dítěti, aspoň z mého pohledu to byl určitě hnací motor :)
Jo a líbí se mi když o mém muži mluvím jako o manželovi :) je to určitě hezčí než „můj přítel“ :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama