na přehled Encyklopedie

Odstranění strií laserem: Opravdu funguje?

Snažila jste se v těhotenství předejít striím, ale i tak se objevily a po porodu přetrvávají? Co s tím? Nejrychleji a nejlépe je odstraníte (zmatníte) prostřednictvím laseru.

Léčba vzniklých strií je obtížná, nejčastěji se používá laserová terapie. Laserová léčba je nejúčinnější krátce po vzniku strií, proto nečekejte a objednejte se na příslušnou kliniku.

Laser strie neodstraní na sto procent, většinou se docílí pouze vylepšení jejich vzhledu, po kterém nejsou už tolik vidět.

Strie se mohou odstranit několika metodami (přístroji), které pracují např. na principu akustických vln či pulzním světle. Jednotlivými metodami se docílí podpory tvorby kolagenu, který napomáhá ke zpevňování vaziva. Zákroky bývají zpravidla bezbolestné.

Cena výkonu se liší dle jednotlivých klinik, metody, která byl použita na odstranění strií, a počtu opakování. Připravte se na nákladnější léčbu, která se pohybuje v řádu několika tisíců korun.

Mrkněte se na internetu na nabídky dermatologických klinik ve Vašem okolí. Pro další informace si zkuste domluvit schůzku, při které se domluvíte s lékařem na vhodném řešení.

Příklady metod odstranění strií

  • Frakční CO2 laser - Invazivní laserová metoda
  • Karboxyterapie - Miniinvazivní jehličková metoda
  • AWT – akustická rázová vlna

Frakční CO2 laser


Zákrok trvá 20-60 minut a je lékařem prováděn ambulantně. Je bezbolestný díky použití znecitlivujícího krému. Po ošetření vzniknou na kůži drobné stroupky, které vymizí do několika dnů. Ošetřená kůže se nesmí po dobu 2 měsíců vystavovat slunečnímu záření. Zákrok je vhodné opakovat po 4-6 týdnech. Cena se pohybuje okolo 3000 - 5000 Kč (dle ošetřené plochy).

Diskuze o tomto tématu:

Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Odstranění strií laserem: Opravdu funguje?"?