na přehled Encyklopedie

Miminko 6. týden po porodu: Vyšetření kyčlí

Poslední týden šestinedělí čeká miminko prohlídka u dětského lékaře a také ultrazvukové vyšetření kyčlí u ortopeda. Maminka jde na gynekologickou prohlídku.

Vývoj dítěte - 6týdenní miminko

Kojenec si v této době důkladně prohlíží své okolí, registruje lidi okolo sebe, především svou maminku. Stále potřebuje, aby věc nebo obličeje byly blízko toho jeho.

V poloze na bříšku udrží zvednutou hlavu - podle toho se posuzuje správný pohybový neboli motorický vývoj. Začíná se smát, reaguje na hlasité zvuky pláčem, leknutím nebo zklidněním.

6 týdnů s miminkem - zkušenosti maminek

andelka83 píše: „Mladší syn porodní váha 3,25 kg a v 6 týdnech 5,5 kg, jenom kojený.“

marthule píše: „Nám bude za chvíli 6 týdnů. A jsme na MM a ještě dokrmujeme UM z flašky, i když doktorka říkala dávat přes injekční stříkačku, že mi potom už nebude chtít pít z prsu. Ale z flašky krásně pije a z prsu mu to problém taky nedělá. Ptala jsem se doktorky kolik mám Tomáškovi dávat UM a ona říkala, ať si naředím víc a nechám ho pít, že si potom řekne až bude mít dost. Někdy mi vypije 60 ml, někdy 90 ml a dneska večer dokonce 150 ml. To jsem se ale bála, že ho bude bolet bříško, tak jsem mu chtěla flašku sebrat, ale hned začal brečet a chtěl ještě. Takže sem ho nechala těch 150 ml vypít a potom si spokojeně usnul.“

Novorozenec a kojenec týden po týdnu


Diskuze o tomto tématu:

Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Miminko 6. týden po porodu: Vyšetření kyčlí"?