Atopický ekzém u 6týdenní?

Anonymní
25.5.16 09:53

atopický ekzém u 6ti týdenní?

Ahoj maminky, měli jste někdo u dítěte toto? První fotka focená cca ve 5.týdnu, měla to všude po hlavě, po těle, byla to taková vlhčí vyrážka, mělo to bílé hlavičky, trochu jako potničky. ničím nemažu. měla to i na ušních boltcích..teď se to za týden stáhlo prakticky jen do tváří, vyschlo to, má to jak šmirgl. na poradnu jdu příští týden..malá vypadá celou dobu děsně..ani ji nikomu neukazuju, fotím málo.. :roll: snad to nebude atopák…viděla jste to už některá?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
JayLee
25.5.16 09:59
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, měli jste někdo u dítěte toto? První fotka focená cca ve 5.týdnu, měla to všude po hlavě, po těle, byla to taková vlhčí vyrážka, mělo to bílé hlavičky, trochu jako potničky. ničím nemažu. měla to i na ušních boltcích..teď se to za týden stáhlo prakticky jen do tváří, vyschlo to, má to jak šmirgl. na poradnu jdu příští týden..malá vypadá celou dobu děsně..ani ji nikomu neukazuju, fotím málo.. :roll: snad to nebude atopák…viděla jste to už některá?

ja bych zasla hnedka primo na kozni oddeleni do nemocnice na abulanci nbo ke kozarce ta bude vedet hnedka a nasadi medikaci rozhodne vic nez pediatra ;) taky mam chlapecka hajsavyho nacokoliv ale není to atopik ale staci malo auz je osypanej a třebas vůbec nevime co mu to dela ale mame takovou universalni masticku od kozarky a když se nekde něco objevitak namazme a je to cajk ;) malj je hodne svetlej typ po me stejne jako dcerka no :jazyk:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
3047
25.5.16 09:59

Ahoj, ano, je to kvasinka. Rady zde:
https://www.modrykonik.cz/…ekce-u-deti/
Taky jsme měli. Pokud kojis spraví to protikvasinkova dieta, pokud ne, tak jiné um. Držím pěsti ať se toho rychle zbavíte :hug:
Taky jsme si tím prošli, teď už má malý kůžičku heboučkou, bez jediného pupínku:-)
https://www.modrykonik.cz/…6098/detail/
Ještě tady umí velice dobře poradit. Nám vedla jídelníček paní Věrka Zíková, moderuje tuhle skupinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.16 10:10

@Lennia kvasinka? já kojím a dokonce jsem jeden den vůbec nic nejedla abych vyloučila potravinovou alergii ale žádná změna :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.16 10:10

@Lennia ona ty vyrážky měla už den po porodu :?

• Citovat
  • Nahlásit
25.5.16 10:11

Mazat konopným máslem v bio kvalitě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.16 10:22

Holky máte pravdu, fakt to bude kvasinka…v porodnici jsem jedla dost sladké a co jsem se vrátila domů, snídala jsem každé ráno sladké muslli s mlékem :(

• Citovat
  • Nahlásit
3047
25.5.16 10:34

Některé děti na to reagují některé ne. Kvasinka se premnozila ve střevě, zelená zelenina ji zlikviduje. Zkus vysadit cukr, mléko a bílou mouku aspoň na 14 dní. Jestli chceš, napiš sz. Já když jsme začínali tak jsem vůbec nevěděla co mám jíst, ale je toho dost ;)
Hlavně ji to nemasti! Mazat zinkem - zinková mast, sudocream. Až to odrudne, tak teprve promastovat. Koupat chvilku a nejlépe v čisté vodě bez mýdla. Dobrý je na koupel odvar z řepíku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
30.5.16 08:55

Já bych návštěvu kožního rozhodně neodkládala. Dcerka měla ve dvou měsících podobné problémy a bohužel se potvrdil atopický ekzém. Na kožním nám sice nijak výrazně nepomohli, ale aspoň jsme měli diagnostiku a pak to bylo víceméně na nás vychytat si, co nám vyhovuje. U tak malých dětí je trochu problém, že kdeco ještě nemůžou, ale my se dali nakonec přírodnější cestou a jsme max spokojeni. Ale byla to ale dlouhá cesta. Problém je totiž v tom, že co pomůže jednomu, nemusí nutně pomoci jinému, tak nezbývá než zkoušet, ale já tenkrát byla za každou radu vděčná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.16 14:16

@hornet2 tak pět dní držím navrhovanou dietu od Věry Zíkové (myslím, že jsou to opravdu kvasinky) a malá má skoro všechno pryč!!! Doktorka zírala jak z jara :mrgreen: teď ještě počkám, postupně začnu zařazovat různé druhy potravin (abych vyloučila BKM a podobné..) ale malá už má pusinku fakt krásnou :-) večer nebo zítra to vyfotím ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.16 14:17

@Lennia tobě moc moc děkuju za radu!!! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
3047
30.5.16 17:16

To je skvělé, mám radost s vámi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.16 22:59

@Lennia tady je rozdíl po pěti dnech diety :srdce: (to tmavé je znamínko)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.16 11:00

@Lennia tak je to v háji. za chvíli to bude 14 dní na dietě a malá se začala úoorně škrábat..vrací se to :zed: navíc má hodně hlenu ve stolici…první fotky z 1.6., další ze dneška 5.6. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
3047
5.6.16 12:04

Vydržte, u nás to bylo taky jako na houpačce. Věřím že se to zase spraví! Pošli mi na mil jídelníček za poslední 3 dny, třeba tam něco najdeme :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat