Prací prostředek pro atopiky

3044
20.5.16 12:06

Prací prostředek pro atopiky

Věřím, že je těchto diskuzí a článků plno, ale i tak se zkusím zeptat. V čem perete pro atopiky? Mám syna 7m, tak od měsíce trpí na AE. Celou dobu peru v Arielu sensitive, tak přemýšlím, zda by třeba nepomohla obměna.

Ale nevím, zda stačí jakýkoliv senstivite - třeba Persil, nebo něco spíše celkově ekologičtějšího - jako třeba Ecover? Zda vůbec se to liší tak, že by se mohl při tom trošku zlepšit - neškrábal by se tolik, nebo tak?

Případně za jak dlouho se projevila u vás reakce na prací prostředek, pokud se objevila?

Děkuji moc všem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8389
20.5.16 12:13

Mám atopiky obě dcery a manžela, peru jedině v Persilu, když byly holky miminka tak Persil senzitiv, nebo baby, nevím přesně jak se jmenuje.
A aviváž jedině kvalitní a jak jsem našla správnou kombinaci, tak nesmím měnit, jinak okamžitá reakce, klasické červené skvrnky(takové ty shluklé pupínky v jednom místě) hlavně v okolí spodního prádla apod.
A je pravda že peru s programem antialergení máchání(máchá to při 40st)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7623
20.5.16 12:34

@Maty1989 Já jsem atopička, děti zatím naštěstí ne, ale mají sušší, citlivou kůži. Pro mně je jakýkoliv Persil, Ariel apod. naprostý mor, je to strašně parfémované a pro mě agresivní, i když tam píšou sensitive. Dokonce i syn, se mi jednou dost oprudil poté, co mi tchyně v nevědomosti vyprala látkové plenky v Persilu Sensitive.
Ecover není špatný, ale přijde mi, že nepere úplně dobře. Mně nejvíc vyhovuje vyrobit si tzv. mýdlový sliz z olivového mýdla na praní a prací sody a do máchání přidat buď ocet (věci po něm nesmrdí, při praní vyčichne) nebo máchadlo L´vandu Love od Tierra Verde, když chci aby prádlo hezky vonělo. Toto je zatím to nejlepší, co jsem na praní vyzkoušela, vůbec mě to nedráždí a dobře to pere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
20.5.16 12:44

Mám mladšího, skoro 3-letého syna, atopika. Do 5 měsíců byl v hodně špatném stavu, pak jsme to dostali pod kontrolu a čím je starší, tím je lepší i když s přicházejícím jarem a teplem už má tu kůži zase horší, jako každý rok. Prací prostředky ho ovšem dráždí dodnes, stále mu peru zvlášt. Jako mimču jsem prala v Batoleti, vyzkoušený mám Tide sensitive a obojí snášel bez problémů, ale v současné době mu peru už víc jak rok v ekologickém Froschi. Měnila jsem to ze začátku hlavně proto, že mi jen hezky voněl a přitom nebyl parfémováný, ale už jsem u něj zůstala. Dobře pere, syn ho snáší, je po něm krásně měkké prádlo. Střídám baby a aloe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5256
20.5.16 12:46

Synovi peru v prášku batole. Kožní mě právě říkala, že hooodně reakcí je na persil a ariel, batole je ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1072
20.5.16 12:56

Mýdlové vločky nebo mýdlový sliz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 12:58

Manžel i dcera mají atopický ekzém. Peru v Persilu sensitive. Ten jsem zjistila, že manželovi nevadí. Hlavně si myslím, že problém je u nových praček, že používají málo vody a dobře se z toho nedostane ten prášek, takže občas ještě jednou nechám projet máchání.

• Nahlásit
  • Citovat
73
20.5.16 13:12

Ekologicky Frosch :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
20.5.16 13:36

Lovela :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2242
20.5.16 14:14

Peru v Persilu sensitive, já i syn jsme atopici. Mýdlový sliz mi nevyhovoval - nevypral tak dobře, jako persil, bohužel. Ecover je na tom podobně.. alespoň za nás…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8389
20.5.16 19:37

Tak co tak čtu, podle mě je to hodně individuální, u nás třeba lovela ani batole neprošli, okamžitá reakce, ale my to máme vše nastavené nějak jinak, babča koupila v dobré míře třeba krém od biodermy přímo pro atopiky a reakce byla příšerná. Mažu niveou a supr, ale dle mě si to budeš muset ozkoušet @Maty1989

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7623
20.5.16 19:42

@majka 4 Taky se mi stává, že moje kůže reaguje zvláštně. Roky používám A-Derma Exomega přípravky, bylo to v po, dstatě to jediné, čo mělo na mou kůži pozitivní efekt. No a teď se mi po dlouhé době ekzém rozjel a A-Dermou ho nesmím mazat v žádném případě, zhoršoval jak akutní stadium, tak už vyléčený ekzém zase vyprovokoval. A slyšela jsem to právě i o té biodermě, že většině lidí sice pomáhá, ale malé skupině lidí naopak ekzém zhoršuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8389
21.5.16 10:14

@Hoa Mai no přesně, dostali jsme i dělané masti, ty to sice nezhoršovaly, ale ani nepomáhaly. Já když někomu řeknu, že nejlíp reagují třeba na obyčejnej modrej dove krém, nebo niveu, tak si klepou na čelo. Ale naše dětská mi to schvaluje a na kožní už ani moc nechodíme. Musím zaklepat, celkem se mi je všechny tři daří držet v dobré formě. Ale je to celoroční práce. Hodně jim pomáhá, jednou ročně moře, to že nemusíme moc kořeněná jídla a myslím i to že je doma pohoda. Je to prostě soubor hodně střípků, které udělají velkou věc :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
27.5.16 15:40

Děkuji všem. Malého jsem od začátku mazala vším možným. Od Indulony, přes různé Excipialy, Niveou, dva krémy od kožního. Vždy se to zlepšilo a zase bum, chudák byl rudej jak indián. Pak jsem ale dostala od tchýně konopnou mast domácí, tak mažu a buď se něco vynechalo, takže to má už docela hezký, nebo to konopí fakt zabralo :) Zkusím zatím vyměnit ten Ariel za Persil sensitive, případně pak sáhnu po Batoleti, něco zabrat musí :) A když ne, naštvu se a vyžáám si papír na alergo, což zatím dr dát moc nechtěla, že je to zbytečné. Nemusím běhat po doktorech, ale v tomhel bych ráda věděla, čím to může být. Začalo to v době, kdy jsem kojila a to už je nějakou dobu na UM a pořád to stejné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
446
27.5.16 15:48

Používám prášek od Eurony dětský aperu v něm všem. Jsem spokojená

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu