Vaření bez mléka

9099
23.5.16 07:10

Vaření bez mléka

Ahoj, byla bych ráda, kdybyste sem přidávaly své nebo převzaté recepty kde není mléko.
Synovi, 2 roky, mléko vadí, ale už ví jak chutná,(od 1 roku ho v malých dávkách jedl) takže to bude trochu horší, nicméně, moje první bábovka bez mléka měla úspěch.
Oběd nebude taková věda, ale taková snídaně a svačinky mě trápí..
Kojenecké mléko Althéru, kterou měl od narození, odmítá už 4 měsíce. Domácí i kupované rýžové nebo mandlové odmítá, ale v jídle by mu asi nevadilo..
Budu vděčná za každý tip na svačinku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6354
23.5.16 07:13

@amazon zkoušela jsi sojové?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
886
23.5.16 07:15

Pokud snese sojove, tak je to velke ulehceni. Pouzivame tofu, delam s neho i pomazanky se zeleninou, pekne se rozmixuje. Na jidlo ma rada uzene, chutna i manzelovi. Taky sojove jogurty jsou prima, kupujeme od Provamelu a Alpro ted zacalo taky delat. Pudinky jsou dost sladke, je to opravdu dezert.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1443
23.5.16 07:33

Ja syovi rok a pul mleko ani mlecne vyrobky vubec nedavam. Vadi mu jen laktosa nebo i mlecne bilkoviny? Snida ryzovou kasi s mandlovym mlekem. Svacina nejake ovoce a veceri presnidavku, nebo neco lehciho, polevku nebo testoviny. Na vareni pouzivam sojovou smetanu. Jogurty zatim nedavam, je rano i vecer kojeny. Ty alpro jsou dobre, chutnaji jako pudink.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1443
23.5.16 07:34

A teda babovku s mlekem nedelame..ani jsem nikdy nejedla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.16 07:51

Ahoj ja sama nesnesu ani mleko ani lepek, takze to mam prisnejsi, ziju tak uz deset let (a ziju:-)).
Chce to trochu jinej pohled, mliko sice v nasi kulture mame zazite, ale neni to uplne nutnost ho do vseho davat. Fakt ne. Ani ten lepek ne. Moje rada ze zkusenosti ziskana je mleko nenahrazovat, ale vubec ho proste nepotrebovat:-)
Nicmene chapu, ze to je tezke, ze zacatku hlavne.

Jen prosim s tim sojovym mlekem opatrne:

1. soja obsahuje hodne fytoestrogenu. Hodne dospelym zenam dovede rozhodit cyklus. U malych deti to je skoro jako bys mu davala HA
  2. vetsina lidi, ktere znam z alergii na mleko, vcetne mne, na soju reaguji taky spatne.

Pokud nutne musite mleko pouzivat, tak doporucuji ta orechova, pripadne kokosove (to je hodne tucne, takze jen v mensich davkach, aby se mu neudelalo spatne). Dobre je taky makove mleko- je snadne si ho vyrobit doma a kdyz ho rozmixujes pak s bananem, tak je z toho super koktejl a myslim, ze by to mohli chutnat:-).

Kdyztak napis, kdybys mela otazky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
23.5.16 08:19

@amazon kupujeme ryzove a ryzovokokosove, pak jeste synkovi kupuju sojove s bananovou prichuti v male krabicce, to pije tak 3× tydne a z tech ryzovych delam kase, palacinky nebo jen tak s vlockama a ovocem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
23.5.16 08:34

Na pečivo pomazánky, místo másla, tvarohu, sýru dát alternativu - my dáváme co natrefíme - třeba perla s vitamíny, flora light, delíčko, sojové atd.
Děti na různých pomazánkách žili několik let, až později ve škole začali více chtít šunku, jelikož to tam převažovalo.

Jinak peču bez mléka, buď dám jen vodu nebo přisypu „alternativní“ mléko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
23.5.16 08:40

Sojové výrobky bych dávala jen ve velmi omezené míře.

Mléko bych nahradila rostlinným, zkus, jestli to v jídle pozná, myslím, že ne :nevim:
Místo másla bych dala Cocovit.
Alpra bych se nenapila ani já, natož to dát dítěti, je to nechutný chemický sajrajt, nejlepší jsou DM mléka. Jogurt se dá vyrobit i domácí, co vím, tak sojový, ale spíš bych naučila na kaše s ovocem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
23.5.16 09:01

A vadi mu cokoliv mlecneho nebo jen to mleko? muj syn totiz nesnese mleko a klasicke masla, ale zakysene veci mu nevadi napr. jogurt.
tam kde se bez mleka neobejdu (v nekterych receptech rostlinne „mleka“ nefunguji, protoze proste neudelaji stejnou sluzbu), tak davam bezlaktosove. na piti rano si zvykl na ryzove (ve skolce pijou jen to vsichni, takze ho vzal za sve).

ono je hodne rozdil vypustit jen mleko, to je v pohode. ale jak je treba vypustit cokoliv mlecneho, tak je to sila, protoze zjistis, ze v nejake forme je to nacpane skoro do vseho (susene mleko, mlecna syrovatka atd.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
23.5.16 09:29
@radkka píše:
Sojové výrobky bych dávala jen ve velmi omezené míře.Mléko bych nahradila rostlinným, zkus, jestli to v jídle pozná, myslím, že ne :nevim:
Místo másla bych dala Cocovit.
Alpra bych se nenapila ani já, natož to dát dítěti, je to nechutný chemický sajrajt, nejlepší jsou DM mléka. Jogurt se dá vyrobit i domácí, co vím, tak sojový, ale spíš bych naučila na kaše s ovocem.

ona nedavala Alpro ale Altheru, to je vysoký stupeň hydrolýzy KM pro alergické děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13315
23.5.16 10:00

Dobrý den,
recepty bez mléka najdete i na eMiminu v sekci Dětské recepty. Dá se tam také přidat recept pro inspiraci dalších maminek.

Držím palce :kytka:
Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9099
23.5.16 11:04

Děkuji všem!
Bez mléka jsme zatím týden, a krásně se upravila stolice…Ke konci jsem už nevěděla čím to je, tak jsem vysadila nejprve lepek, ale následovalo mírné zhoršení, pak už měl místo stolice hlen než neco jiného, no a po dietě bez mléka je to jasné. Co mi jasné není, jestli mu vadí vše v mléku. Jinak mám pocit, že stopové množství snáší dobře..Ale chci mu momentálně držet tu bezmléčnou a po čase zase zkusím zase test, jak bude reagovat.
Sojového mléka a výrobků z nich se bojím a nerada bych mu je dávala..ale nějaký jiný rostlinný mlíčko mu zkusím dát do kaše.. šlo mi spíš o ty recepty..tak zkusím někde něco pohledat..
Jiná smetana než sojóvá se neprodává? S kokosovým mlékem musím být taky opatrná, zkoušela jsem něco z něj a Sinlac kaše a měl průjmovitou stolici taky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
23.5.16 11:16

@amazon Já si doma vyrábím makové mléko, ovesné, mandlové, kešu… nechá se namočené (většinou přes noc), druhý den se rozmixuje (z něčeho se voda slévá, z máku třeba ne) a přecedí přes plátýnko. Najdeš na internetu plno receptů s přesným postupem ;)
Chce to teda silnej mixér.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9099
23.5.16 11:47

@radkka jj, já už dělala mandlové a rýžové…jak jsem psala samotné to nevypil, ale jako do vaření použiju :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama