Obsah článku
Skrýt ZobrazitNěkteré potřeby pro miminko zůstávají stejné, i když trochu povyroste. A tak v tašce kromě svých věcí nosíte třeba plenky, krém na zadeček, dětské vlhčené ubrousky, sáčky, přebalovací podložku nebo dudlík. Jak poznat, co je skutečně důležité a bez se čeho se snadno obejdete?
Většina maminek má tendenci nosit s sebou v kočárku více věcí než je třeba tzv. „pro strýčka příhodu“. Ale ruku na srdce, kolik věcí, které máte sbalené v přebalovací tašce, jste skutečně potřebovala?
Co nosím v přebalovací tašce
Potřeby miminka se mění podle toho, jak drobeček roste. Některé z nich ale zůstávají stejné, ať už máte novorozence, nebo batole.

1. Plenky
Jedna rozhodně nestačí. Nyní máme na mysli jednorázové plenky (pokud nelátkujete), protože na delších procházkách nebo výletech můžete vašeho drobečka přebalovat hned několikrát. Zejména novorozenci spotřebují denně minimálně osm, ale mnohdy i více,plenek. I když jsou plenky poměrně skladné a lehké, je zbytečné ji s sebou nosit příliš. Dvě nebo tři budou bohatě stačit s tím, že je budete pravidelně doplňovat.
2. Látkové pleny
Jedna „látkovka“ by měla stačit, ale můžete mít i dvě, kdyby si miminko třeba ublinklo. Navíc se často hodí i jako stínítko do kočárku. Nezapomeňte, že plenka by měla být volná, vzdušná a neměla by zakrývat celý kočárek, aby se k miminku dostal čerstvý vzduch. Teprve s malým dítětem poznáte, jak skvělou službu látková plena poskytne a že se hodí prakticky neustále. Sama si dobře pamatuji, že jsem jejich počet neustále navyšovala a přikupovala.
3. Čisticí ubrousky
Jednou z nejdůležitějších věcí jsou nepochybně vlhčené čisticí ubrousky. Ty jsou zkrátka k nezaplacení a mají doslova „multifunkční“ využití. Hodí se při přebalování, krmení, později jimi dítěti otřete ručičky, když sáhne, kam nemá nebo bude zamazané například od písku. A kdoví, možná je mnohdy využijete i vy sama. To je zkrátka položka číslo jedna na vašem seznamu, která rozhodně nesmí chybět.
Nezapomeňte na Pampers Harmonie

Plenky Pampers Harmonie jsou hebké, šetrné a vyrobené z prvotřídní bavlny a dalších rostlinných materiálů. Absorpční jádro zadržuje vlhkost až po dobu 12 hodin. Indikátor vlhkosti vás zase upozorní, že máte děťátko přebalit.
Chci Pampers Harmonie »4. Pozor na opruzeniny
Krém na zadeček je další nutností. Můžete si do tašky pořídit nějaký menší v „cestovním balení“. V létě pak myslete i na menší opalovací krém, kterým můžete miminko natřít kdykoli bude potřeba.
5. Přebalovací podložka
Není povinnost mít přebalovací podložku, ale rozhodně je její použití pro vás i miminko pohodlnější. Batole už zvládnete přebalit bez ní, protože stačí jen jednorázová plenka.
6. Igelitové sáčky
Stačí dva nebo tři, ale nikdy nevíte, kdy se budou hodit. Například můžete být v místě, kde není žádný koš, takže do sáčku jednoduše uložíte špinavou plenku, později i třeba zbytky jídla.
7. Bez dudlíku ani ránu
Pokud vaše miminko neusne nebo se nezklidní bez dudlíčku, raději u sebe noste jeden náhradní.

Seznam věcí pro batole
Jakmile vaše dítko trochu povyroste, obsah přebalovací tašky na kočárek se trochu změní. Větší dítě už potřebuje trochu více věcí. I když některé potřeby zůstávají neměnné (třeba plenky, krém, ubrousky, sáčky nebo dudlík).
Co potřebuje vaše děťátko navíc?
- Hračku
- Lžičku a svačinu, případně mlíčko a lahvičku
- Bryndáček
- Krém na opalování
- Dostatek tekutin
- Netekoucí hrneček
Co potřebujete vy?
- Peněženku
- Dezinfekci na ruce
- Roušku
- Klíče
- Doklady
- Telefon
- Papírové kapesníčky
- Pití
Toto jsou jen základní věci, které by se vám mohly hodit a které by vám neměly chybět. Je samozřejmě třeba počítat s tím, že potřeby vás i vašeho děťátka se mohou měnit v závislosti na délce výletu i ročním období. Nezapomínejte ale na to, že je vždy lepší ubrat a podle potřeby nějaké věci přidat. Sama nejlépe vysledujete, bez čeho se rozhodně neobejdete.

Jak vybrat přebalovací tašku
Možná právě také přemýšlíte, jakou přebalovací tašku pořídit? Co vás jako první napadne? Určitě takovou, kterou lze snadno přichytit na kočárek. Dnes snadno zakoupíte speciální tašku na kočárek, která je přizpůsobena tomuto účelu. Nejenže disponuje klipy nebo suchým zipem, díky kterému dobře drží na kočárku, ale také je vybavena různými přihrádkami a doplňky, které maminky i jejich miminka potřebují. Klíčová je velikost tašky, uspořádání kapes, snadná omyvatelnost a vybavenost.
Co při výběru zvážit především:
- Výběr materiálu: Protože můžete kdykoliv snadno zmoknout, je vhodné zvolit nepromokavý a snadno omyvatelný materiál jako je polyester, mikrovlákno, koženka, nylon (nepromokavý) a pravá kůže.
- Uchycení tašky: Dále je dobré zaměřit se na možnost uchycení na kočárek. Přebalovací tašku můžete připnout buď z boku, nebo přímo na madlo kočárku. Nejčastěji se tašky upevňují druky, karabinami nebo suchým zipem (ten ale může po čase zlobit).
- Rozměry a hmotnost: Nejmenší tašky na kočárek, do kterých se vejde opravdu jen to základní, mají rozměry 35 × 22 × 7 cm. Tam ale zdaleka neuložíte vše. Využijete je snad jen v případě, že budete mít ještě kabelku nebo batůžek. Na druhé straně jsou velké a objemné tašky, které mají rozměry 55 × 40 × 30 cm.
- Kombinace s kočárkem: Taška by měla nakonec také ladit ke kočárku. Pokud nechcete nic výrazného, neutrální barvou rozhodně nic nezkazíte.
Přebalovací tašku je dobré vždy vidět naživo a případně i zkusit ke konkrétnímu kočárku. Uvidíte, jak snadno se uchytí ke kočárku, a zhodnotíte také, jestli se zvolená barva hodí.

Přebalovací taška nebo kabelka?
S přebalovací taškou je to někdy podobné jako s kabelkou. Alespoň já osobně bojuji s tím, že s sebou neustále tahám zcela zbytečné věci, které pak jen zabírají místo. Když byl můj syn malý, taška na plenky doslova praskala ve švech. Několikrát jsem měla problém ji dokonce i zapnout. A výsledkem bylo, že jsem v ní nemohla najít to, co bylo třeba. Navíc mi kvůli svému velkému objemu překážela.
Teď čekám druhé miminko a už teď vím, že stejnou chybu opakovat nebudu. Stejně, jako jsem musela „omezit“ počet věcí v kabelce, protože mě neustále bolí záda, omezím i počet věcí v přebalovací tašce. A vlastně jsem i zjistila, že se bez mnoha z nich snadno obejdu.
Přebalovací taška nahradí kabelku
Jakmile máte kočárek, snažte se ulevit si tím, že u sebe nebudete nosit kabelku ani batůžek. Vždyť všechno, co je třeba, můžete uložit do přebalovací tašky. Brzy totiž přijdete na to, že mnoho věcí, které jste dříve nosila v kabelce a považovala je za nutné, s miminkem na hřišti nebo na výletě v přírodě téměř jistě nevyužijete.
Sbalte si tedy jen to, co je pro vás skutečně důležité. Šminky, parfém, deodorant, hřeben a zrcátko raději vyměňte za repelent proti komárům a malý skladný opalovací krém. A pokud jste dosud byla zvyklá na velkou designovou peněženku, jednoduše ji vyměňte za menší, do které uložíte jen doklady a peníze.
Podle čeho jste vybíraly přebalovací tašku vy? A co by v ní podle vás rozhodně nemělo chybět?

Zkušenosti maminek z eMimino.cz
Nosím vše potřebné v tašce, která je příslušenstvím kočárku, bez ní bych se těžko obešla. Mám v ní i svoje doklady a peněženku, kabelku už netahám.
Ja mela svoji velkou kabelku, kde se veslo vsechno…termin prebalovaci taska moc nechapu.ja potrebuju jen dostatek mista, nic extra - jako prihradky a dalsi blbosti neni treba a musi mit teda ocko na zaveseni ke kocarku. ale taky jsem se do jedne zamilovala a byla taky docela mastna, jeste drazsi, nez ta tvoje. Nakonec jsem ji nekoupila. Ale ja bych ji pak normalne pouzivala i jako kabelku, tak jestli mas s ni i takove umysly, tak si klidne udelej radost
Ahoj, tak já přebalovací tašku nevyužila vůbec. Na přebalování jsem měla jednorázové přebalovací podložky a ty nám stačily a jinak jsem měla normální tašku pro mimi na kočár, ve které jsem měla vše potřebné…

Bazar pro děti a mámy
Nekupujte nové, když z toho hned vyrostou! V Bazaru pořídíte kočárky, oblečení a výbavička z druhé ruky. A až jim věci zas nebudou, prodejte je dál. Víc peněz a víc místa ve skříních.
Nejnovější inzeráty