Jak mě naše dítko málem omylem zmrzačilo

Minule jsem se vám tu svěřila s tím, jaký horor prožívám ve zkušební kabince, když chci najít nějakou padnoucí podprsenku. A tak jsem si řekla, že když už jsme se takhle sblížili, můžu vám napsat něco dalšího, opět tzv. ze života.

*

Přečtěte si také deníček Horor ze zkušební kabinky »

Tak třeba tenkrát…

To bylo naší dcerce něco přes dva roky a v noci běžně spala s námi. Ony jsou všechny ty řečičky o společném spaní hezké a i v reálu jsou rodiny, kterým to opravdu vyhovuje. Ovšem když se vracíte z oční pohotovosti s půlkou hlavy zabalenou v obvazu, tak nadšení zlehýnka opadá.

Bylo to zhruba takhle…

Emily se v noci roztahovala mezi mnou a mužem. Spokojeně dudala dudlík, ručky rozhozené do všech světových stran, peřinu u nohou. A protože jsem zodpovědná matka, povšimla jsem si pokrývky nepokrývající mé milované robě a jala jsem se nastalou situaci řešit.

Jak jsem tak přikrývala malé spící stvoření, dítko se ohnalo, zřejmě v nějakém snovém zápalu, a svým malým prstíkem s vytaseným drápkem mě škráblo do oka. Bolelo to tak, že jsem okamžitě vyběhla do koupelny zkontrolovat, zda je bulva na svém místě.

K mému úžasu… byla.

Uvěřila jsem, že ráno bude moudřejší večera. Omyl. Viděla jsem dvojitě. Během dne se situace zhoršovala a mě napadlo, že přijdu-li o toto oko, mám již jen jedno, které by mohlo padnout za oběť třeba hned následující noci. Před pátou jsme tedy vyrazili na rodinný výlet směrem ku oční pohotovosti na Karlově náměstí v Praze.

Lékař uznal, že skutečně oko bylo poškozeno, a dal pokyn sestře, aby ho ošetřila kapkami a následně zalepila. Nevadilo mi to. Byla jsem přesvědčená, že bude použit čtvereček 5×5 centimetrů, který decentně zakryje důlek a který sestra připevní maličkým kouskem náplasti. Statná blondýna však na můj obličej připlácla cosi, co bych mohla doma používat jako závěsy. A aby to prý fest drželo, přelepila tu věc snad celým balením leukoplasti. Vzdychla jsem a smířila se s faktem, že v příštích dnech ušetřím nejen stíny, tužku na oči a řasenku, ale také makeup, tvářenku a pudr.

Jenže… Sestra vyndala z šuplete roli obvazu a jí mi začala mávat kolem hlavy. Když řádným utáhnutím uzlu na mém čele dokončila své dílo, musela jsem se ozvat.

„Sestři, ale jak si nandám brejle?“ posteskla jsem si.

„Vy na to levé oko vůbec nevidíte?“ zeptala se naivně.

„Ani prd,“ byla jsem upřímná.

A tak vzala obrovské nůžky a začala helmici sundavat. Následně znovu sáhla do zmíněného šuplíku a vyndala roli novou. Opět zamanévrovala kolem mé mozkovny a se slovy „Musela jsem udělat míň vrstev, ale roztáhnout to,“ mi zafačovala hlavu de facto celoplošně. Velice slušivé!

Vyšla jsem z ordinace a půlku obličeje si zakrývala lékařskou zprávou. Bála jsem se, že dítko bude plakat strachem či výčitkami svědomí. Chyba lávky. Poté, co jsem Emily ukázala, že vypadám, jako kdybych se právě vrátila z války ve Vietnamu, dostala záchvat smíchu.

A takhle to u nás prostě občas chodí. Dítku jsou už 4 roky, takže podobných (naštěstí méně bolavých) historek mám v rukávu mnohem víc. Zasmát se u nich můžete v knížce Mámou s humorem.

Mějte se moc krásně

Vaše Janča, šéfredaktorka eMimina

Váš příspěvek

Odesílám...
3707
13.4.19 10:03

:lol: :lol: :lol: to mě pobavilo… taky jsem jednou musela na oční, ale teda mohl za to muž a ne dítě… ale to se spíše hodí na jiné stránky :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1414
13.4.19 10:58

Cca měsíc zpět, jsem měla stejný úraz jako ty, také za to mohlo dítko a nehtíček :) paní doktorka na pohotovosti říkala, že maminek s tímto zraněním tam mají vcelku dost :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1127
13.4.19 11:15

Ach ty děti :lol: podobný zážitek uštědřil náš prostřední syn babičce cca před půl rokem. Dovezla dětem lízátka, vzala vnoučka do náručí, on jí něco vysvětloval, vehementně gestikuloval a tyčku od lízátka jí vrazil přímo do oka. Bylo po návštěvě a uhánělo se směr pohotovost. Naštěstí na nás babička nezanevřela. :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
15790
13.4.19 14:06

Sama se divím, že pojišťovny nevedou matky dětí do pěti let jako extrarizikovou skupinu :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
968
13.4.19 16:05

Zasmála jsem se a doufám, že se oko zdárně uzdraví.
Radši bych ale nic nepodcenila, nechci malovat čerta na zeď. Tchyni takhle do oka šťouchl synovec, už přes rok oko léčí, nakonec se ukázalo, že to byl vážnější úraz než první doktor tvrdil, má za sebou několik operací a ještě nekončí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
261
13.4.19 16:33

Velice povedený příběh. Taky jsem jednou zažila, že mě syn píchl prstikem do oka až se mi udělalo špatně, ale oko přežilo bez jakékoliv újmy a bylo to v noci při spaní.

 • Nahlásit
 • Zmínit
13291
13.4.19 16:44

Tak tenhle byl dobrý :potlesk: :potlesk:
Jednou synovi na chirurgii zafačovali takhle podobně naražený palec. Sestra omotávala tu mega bakuli asi 10 minut a pak nám oznámila, že to další den máme převázat 8o
No co vám budu vykládat. Vyprdli jsme se už na to. Já tam šla jen kvůli podezření na zlomeninu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
750
13.4.19 20:12

Me jednou syn dal hlavickou ve spanku na nos tak sikovne, ze jsem zbytek noci stravila v koupelne s ledem :lol: :roll: kdyby mi ho aspon zlomil a ja mohla konecne na plastiku s tou mou skobou, ale to ne, on mi ho jen obrazil a ja mela modraka cele dva tydny, no vysvetkujte, ze to mate od dvouleteho ditete :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2077
13.4.19 22:17

Zazila jsem to, dcera mi machla do oka vecer, do rana jsem myslela, ze nepreziju, oko slzelo a slzelo a bolelo, zavazali me teda normalne, ale tri dny zahojeni byly k nevydrzeni, nic neprijemnejsiho jsem snad nezazila

 • Nahlásit
 • Zmínit
4952
14.4.19 06:55

Tyjo, hustá historka 8o a díky za varování :palec: Známému se takhle stal úraz v plaveckém bazénu. Plave si, plave a najednou rozjetý kraulista v protisměru a švih ho jemu do oka. Tak do nemocnice sanitkou rovnou přivolanou plavčíkem - diagnóza proříznutá rohovka. 8o Tak kromě děcek ještě pozor na plavce! ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
218
17.4.19 17:26

Taky se mi to stalo. Syn sedel na nočníku a píchl mi prst přímo do mého oka. Ta bolest! Manžel říkal, ze to přejde :lol: Odpoledne jsem měla oko jako Číňan. Zabalená v obvazech jsem byla týden. :mrgreen:

Příspěvek upraven 17.04.19 v 17:26

 • Nahlásit
 • Zmínit