Porod a maliník

20105
23.4.07 13:46

Porod a maliník

Zdravím všechny,
chtěla jsem se zeptat… pomohlo vám pití maliníku před porodem? Od kdy jste ho začaly pít a jak často?
Blížíme se s prckem do finále, tak mě to docela zajímá :)
Díky moc za vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

139
23.4.07 13:51

Podle mě je to pověra. Já ho pila asi 5 týdnů před porodem a ještě jsem 10 dní přenášela :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
23.4.07 14:32

Maliník

Ahoj,

no tak ono se to špatně posuzuje, protože když ho piješ, tak nevíš, jak by porod probíhal, kdybys ho nepila a naopak :D . Já pila čaj z maliníku v obou těhotenstvích. Při prvním jsem se trochu bála, abych to nepřepískla, tak jsem pila jeden šálek denně asi měsíc a půl před porodem a vytlačovala jsem mimčo asi čtvrt hodiny, ale je fakt, že jsem neměla potrhané porodní cesty. Při druhém porodu jsem pila maliník už odvážněji - 2 x denně čtvrtlitrový hrnek a mimčo jsem vytlačila během dvou minut a taky bez potrhání, jenže to byl už druhý porod, takže těžko soudit, jaký vliv měl maliník :). Jinak maliník by neměl porod urychlovat, dokonce ani tu první dobu porodní - otevírání, ale má změkčovat porodní cesty a urychlovat druhou dobu por., tzn. právě tlačení. Každopádně není nechutný, spíš takový chuťově nevýrazný a rozhodně tím nic nezkazíš, takže já bych radila pít! A když nic jiného, tak si alespoň vylepšíš pitný režim a donutíš se vypít půl litru čaje. Nemáš co zkazit a stojí pár korun.
Přeju pohodový porod a hodňoučké mimčo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
23.4.07 14:52

Ahojky,
já piju maliník už týden. Má se pít měsíc před termínem, není pro urychlení porodu, tedy v tom smyslu, že by se dítě mělo narodit v termínu, ale měly by se lépe uvolnit porodní cesty a dítě by se mělo rodit lépe. Samozřejmě je těžko říct, kolik je na tom pravdy, určitě záleží i na všech ostatních okolnostech.
Já mám recept od své porodní asistentky - 1× denně kávovou lžičku do 200 ml luhovat 10 minut, ještě pro lepší účinky vařím půl kávové lžičky lněného semínka 10 minut a tímto vývarem maliník zaliju a 10 minut luhuju. Mě to docela chutná, mám ráda bylinkové čaje, takže mě to problém nedělá.

Přeji rychlý porod! Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
23.4.07 15:19

Pokud já vím, tak maliník hlavně zabraňuje zbytečnému krvácení po porodu. :wink: O urychlování porodu nic nevím. Já ho pila a byla jsem OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1162
23.4.07 15:45

Ahoj Novire,
tady proběhla podobná diskuse, třeba se tam taky něco dozvíš :wink: https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
23.4.07 17:31

Já mám srovnání, před prvním porodem jsem ho nepila, před druhým ano. Rodila jsem obě děti spontánně, bez komplikací, pokaždé přesně šest hodin, po obou porodech následovala revize. :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
23.4.07 18:01

ja se pridam k tem bez viditelneho efektu(prenaseno 10dni) a sita po porodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
23.4.07 19:59

nemyslim ze pomohl. ale taky neuskodil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
23.4.07 21:57

První porod - bez maliníku, 1. doba porodní 22 hodin, vytlačení šlo pak už rychle, ale možná taky proto, že mi sestřičky lehly na břicho, páč jsem byla už totálně vyčerpaná a chvílema omdlévající :-(
Druhý porod (děti mám od sebe 6,5 roku) - s maliníkem, 1. doba porodní necelých 8 hodin, tlačení dalo docela zabrat, protože hlavička ještě nebyla úplně sestouplá, ale stejně to oproti tomu prvnímu byla procházka rajskou zahradou.
Těžko říct, jestli ten druhý porod byl urychlený maliníkem nebo ne, ale rozhodně na něj vzpomínám radši než na ten první ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.07 22:47

Prosím, kde se dá ten maliník sehnat?
V lékárně nebo spíš někde v „čajárně“? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17179
23.4.07 22:51
Raketka.com píše: Prosím, kde se dá ten maliník sehnat?
V lékárně nebo spíš někde v „čajárně“? :D

v lekarne- papirovy pytlik sypaneho caje- cca 15 Kc :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
23.4.07 22:51

Já ho koupila v obchodě s bylinkami a zdravou výživou, bio-výrobky apod., ale myslím, že v normální lékárně jsem ho taky zahlédla :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.07 16:14

Tak jsem právě přišla z lékárny a nemám ani maliník ani Arnicu :cry:
Jediné, co jsem dostala, tak slunečnicový olej na masáž kojenců - já to chci na hráz, ale to jsem lékárníkovi neříkala 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
24.4.07 16:21

Maliník

Raketko,

koukám, že jseš z Prahy, tak ti poradím, že maliník určitě seženeš na Budějovické v prodejně potravinových doplňků a bylinek u vlezu do metra směrem na Pankrác (je to prostě na druhé straně než poliklinika :) ). Ale jinak si myslím, že v každé prodejně zdravé výživy, kde mají i bylinkové čaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama