Planovany porod cis.rezom, kedy do nemocnice?

70
28.3.07 16:05

Planovany porod cis.rezom, kedy do nemocnice?

Ahojte,

Chcela by som sa spytat, je tu niektora z Vas, ktora vedela, ze pojde rodit cisarskym rezom?
Totiz zaujima ma, kedy je dobre ist uz do nemocnice, ja viem ze to riesim skoro :-) je to len 20 tt, ale zaujima ma Vas nazor, ci potom cakat na kontrakcie, ci to pride skor ako je planovany porod?
Ci uz nie je neskoro, ked odtecie plodova voda a nastupia kontrakcie? Co sa deje potom, ked sa pride do nemocnice? Hned sa ide na predoperacne vysetrenie?

Dakujem velmi pekne vopred za pripadne odpovede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

473
28.3.07 16:19

Rodila jsem plánovaným císařem, z důvodu polohy plodu koncem pánevním. V 37 tt jsem se začala otvírat, přišla na to doktorka na běžné těhu prohlídce a raději mně poslala hned do porodnice. asi 6 dní před porodem jsem byla v porodnici. Brali krev, dávali kapačky abych ještě nerodila, co tři hodiny kontrolovali ozvy plodu. Chtěli ještě porod zdržet aby miminko vyrostlo. Cítila jsem se úplně dobře. a pak přišel doktor, že ho ráno vyndáme. A bylo to:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
28.3.07 16:45

Pokud budes rodit planovanym cisarskym rezem ze zdravotnich duvodu, tak ti termin urci lekar. :)

Pokud se pro to rozhodnes sama ze strachu z porodu a lekar na to pristoupi… tak to radsi nebudu komentovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
339
28.3.07 17:01

Mě hrozil CR z důvodu vcestného lůžka okrajem, špatné srážlivosti krve a těhotenské cukrovce. Datum jsem měla stanovené dopředu a porod měl být dříve než přijdou kontrakce, ale bylo především asi kvůli té placentě. Takže to bylo stanoveno lékaři. Nakonec to vše naštěstí dopadlo jinak a v jiné porodnici se rozhodli dát mi šanci rodit normálně a naštěstí vše proběhlo bez komplikací pro mě i pro malou.

Každopádně si myslím, že ti termín v každém případě sdělí lékař. I pokud to budeš mít nějak domluvené, tak aby ses trefila do jeho služby. Pokud vím, tak není problém si nechat i normálně porod vyvotal pokud je vše ok tak od 38 tt. Já bych to takto neřešila, ale vím, že to v porodnicích běžně nabízejí, že si maminka může vybrat datum, kdy se jí to hodí.

Suri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
28.3.07 20:56

ahoj,

rodila jsem planovanym CR ..velky plod a poloha KP…
Nastup do nemocnice urci lekar..posoudi tvuj zdrav.stav,stav a zralost plodu a podle toho te zaradi do operacniho programu …
Taky me poslali predem vyridit si urcite predoperacni vysetreni k me obvodni dr…EKG,odbery krve apod.

a lekar v porodnici rozhodne take kdy te vezme…me operovali uz 38tt+1 protoze maly byl uz dostatecne velky…natoupila jsem o den drive,udelali mi potrebna predoperacni vysetreni a pripravy…druhy den byl porod…

Neznam nikoho,kde by se pri predem jasnem CR cekalo na kontrakce,vzdyt ty mohou zacit v noci a to se jim mnohem hure shani operacni tym apod…

to je takto tehdy,pokud mas na planovyny CR diagnozu…ale pokud jsi s nekym domluvena,tak to nevim…

Jaana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama