Porod doma?

2904
14.3.07 14:25

Porod doma?

Zdravím všechny,
ač se mě to momentálně netýká, prostě mě to jen zajímá. Jaké máte názory na porod doma. Četla jsem diskuzy, kde se pár lidí pokoušelo vyjádřit názor, aprotože byl jiný než se některým líbilo, tak tam bylo řečeno, že jsou mimo téma a ať si založí svou diskuzy. 8)
Mně prostě zajímalo, jak se toto téma dívají ostatní a nechtěla jsem to jen tak utnout. Neznám totiž osobně jedinou ženy, která by chtěla rodit doma. Děkuji :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

967
14.3.07 14:37

já osobně znám, jedno dítě rodila s asistentkou a jedno bez ní. Odsuzuji to, protože jsem měla těhu naprosto normlní, nikoho ani nenapadlo, že neporodím. Musela jsem na císaře. Prostě spoustu věcí, které se mohou udát nevíš dopředu a pak je potřeba rychlá reakce doktorů. Osobně bych nemohla žít s pocitem, že jsem poškodila své dítě. Prostě nikdy. Už třeba beru, že po porodu žená žádá odjet domů, proč ne, vše je ok, tak co tam víc dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
14.3.07 14:38

Ahoj,

já osobně bych doma určitě nerodila. Jedna věc je soukromí, klid, známé prostředí…, ale pro mě je mnohem důležitější to, že kdyby se s miminkem nebo i se mnou během porodu nebo bezprostředně po porodu něco stalo tak bude na blízku pomoc. Dopředu nikdy nikdo nezaručí, že vše proběhne v pořádku a bez komplikací. Rozhodně bych takto neriskovala zdraví svého dítěte. Náš syn měl ke konci porodu také problémy. A byla jsem ráda, že je na blízku lékař. Naštěstí vše dopadlo dobře.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.3.07 14:52

Ja vubec nechapu, ze nekoho napadne rodit doma. Zuby si snad taky trhame doma? Zdravi ditete mi za trochu nepohodli v nemocnici urcite stoji a pokud to nekdo nemuze v porodnici 4 dny vydrzet tak at porodi ambulantne a druhy den jde domu. I bezproblemovy porod se muze behem chvilky zkomplikovat. Navic ČR je druha na svete s co nejmensi novorozeneckou umrtnosti po/pri porodu a to taky o necem svedci. Helca

• Nahlásit
  • Citovat
9867
14.3.07 15:25

Já si to představit umím - samo s připraveným autem na odvoz se zkušenou PA - ale nějak po tom netoužím - z porodu je celkem svinčík a obě holky jsme přivedli do 2+1 - kde byla koupelna 140*150 cm - no… Ale rodí se tak po celém světě a zdejší hysterie z domácích porodů je myslím naší národní specialitou… Tak proč ne?

Teď máme sice větší bydlení, ale stejně po domácím porodu nijak netoužím - i když ani z toho v nemocnici nejsem odvázaná… Ale to bude tím, že mě rodit vůbec nebaví :D

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
14.3.07 15:30

Jestli tě to zajímá, můžeš si pročíst třeba tuhle diskusi /> Nebo se třeba kouknout sem .

Pokud by ses chtěla dočíst něco o přirozeném porodu (nejen doma), tak doporučuju: I. Stadelmann - Zdravé těhotenství, přirozený porod, J. Doležalová - Hovory s porodní bábou, Z. Štromerová - Možnost volby.
Je toho víc.

Kouknout třeba můžeš taky na stránky www.unipa.cz nebo www.pdcap.cz .

Přeju hezké čtení. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
14.3.07 15:35

Ahoj,
jakožto lékařka porody doma pro možné neočekávané komplikace neuznávám.
Ale máš -li zájem, mrkni se na tuhle diskusi na www.baby.cafe.cz
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
14.3.07 15:36

Jen pokud jde o ten „svinčík“, tak my jsme jen vypustili a pak spláchli vanu a bylo uklizeno :lol: . Ale jako všechno i tohle asi může být různé, já u jiného porodu než toho svého nebyla, tak mohu mít zkreslené představy :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
14.3.07 16:05

Když někdo chce rodit doma ať si rodí. Ale je třeba počítat s komplikacemi, já kdybych rodila doma tak první by byla určo mrtvá a druhá přinejmenším postižená… přeci jen příjezd sanitky, odvoz do porodnice a řešení problému by nějakou dobu trvalo a když jde o minuty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
14.3.07 17:10

Je to každého věc, kde chce rodit, ale myslím že kdo se rozhodne rodit doma, ohrožuje sebe i dítě, protože nikdy neví jaké komplikace můžou nastat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
14.3.07 18:41

Ahojky, tak já osobně pro porod doma nic nemám, je to každého věc. Já rodila dvakrát a zaplaťpánbůh v porodnici. U obou porodů nastaly komplikace, takže porod doma bych asi nepřežila.
První vyvolávaný- trval asi 5 h tím, že končil kleštěma, mou velkou ztrátou krve a uspáním, aby mě mohli vůbec ošetřit. a zašít.
Druhý přirozený- trval asi 4 h, průběh bez komplikací až na placentu, která nešla samovolně ven, takže následovalo uspání a revize dělohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
339
14.3.07 21:07

Já hned na úvod napíšu, že jsem rodila v porodnici a byla jsme moc spokojená, takže pokud to přijde ještě někdy, tak se tam asi vrátím.

Ale myslím si, že možnost rodit doma či v porodním domě by měla být dostupná. I lékařské zákroky mají určitá rizi a před např. každou operací také musíte podepsat, že jste s nimi srozuměni (přesto, když nastanou, tak je zpravidla obviněn lékař), také můžete odmítnou léčbu. Také se dnes a denně setkávám s lidmi, kteří si stěžují na přístup lékařů, pobyt v nemocnici a způsobené komplikace. I v porodnicích dojde k mnoha závažným pochybením a naopak i s tou nejlepší péčí a přístupem se může porod zkomplikovat. Proč tedy nenechat samostaně rozhodnou matku, jaká rizika jsou pro ní snesitelnější, ať si rozhodne sama, ale také nese za své rozhodnutí zodpovědnost. Za své děti jsme zodpovědní potom celý život, tak proč bychom nesměli rozhodnout jaké místo a způsob je nejvhodnější pro jejich přivedení na svět.

Asi jsme se do toho zamotala, ale chtěla jsem jen říct, že podporuji možnost svobodně se rozhodnout o porodu doma a rozhodně tyto ženy neodsuzuji.

Pokud opravdu někoho toto téma zajímá, tak se přikláním s myšlence pročtení si výše uvedených knih, kde je opravdu hodně věcí k zamyšlení a obsahují i různé odborné studie.

Suri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
14.3.07 21:23

Ahoj,
tak já to kdysi, ještě před těhotenstvím, dost odsuzovala a nechápala, proč se tak někdo rozhodne. Pak jsem po porodu trochu pochopila, proč někomu přijde nemyslitelné rodit v nemocnici. Ani mě to prostředí a vše okolo nebylo zrovna milé, ale i přesto jsem šťasná, že jsem nakonec v porodnici rodila. Porod byl rychlý, vpohodě, Mišák byl vpořádku, ale po porodu jsem začala hodně silně krvácet a bez pomoci bych asi vykrvácela. Navíc vím o spoustě případů, kdy by to doma nejspíš nepřežilo dítě.

Nechci, aby to vypadalo, že někoho odsuzuju, to v žádném případě a jak jsem psala, už i docela rozumím těm důvodům. Ale zajímalo by mě, čistě ze zvědavosti, jak mají ty, které se rozhodly rodit doma, promyšlené řešení takových nepřevídatelných situací. Ani nevím, jestli jde vůbec předvídat a připravit se na všechny možné komplikace, které se mohou objevit.

Jinak já si myslím, že by to možná chtělo něco mezi - nerodit v nemocnici, ani sama doma, ale v prostředí, kde bych se cítila dobře, ale kde by prostě bylo v případě potřeby k dispozici všechno potřebné zřízení a odborná pomoc.

Peťulda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2904
14.3.07 22:28

Chtěla bych vám poděkovat, omlouvám se, nevšimla jsem si, že diskuse již proběhla. A taky jsem byla naštvaná z jiné diskuse, kde byly odsouzeny holky, které si dovolily říct, že s porodem doma nesouhlasí. Myslím si také, že je to každého věc, ale nelíbí se mi, když si někdo odmítá připustit možná rizika. Opravdu to vypadalo roďte doma a pište pouze pozitiva.
Hlavně se tam všem nelíbilo, že se odbíhá od tématu, ale od toho to jsou přece diskuse. Diskuse vždy svádí témata prolínat.
Ještě jednou děkuji za názory a typy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
14.3.07 23:16

Já bych doma rodila, kdybych znala spolehlivou a zkušenou PA. Bydlet v Praze, tak asi využiju PA z porodního domu U čápa. Ale nebydlím a u nás nikdo takový není :( , takže budu rodit zase v porodnici.
Ne, že bych v porodnici byla nespokojená, první porod byl maximálně v mé režii, ale doma je doma.
Nikdy by mě ale nenapadlo tvrdit, že porod doma je pro každého! To rozhodně není!!! Většina mamin bude volit porodnici. Také mi vadí, že v některých diskusích se uznává a prosazuje jen jeden „správný“ názor.
Takže tahle diskuse je pro mne příjemným osvěžením, protože můžu prostě a jednoduše říci, že bych doma klidně rodila, že to mám promyšlené, ale vzhledem k tomu, že prostě nebyly splněny některé ze základních podmínek ohledně zázemí (tedy vhodná PA), doma rodit nebudu, ač je mi to líto. Nejsem totiž blázen a nechci nic za každou cenu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama