porod císařským řezem

764
24.3.07 19:11

porod císařským řezem

Ahojky!
Chtěla jsem se zeptat kdo jste rodily císařským řezem zda jste potom měly nějaké problémy a pod.Já jsem 2.5měsíce po porodu a stále mě bolívá břicho.Taky mám potíže trochu se žaludkem mě přijde,občas po jídle mě bolí břicho a je trochu nevolno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9006
24.3.07 20:18

Abych řekla pravdu, úplně v pohodě se taky necítím. Břicho se mi ještě nepodařilo zatáhnout a když mě do něho syn kopne, nebo si ho na břicho po:,–(ím, tak mě bolí. Ale MS mám pravidelnou a nebolestivou (doufám, že už napořád). Podle gynDr. jsem v pořádku, tak nevím :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
24.3.07 21:14

Ahoj

já mám po porodu císařem 6,5 měsíce a můžu říct, že jizva mě pobolívá furt a i břicho. A zrovna dnes se mi na jizvě udělala velká boule. Asi tím, že jsem měla nad tím utaženej pásek. a já to mám pořád okolo takové necitlivé a není mi příjemné na to sahat. Podle gyn jsem taky v pořádku, já MS nemám, pořád kojím a beru Cerazette. Mně se ještě k tomu udělala pupečení kýla,takže když mi kope Anička do břicha - na jizvu a do pupíku,tak si to užívám. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
24.3.07 21:18

Ahoj,
jsem po 2 CŘ, s odstupem 6.5 roku. První byl peklo, chodila jsem v předklonu 4 dní a celý rok to nebylo „ono“. Pak třeba při změně počasí jsem o jizvě věděla. Asi po 2.5 letech to přešlo, ale třeba břišní svaly nikdy nenabyly stejný tvar jako předtím, ale to bylo i mou leností, připouštím. Druhý císař byl tak na 60% plánovaný, ale jak jsem asi věděla do čeho jdu od 2. dne v podstatě paráda, žádné velké problémy, šestinedělí ok a teď je Adamovi 14 měsíců a nemůžu si na nic stěžovat. Je to velmi zvláštní, člověk by to čekal naopak a …příroda je divná. No přeju brzké navrácení do FIT kondice a věř, že bude líp. Píšu to z vlastní zkušenosti.

Evis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
24.3.07 23:33

Já mám zkušenost se dvěma císaři - první před 2 roky a druhý před měsícem - a musím říct, že teď se cítím lépe, než rok po prvním. První jizvu jsem měla poměrně širokou a teď, při plánovaném CS, mi jí „opravili“ (dělali sekci ve stejném místě) a doufám, že nebude ani moc vidět.
Po prvním císaři jsem jizvu cítila opravdu až do druhého porodu, teď je to o dost lepší, spíš cítím resp. necítím (jak píše misenka) povolené břicho nad jizvou. Ale je pravda, že jak je jizva přesně v místě, kde končí kalhoty (nosím spíš nižší bokovky), tak počítám, že jí budu asi trochu cítit pořád. Myslíte, že jsou nějaké osvědčené tipy, jak se o jizvu starat, aby byla co nejméně znatelná? Já zatím jen mažu měsíčkovým krémem a snažím se na ní tlačit, aby změkla. Přiznám se, že tu první jsem asi trochu zanedbala.

Terka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
25.3.07 00:25

Therro, přesně jak píšeš! Já sice nemám zkušenost s CS, ale mám velkou jizvu dokonce 3× řezanou :-(. I když to bolí, je dobré jí hodně masírovat, měsíčková mast je dobrá, nebo cokoli hodně mastného (nej je prý sádlo, ale to mi strašně smrdělo…). Také mi pomohlo si jí masírovat sprchou - sice to také bolí, ale dobře to podle mě pomáhá, aby se do okolí jizvy vrátil cit. Držím palce!
Mě nejvíc vadila prácě ta divná necitlivost okolních tkání - na to mě nikdo nepřipravil :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
25.3.07 08:06

Therro, co se tyce rady kolem jizvy - ja jsem nejen po cisari ale i po dvou autonehodach a nejlepsi na jizvy (mam je i v obliceji ale kdyz to nekdo nevi tak si skoro nevsimne) je tlakova masaz v oblasti jizvy (nekolikrat denne vzdy kdyz si vzpomenes), mazat :,-(lem (je fakt nejlepsi i nejdrazsi masticky jsou na bazi :,-(la), nebo modrou indulonou ci niveou (proste necim hodne mastnym) - tim zamezis vzniku boulicek a zesvetleni jizvy.....

k te tlakove masazi mackat ne primo najizve ale nad ni a pod ni a stlacovat jizvu k sobe :)

a jeste se podelim se zkusenosti s cisarem… Ja mam jizvu az uplne dole (ani pod bokovyma kalhotkama neni videt) ne u previsu bricha… je uzounka a dokonce i kuze kolem ni je citliva jak mam byt… jediny problem co mi dela je silene bolestiva MS :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
25.3.07 10:38

Pěkný den,

čeká mě plánovaný císař během 2 týdnů, takže jsem přečetla všechny vaše zkušenosti a díky z radu s mazání a stlačováním jizvy k sobě.Budu to dělatv :wink:

Magda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
764
25.3.07 10:47

Také mám necitlivou oblast nad jizvou ale že bych to měla masírovat jsem nevěděla.Tak snad to pomůže.Taky jsem se chtělůa zeptat na strije,já jsem jako zebra měla jsem totiž hodně veliké břicho a ony z ničeho nic najednou vylezly potvory jedny.Měla jsem vichy ale to mi přišlo že moc nepomáhalo a na doporučení jsem si koupila elancyl,který si myslím že pomáhá ale stejně není ještě nad rady druhých,pokud máte dobré zkušenosti budu ráda když se podělíte.Přeci jen bych se ráda v létě bez ostýchávání svlíkla :(
Akorát s tou jizvou mám stále trošku strach aby se mi nic nestalo uvnitř,tak to není vidět,ale všichni mě uklidňují že je vše v pořádku ale přecejen občas nosím těžší věci apod…
Měl jste někdy někdo nebo někdo z okolí takhle problém kvůli námaze??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
764
25.3.07 10:54

Magdi tak ať ti to dobře dopadne :wink: Já měla teda akutní protože po vyčerpávajícím dlouhém porodu už mimi nepostupovalo dolu ale ten plánovaný bude aspoň klidnější.Chce to co nejdřív začít chodit,sice to dost bolí ale čím víc s tím budeš bojovat tím líp pro tebe.Já rodila v poledne a druhý den ráno už jsem lezla z postele a chodila.Třetí den jsem už byla skoro jak rybička i sestřičky se divily.Musíš tu bolest břicha překonat.
JO a doporučuju moc,nechat si jen umrtvit spodní část těla,já měla epidurál.Je to zvláštní ale velice úžasný zážitek vnímat jak miminko vyndavají a v podstatě ho hned uvidíš jak se narodí.Cítím jen takové tlaky a tahy,mě když zkoušeli zda už je vše pořádně umrtvené tak jsem myslela že mě jen prstem sahá na břicho a on přitom už řezal :lol: .Nemusíš se ničeho bát :wink: Akorát jsem zvědavá pokud bude tatínek u porodu zda ho pustí.Mého manžela nepustili,že prý na plánovaný ano s příplatkem ale na akutní ne,takže semnou chudák strávil vyčerpávající noc a půl dne aby nakonec neviděl narození syna.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9006
25.3.07 11:06

Therra asi 2 týdny po císaři jsem začala jizvu masírovat (teda manžel mi ji masíroval) a vtírat Contactubex gel. Oni sice v letáku píšou, že by ho neměly používat kojící ženy, ale sestra v poradně mi ho sama doporučila a gynDr. mi ho nezakázal, protože se po něm jizva hezky hojí. A musím říct, že co se týče vzhledu, tak moje jizva vypadá dobře. Těžko ale říct, jak by vypadala bez použití gelu. Možná vypadá dobře díky Dr., který mě operoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9006
25.3.07 11:12

Magdo přesně jak píše Haidule, co nejdříve vylézt z postele. Mě operovali před obědem, celý den jsem pak prospala. Hned druhý den ráno se mě sestry pokusily dostat do sprchy … marně … ta bolest byla fakt velká. Ale po obědě už jsem to za pomocí sestry zvládla a večer už si na záchod zašla sama. Noční sestra byla vykulená, jak mi to jde. I když … vstávání z postele a pak lehání bylo fakt kruté. O kojení, než najdeš nejméně bolestivou polohu, ani nemluvě. Zhruba po týdnu, jak mě pustili odmů, už to bylo lepší. Pece jen v nemocnici jsou postele hodně vysoké a tím pádem je to složitější. Ale trojúhelník nad postelí a stolička na zemi ti hodně pomůžou. Ono, když ti pláče dítě v postýlce, tak ti stejně nic jiného nezbývá, než k němu vstát. A mě malého dali hned druhý den ráno stejně jako rodičkám, kiteré rodily přirozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2927
25.3.07 13:10

Ahojky, taky mě čeká plánovaný císař a mám trochu dilema, jestli celkovou narkozu nebo epidurál, někdo mi řekne to, druhý ono, nakonec jsem se s tím vším smířila, i s divným pocitem po přečtení jedné diskuze, kde padaly názory, jako že porod císařem ani není porod - to jsem skoro obrečela (možná taky v návalu těhot.hormonů), ale teď už jsem v klidu a řekla jsem si, že to prostě nechám na doktorech..taky děkuju za rady ohledně mazání a masáže..mazat pak za jak dlouho po porodu? a co manželé, ukázali jim dítě po porodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
25.3.07 14:31

Silemo - to jsou fakt hormony, tohle prohlášení je blbost - dokonce bych řekla, že jsem rodila 2× - nejdřív 20h bolestí a pak kudla :wink: U nás mohl být otec i u akutního, pokud byl v epidurálu, a bylo to super pro nás oba. Jizvu jsem masírovala už porodnici ve sprše, mazala až doma - od 6. dne.

Haidule - jizva pobolívá pořád, teď, jak jsem těhotná, tak víc; nicméně byla jsem kvůli tomu myslím 11. den po porodu u gyn.gr. (měla jsem v noci astmatický záchvat a bála jsem se, že mi povolila ta jizva na děloze, jak mě po tom bolelo v podbřišku), kontrolovala to UTZ a říkala, že drží. Tož se zkus zeptat 8)
Strije se ti ještě trochu zatáhnou a vyblednou, pžece jen je to krátce po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
25.3.07 17:44

ja jsem mela druhy porod CR. Jizva se mi hojila dobre. necitlivou jsem ji taky mela asi prvniho pul roku, ted o ni uz davno vubec nevim. ja jsem mela problemy hned po porodu a cele sestinedeli, mela jsem bricho jedem velky bolestivy hematom, praskla mi tam nejaka ceva, bala jsem se infekce, ale nastesti se hematom vstrebal a vse je ok, cili me vlastne samotna jizva bolela jen prvni dny, pak me bolel ten hematom. At je brzy vse ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama