Užívání třezalky v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymka.D.
Kecalka 316 příspěvků 14.01.19 07:40
Užívání třezalky v těhotenství

Ahoj holky, smí se třezalka užívat v těhotenství? Čaj nebo pastilky? Užívala jste některá? Zatím jsem se dívala na internet a někde je uvedeno, že se může a jinde zase, že se nedoporučuje. Díky za info.

Přečtěte si článek: Bylinky v těhotenství - které ano a které ne?

Reakce:
zuzikka
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 12 inzerátů 14.01.19 08:24

Já používala třezalkový olej, který mi poradila PA. Na co to chceš brát? Deprese? Já bych to asi moc nepřeháněla, občas čajík. Nebrala bych to denně. A nedoporučuje se proto, že po užití by ses neměla vystavovat slunečnímu záření.

Anonymka.D.
Kecalka 316 příspěvků 14.01.19 08:27

@zuzikka
Na deprese, nemůžu v noci spát a pak jsem v práci druhý den hrozně unavená. Objednala jsem si právě ten čaj a pastilky, tak bych to chtěla zkusit, léky brát teď nechci.

zuzikka
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 12 inzerátů 14.01.19 08:33

Zkus, uvidíš. Třeba to zabere, na každého platí jiná bylinka. Kdyby to nezabíralo, tak bych doporučovala nějaké homeopatika. Mě pomohly od panických atak.

Anonymka.D.
Kecalka 316 příspěvků 14.01.19 09:52

@zuzikka
Děkuji moc a ta třezalka ti na zklidnění pomohla? S homeopatiky nemám zkušenosti a jsem vůči nim trochu skeptická, ale v těhotenství se prý mohou, tak za zkoušku případně nic nedám.

Ou
Kelišová 6331 příspěvků 14.01.19 09:52

Pokud máš deprese, tak je především řeš v psychoterapii. Pokud máš těžké stavy, tak existují bezpečná antidepresiva. Výrazně bezpečnější než třezalka. Představa že co je přírodní, to je bezpečné je zcela chybná. Rulík, durman a nebo kurare jsou taky 100% přírodní.

Třezalka je pro plod i kojence škodlivá. A to ne tím způsobem, že by to nikdo nezkoumal a tak se raději řekne - neužívejte to, ale že na pokusných zvířatech a v retrospektivních výzkumech to vychází jako škodlivé. Testovat na lidech to pak pochopitelně nikdo nebude

https://www.sciencedirect.com/…008X04002364
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26536653
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29708295

Antidepresiva která jsou doporučená pro těhotenství naopak v předběžných testech vycházela dobře a v poslední klinické fázi testů jsou testovaná na lidech a ukazují se jako bezpečná.

Anonymka.D.
Kecalka 316 příspěvků 14.01.19 09:56

@Ou
Na psychoterapii chodím 1× měsíčně, ale asi je to málo, tak v případném těhotenství intenzitu zvýším, pokud to půjde. AD jsem právě kvůli snaze o početí postupně vysadila, bylo mi dobře, ale teď, měsíc po vysazení už to zase není ono. Tak uvidím, případně bych zkusila první 3 měsíce vydržet bez a pak bych si nechala AD znovu napsat. Každopádně děkuji moc za info.

Ou
Kelišová 6331 příspěvků 14.01.19 10:59

@Anonymka.D.

Ano, jednou měsíčně je málo.

A ne - v žádném případě neužívej třezalku, pokud si sama od sebe vysadila fungující antidepresiva. Nadělá ti v tom hokeji v neurochemii ještě větší nepořádek. A ne - nesnaž se vydržet další 3 měsíce, kdy se to celé jen bude propadat do větších a větších propastí. To už je teda lepší to placebo cukříku v homeopatikách - třezalka s účinnými látkami v rozhozené neurochemii z nevhodně vysazených léků udělá bordel ještě větší.

Zejména pokud už teď máš problémy se spánkem. Nechceš to nechat rozjet do plných otáček. Není tvoje selhání, že to nemáš pod kontrolou - je to podobné, jako když předčasně vysadíš antibiotika - prostě to přinese komplikace. A jen čekat, že se s těmi komplikacemi musíš poradit sama, znamená umřít na zápal plic.

Zajdi za svým ošetřujícím psychiatrem, vysvětli mu situaci a nech si napsat prášky, které neškodí při případném těhotenství. Bezpečná jsou SSRI - tedy třeba zoloft či citalec.

Plus tedy se s terapeutem domluv na regulérní práci jednou týdně. Ono k tomu případnému těhotentví se to dost hodí, hormony umí s psychikou udělat ošklivé věci - psychopterapie to umí pomoci zvládnout.

malá_holka
Kelišová 7312 příspěvků 14.01.19 12:19

@Anonymka.D. máš tady o tom tématu hodně diskuzí, ja být tebou tak s práškama neváhám ani minutu.asi se cítíš hodně mizerně :nevim: a @Ou má pravdu. těhotna ještě nejsi, tak se dej nejdřív do kupy. víš sama, že to trvá než zaberou pilule. :hug:

Anonymka.D.
Kecalka 316 příspěvků 14.01.19 12:37

@Ou
Moc děkuju, brala jsem Cipralex, ale Dr. mi sdělil, že v případném těhotenství se více doporučuje Sertralin. Prý ať to teď zkusím bez léků a uvidíme. Měsíc to bylo dobrý a teď už cítím, jak se to horší, ráda bych to zvládla vlastní vůlí, protože AD na mě mají negativní dopad co se sexu týče - libido žádné a orgasmus také žádný. A z dlouhodobého hlediska je pro mě tento vedlejší účinek nepřijatelný… Takže takový začarovaný kruh. Ale pokud mi bude hůř, určitě si ten Sertralin nechám nasadit, může se s ním i kojit. Jinak psycholožka sama mě vždy objednává jen 1× za měsíc, takže se s ní budu muset domluvit, že chci chodit častěji. Psychiatr semnou problémy nerozebírá vůbec, sdělil mi, že od toho je právě psycholožka. Jinak vypadá to, že této problematice rozumíš, studuješ psychologii nebo medicínu?

Příspěvek upraven 14.01.19 v 12:43

Anonymka.D.
Kecalka 316 příspěvků 14.01.19 12:42

@malá_holka
Já bych prášky klidně brala celý život, kdyby jen neměly takový negativní vliv na můj sexuální život :? I z toho důvodu jsem je chtěla po delší době užívání vysadit. Tak uvidím, jak to půjde. Zkusím ještě tu častější psychoterapii a pokud to nezabere, tak se k AD vrátím.

malá_holka
Kelišová 7312 příspěvků 14.01.19 12:55
@Anonymka.D. píše:
@malá_holka
Já bych prášky klidně brala celý život, kdyby jen neměly takový negativní vliv na můj sexuální život :? I z toho důvodu jsem je chtěla po delší době užívání vysadit. Tak uvidím, jak to půjde. Zkusím ještě tu častější psychoterapii a pokud to nezabere, tak se k AD vrátím.

a říkala jsi to doktorovi, že sex. život 0? někdy si to prý časem sedne a někdy to chce jiny prášky. prostě léky na hlavu no :mrgreen: ti zblbnou vše okolo :roll: a jestli chodíš na terapii na pojišťovnu, tak nevím ty jo jestli ti to napíše častějc. oni maj od pojišťoven nějakej limit a chodí jim i kontrola občas ,jestli jako neposkytujou sezení ,,zbytečně" :roll: :think: mě taky nikdy nenapsala častěji jak za měsíc, jen když jsem měla krizi, tak mě vzala hed jako akutní. možná to chce si něco zaplatit sama :think:

Anonymka.D.
Kecalka 316 příspěvků 14.01.19 19:32

@malá_holka Říkala jsem mu, prý se to u těch SSRI antidepresiv stává. Ale pomáhaly mi v tom, že mi uměly „vypnout“ hlavu. Já když je neberu, tak mi pořád v hlavě lítají všelijaké myšlenky, představy, vzpomínky. Proti mé vůli. Ale chci to právě nějak zpracovat, aby se mi to už nestávalo. Jinak s tím sezením máš asi pravdu, je to psycholožka přes pojišťovnu, ale nenapadlo mě že bych kvůli tomu měla mit nárok jen na jedno sezení za měsíc. A ty už jsi ve fázi, že léky nepotřebuješ? Psychoterapie zafungovala?

malá_holka
Kelišová 7312 příspěvků 14.01.19 19:52
@Anonymka.D. píše:
@malá_holka Říkala jsem mu, prý se to u těch SSRI antidepresiv stává. Ale pomáhaly mi v tom, že mi uměly „vypnout“ hlavu. Já když je neberu, tak mi pořád v hlavě lítají všelijaké myšlenky, představy, vzpomínky. Proti mé vůli. Ale chci to právě nějak zpracovat, aby se mi to už nestávalo. Jinak s tím sezením máš asi pravdu, je to psycholožka přes pojišťovnu, ale nenapadlo mě že bych kvůli tomu měla mit nárok jen na jedno sezení za měsíc. A ty už jsi ve fázi, že léky nepotřebuješ? Psychoterapie zafungovala?

já právě začla brát, na terapie chodím už dýl, ale spíš se jen vykecat než s konkrétním problémem. to mě teprv čeká. myslím, že nejvíc musíme chtít my. vysekame se z toho jen samy a nikdo to za nás neudělá, jen nás třeba nasměruje :think:

Anonymka.D.
Kecalka 316 příspěvků 14.01.19 23:20

@malá_holka
To máš pravdu. Ale já kromě občasných depresí trpím i OCD a někdy mi přijde, že na to terapie úplně nestačí :? Kor když mi psycholožka řekne, že semnou moje obsese nebude rozebírat, že je mám potlačit. A léky ti pomáhají? Také u tebe mají negativní vliv na sexualitu?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >