na přehled Encyklopedie

Škodí spaní na břiše v těhotenství?

Dostatečný noční odpočinek se především ke konci těhotenství může zdát nemožný. Jaká je nejlepší poloha na spaní? Můžete v těhotenství spát na břiše?

Spaní na břiše nebo na zádech se v těhotenství raději vyhněte a lehněte si spíše na bok. Ke konci těhotenství a po porodu se vám nalijí prsa a spánek na břiše pro vás i z tohoto důvodu nebude příliš příjemný. Řiďte se hlavně tím, co vám vyhovuje.

Pořiďte si kojicí polštář nebo si můžete pomoci polštářky tak, abyste neležela přímo na bříšku, ale spíše na boku.

Kojicí polštář seženete i v bazaru eMimina:

Spaní na boku


Spaní na boku je nejlepší, protože vaše záda nemusí nést veškerou váhu těla a v důsledku toho se zlepšuje i prokrvení placenty a plodu.

Ležte na straně, které dáváte přednost (lepší je levý bok), mezi nohy si vložte jeden nebo dva polštáře, a položte si na ně horní nohu.

Spaní na zádech


Spaní na zádech začíná být nepohodlné hlavně v pozdějším těhotenství. V pozdních fázích těhotenství začíná tlačit děloha na velké cévy v oblasti zad, na dutou žílu a aortu a tím narušuje proud krve k vašemu srdci. Můžete pociťovat dýchací obtíže, bušení srdce nebo nevolnost až nutkání na zvracení.

V případě vyskytnutí těchto příznaků se rychle přetočte na bok, abyste náhodou neupadla až do bezvědomí.

Nepříjemné pocity na zádech prožívá v těhotenství téměř každá druhá žena. Při poloze na zádech můžete uškodit nejen sobě, ale i miminku, ke kterému tak proudí méně krve.

Přečtěte si více v hesle spánek v těhotenství.

Pyžama pro pohodlný spánek v těhotenství

Diskuse o tomto tématu:

Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Škodí spaní na břiše v těhotenství?"?