Dvojčata komplikace

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Michaela005
Povídálka 20 příspěvků 04.07.19 09:02
Dvojčata komplikace

Ahojky, jsem tu nová a předem se omlouvám jestli zakládám diskuzi, která už tu třeba je. Potřebuju se asi vykecat, poradit, uklidnit. Jsem po IVF-ICSI, nyní 10+4tt, dvojvaječná dvojčata. A prostě mám panickou hrůzu, že se mimčům něco stane, že se jeden nebo nedej bože oba přestanou vyvíjet. Před pár dny byla kontrola na gymekologii, jelikož jsem měla křeče několikrát za den plus takové tlaky. Doktorka mi řekla, že tam nic nevidí, že to je asi roztahování dělohy, vazů.. AS pravidelná u obou, oba odpovídají velikostí, prospívají ale i doktorka mi řekla, že riziko že by se přestali vyvíjet tam prostě je. Jakto? Když teď prospívají :( Do toho mě 19.7 čeká screening, z toho mám taky staženou prdel, bojím se, že bude něco špatně, že budu muset na plodovku… Asi není den, když bych nebrecela a pak si to vyčítám, jenže to nejde ovlivnit… Holky, co jste čekali dvojčata, jak jste to měli vy, bolelo vás něco, měli jste nějaké komplikace? Jak dopadl screening? Je tu někdo po zamklkem těhotenství s jedním miminkem a to druhé se narodilo bez komplikací? Promiňte, jsem asi hrozná hysterka, jenže s přítelem si o tom moc nepokecám, znáte mužský… Předem děkuji, za každou reakci…

Přečtěte si článek: Jak probíhá těhotenství, když čekáte dvojčata?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Maty3010
Kecalka 154 příspěvků 04.07.19 09:05

@Michaela005 běž na diskuzi „dvojčata2019“nebo „dvojčata2018“ - tam si počteš dost o těhotenství dvojčat..

kristencupcake
Stálice 81 příspěvků 04.07.19 09:08

Asi by jsi na to neměla myslet. Ti prcci cítí veškeré tvé pocity atd. Stres dej stranou a věř že vše bude v pohodě. Já mám taky občas takové obavy i když už jsem 17 tt. Sice nečekám dvojčata ale strach mívám stejný. Ale vždycky když mě takové myslenky prepadnou tak se je snažím z hlavy vypudit a nemyslet na to. Určitě bude vše v pořádku i na screeningu, neboj :)

Michaela005
Povídálka 20 příspěvků 04.07.19 09:14

@kristencupcake Děkuju Ti za zprávu :kytka: Já už jedno dítko mám (8 let) přirozeně s jiným partnerem. Ale to jsem se nějak ani nebála, v podstatě jsem nevěděla ani že jsem těhotná :mrgreen: jenže mě v CAR strasili, že dvojcata po IVF jsou rizkovy, pak ze je to mimodelozni, pak jsem mela spatny krevni testy, tak jsem mesic pichala injekce na redeni, pak, že to ZT, atd, gynekolozka me na screening poslala do nemocnice, ze dvojcata a jeste po IVF delat nechce… Tak proste kdykolov me nekde chytne krec, pichne, zatlaci, tak mam najednoi celou naladu fuc a premyslim a nervuju se… Asi to fakt musim hodit, jak rikas za hlavu a bejt vic v klidu…

Nikolacek
Závislačka 2511 příspěvků 04.07.19 09:17

Ahoj, já čekám dvojčata. Přirozeně a nejspíš jednovajecna, což je ještě rizikovejsi než dvojvajecna, tím tě můžu trochu uklidnit… Dvojvajecna mají každe svou placentu, riziko, že se budou nerovnoměrně vyvíjet je tak menší. Navíc budeš sledována víc než s jedním prvkem, kdyby se něco dělo, doktoři zakroči, dnes už mají spoustu možností. Raději žádné scénáře na netu necti. Já to dělala a dost mne to vystresovalo! Každé těhotenství je jiné. A stres jim opravdu nepomůže, i když tě úplně chápu a rozumím ti. Zkus se něčím zaměstnat ať na to tolik nemyslíš…

kristencupcake
Stálice 81 příspěvků 04.07.19 09:17

Chápu, člověk se o ty prtata boji, když to ani na sobě ještě třeba nepocituje nebo když o nich vlastně ani nevíme. Až je mimčo větší a alespoň cítíš kopance, určitě je to lepší, alespoň víš, že je v pořádku a že o sobě dává vědět. I když později už ty kopance budou asi spíš nepříjemné :grinning:. Určitě, zkus přijít na jiné myšlenky, určo bude a je vše v pohodě :) :kytka:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2471 příspěvků 04.07.19 09:18

Já bych ti radila se uklidnit, říkej si, že to neovlivníš, co se má stát, tak se stane, tak se zkus nervovat o trochu míň. U dvojčat mě břicho bolelo děsně.

hajánek76
Neúnavná pisatelka 19511 příspěvků 04.07.19 09:21

@Michaela005 sice nemám dvojčata, ale mám za sebou ZT v 18+6, tak ti jen napíši, že každé těhotenství je jiné, já pak porodila další 2 děti (do 4 let, a to jsem jak se říká starší matka), jedno těhotenství bylo s komplikacemi a druhé bez komplikací. Neboj se, na screeningu se nic hrozného neděje, uvidíš miminka podrobně, bude to ok ;) vždyť ti krásně rostou. S tím tlakem a bolestí, to jsou opravdu vazy, roste ti děloha, mne to bolelo u jednoho, tak u dvou se tomu ani nedivím, neboj, to bude opravdu ok, je to normální. Dej se na pletení, háčkování nebo třeba čtení, ať se tolik nesleduješ a jsi v klidu. ;)

Sue2008
Kecalka 460 příspěvků 04.07.19 09:22

@kristencupcake ono nemyslet se lehce rekne :nevim: @Michaela005 ty pocity jsou pochopitelne, obzvlast, kdyz jste absolvovali IVF. Proste je za tim spousta prace s nejistym vysledkem. Zkus si vymyslet nejake zachytne body. Ono 9 mesicu je strasne dlouho a je to takove cele abstraktni. Prave ten prvni screening je treba super. Pak treba ten druhy, nebo poradna…proste si to rozdelit a „prezit“ jenom to obdobi. Pak se treba za to odmenit. Uplne strachu se nikdy nezbavis, a to ani po porodu. Dulezite je se naucit s nim zit.

Michaela005
Povídálka 20 příspěvků 04.07.19 09:24
Holky díky!

Holky, moc děkuju, jste zlatý :srdce: Jak píše Nikolacek - asi moc čtu na netu :mrgreen: a to mě pak vždycky vystresuje, že najednou cítím asi všechny příznaky… Jsem dost protivná, pořád doma vrčim, nálady jak na houpačce, nechutenství, no prostě katastrofa. Říkám si, už aby to bylo zamnou a to jsem se přitom na těhotenství tak strašně těšila a teď si ho vůbec neužívám a jen se nervuju… NIKOLACKU, držím ti palce, ať ti všechno dobře dopadne! A v kolikatem tt jsi?

Michaela005
Povídálka 20 příspěvků 04.07.19 09:31

@Sue2008 Máš pravdu… Musim si najít nějakou zábavu. Jenže jsem jen 10+4tt a vyluxovat nebo vytrit byt je pro mě fuška, říkám si, co budu dělat za pár měsíců, připadám si k ničemu (ano, moje blbá naladovost) moje váha je 51kg, takže hubená špageta, každej se chytá za hlavu kam ty dvojčata dám. Mám 8 letého syna, tak s tím člověk přijde na jiné myšlenky, pořád se na miminka ptá, jak se mají a tak a občas me přepadne takový to, že co bych mu pak řekla kdyby se něco stalo (je nemocný-autismus). Na screening se těším, až je uvidím a tak, ty moje lásky :srdce: ale četla jsem, že prý holkám v dvojcat vyšli blbě krve ale UZ dobře a stejně museli na plodovku a to já nechci… Ale zároveň bych další nemocné dítko už asi nezvládla, nedej bože další dvě… Snad to bude dobré…

kristencupcake
Stálice 81 příspěvků 04.07.19 09:33

@Sue2008 ano řekne se to lehce, já vím. Já sama mám teď ještě hrozné scénáře v hlavě, pořád mám taky strach ze se mimčo třeba přestane vyvíjet, ale snažím se na to taky nemyslet. Ono se to lehceji říká než koná :)

Michaela005
Povídálka 20 příspěvků 04.07.19 09:38

@hajánek76 To je mi líto :( a měla jsi nějaké příznaky ZT když mimčo už bylo docela velké? Krvácení, bolení, špinění? Mě na tom deprimuje asi nejvíc to, že jsem četla, že u ZT žádné příznaky nejsou, tak mám vždycky z každého UTZ strach, že najednou dostanu facku a řeknou mi, že jeden nebo nedej bože oba jsou fuč :,(

Klarina88
Nováček 6 příspěvků 04.07.19 10:04

Ahojky. Vůbec se nestresuj… Já se taky stresovala a hodně jsem četla, co všechno se může stát a ujišťuji tě, že jsem podle internetu měla všechny příznaky všech možných komplikací :lol: A vždycky jsem se tak bála dalšího ultrazvuku, aby bylo všechno v pořádku, ale zároveň jsem se těšila, až prcka uvidím. Dávala jsem si ty záchytné body, jak už tady někdo psal, a to TP. Každý měsíc jsem tak nějak překlepala. Ale co mi pomohlo bylo, že jsem si měřila bříško a měla jsem radost z každého dalšího centimetru :P Hlavně si zaměstnej hlavu něčím jiným, ono to prvkům fakt neprospívá. Já i teď, když mám stres, tak prcek víc kope a vnímá to a není to dobře… Takže do klidu a těšit se na mazlíčky :wink:

Michaela005
Povídálka 20 příspěvků 04.07.19 10:27

@Klarina88 Úplně mi mluvíš z duše :hug: To s tím měřením bříška mi přijde jako skvělý nápad - a jak často sis ho měřila? :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama