Čekám dvojčata - jak je zvládnout?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 08:18
Dvojčata - zkušenosti, moc prosím

Ahoj, poprvé zde píšu anonymně z rodinných důvodů. :? Nezlobte se. Potřebovala bych poradit, jsem prvorodička co čeká dvojčata a i přes mé zdravotnické vzdělání se dá říct, že nevím do čeho jdu. Tím pádem mám docela pro mě důležitou otázku, zvládnu to sama s občasnou pomocí manžela? Který pochopitelně bude chodit do práce? Nemám možnosti výpomoci rodiny a docela mne tato otázka začíná trápit. Mohly by jste my Vy co máte s tímhle zkušenosti upřímně poradit? Zvládnu to sama, nebo ne? Rýpalky prosím nepište!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 24.10.14 08:24

Myslím, že to jde zvládnout. Já pomoc teda mám, a díky za ni, ale jsou holky co jsou s dvojkama sami, jsou holky co mají dvojky a starší dítko, a jde to, musí.

Aamanda
Kelišová 5612 příspěvků 1 inzerát 24.10.14 08:33

Je tady jedna maminka, která má dětí 7 a k nim dvojčátka. Pochybuji, že má k ruce arzenál babiček, takže zvládnou se to rozhodně dá. Samozřejmě hůř, než s jedním, ale dá.

ginac
Kelišová 6320 příspěvků 24.10.14 08:33

Zvládneš to, budeš muset. :) Taky jsem byla s klukama skoro pořád sama. Mužský pořád v práci. Ti co naslibovali, že pomůžou slib nesplnili jen občas si je vzal do kočárku děda na hodinku na procházku. To bylo všechno. Ještě nikdy jsme je nedali nikam spát, nikdo je nechce, bojí se. :lol: Ještě mám starší dcerku a zvládli jsme to. Začátek byl hodně náročný, skoro jsem nespala, kojila jsem do roka oba. Teď už chodí do školky a je vše mnohem lepší. Zlobí, jako čerti, ale neměnila bych. :)
Přeji pohodové, bezproblémové těhotenství a neboj, vše přijde tak nějak samo a půjde to :mavam:

ginac
Kelišová 6320 příspěvků 24.10.14 08:36

@Aamanda Jojo,devět dětí to musí být teprve mazec. Opravdu smekám před tou maminkou a obdivuju ji. :palec: :potlesk:

dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 24.10.14 08:36

Zvládnout se to dá…já dokonce znovu otěhotněla, když bylo dvojčatům 9 měsíců a i se skorotročatama se to zmáknout dá. a to je můj muž podnikatel-workoholik, furt v práci, moji rodiče 180km od nás a tchýně se moc nezapojovala, max procházky s kočárem a to jsem musela děti oblíkat já, protože se bála na ně sahat, dokud byly mimina.

důležitý je - nastavit režim…stejnej u obou. už v porodnici jsme nastavili, že obě budou jíst společně i za cenu, že jedno dítě jsem musela budit nebo jedno hladový řvoucí konejšit a ududlávat třeba 20 minut, než se druhý dost probralo…trvalo to tak 5 dní, než se srovnaly a pak prostě jedly a spaly současně..tím vznikne prostor na zbytek, co je třeba dělat - odsávání, vyprat, najíst se a atp.

taky jsem v šestinedělí měla zařízenou donášku jídla domů pro sebe a manžel si jídlo zajišťoval sám a zajiš´toval nákupy…když jsme se s holkama sladily, tak jsem zvládala při nich doma vyvařovat, péct, plkat na emiminu…a dokonce se nikdy nestalo, že bych vylezla ven s mastnou hlavou nebo nenamalovaná ;)

neboj - hlavu vzhůru a těs se na legraci - s dvojčatama je zábava! a výhodou je u nich, že jsem je mohla odložit na zem s hračkama a ony se spolu zabavily a nevyžadovaly mojí pozornost…mohla jsem v klidu vařit a chodit na záchod bez asistence řvouna ;) :kytka: fakt neboj dvojčata jsou super :mavam:

mončatka
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 24.10.14 08:38

Zvládneš to, neboj :hug: Taky jsem na kluky většinu času byla sama, babičky mi nikdy moc nehlídaly a za celých 5 let jsem bez nich přes noc byla jenom 3× :mrgreen: Ale život s dvojčátky je naprosto fantastická zkušenost a já jsem za ni vděčná. Není teda všechno úplně růžové, jeden synek se narodil s krvácením do mozku a s určitými následky se potýkáme pořád, ale beru to tak, jak to je.
Užívej si těhotenství, odpočívej a neboj se, určitě to bude nakonec moc fajn :mavam:

Aamanda
Kelišová 5612 příspěvků 1 inzerát 24.10.14 08:44
@ginac píše:
@Aamanda Jojo,devět dětí to musí být teprve mazec. Opravdu smekám před tou maminkou a obdivuju ji. :palec: :potlesk:

já taky, čekám třetí, plánujeme s manželem celkově čtyři s větším věkovým odstupem. Ona je má jako schůdekčy - po 1,5 roce, max po dvou. Taky smekám :D.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 08:49

Urcite se to da, ja sem s detmi od porodu sama (partner odesel), pomoc babicek nulova (za tenhle rok hlidali 2×).

zlaticzko25
Kecalka 228 příspěvků 24.10.14 08:50

Ahojky, jsem také prvorodička a čekám dvojčátka - chlapečky. Všem co jsem řekla, že čekáme dvojčátka tak byli samé negativní reakce typu, to se těš dvě děti je hrůza atd.. Ale dívám se na to jako na dobrou zkušenost a dvojitou radost. Jak mi může říkat někdo, že je to hrůza když dvojčátka nemá? Musíš myslet s úsměvem, a těšit se. Ikdyž to bude ze začátku pořádnej záhul tak se to přece zvládnout dá, zvládli to jiné maminky zvládneme to také. ;) Je to určitě hlavně o tom společném režimu. A ty dva malé spokojené úsměvy za to stojí. :lol: :hug:

Deborah
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 24.10.14 08:55

Jasné, že zvládneš, neboj :hug: Teraz sa raduj s očakávania dvojčiatok a ostatné budeš riešiť potom za pochodu ;) Je krásne mať dvojičky :* Tak sa neboj :hug:
Potom, keď sa už dvojičky narodia, je dobré si niektoré veci uľahčiť, vedieť také „triky“, ale na to teraz nemysli, to budeš riešiť potom, tu sa poradíš s inými maminami a tak ;) Prajem všetko dobré! :kytka:

ginac
Kelišová 6320 příspěvků 24.10.14 09:03

@Deborah Teeeda,další maminka s tolika dětičkama. Tleskám. :potlesk:

fragola
Generální žvanilka 24813 příspěvků 24.10.14 09:08

Ha, koukám, že už tu o mě byla řeč :lol:

Zakladatelko, neboj se toho :hug:
Začátky sice nebyly nic moc, to uznávám, aspoň pro mě, než jsem se vzpamatovala po porodu, ale pak už to bylo jen a jen lepší ;)
Já si blahořečila, že jsem navařila jídlo do mrazáku (původně to bylo připraveno pro děti a manžela na dobu mého pobytu v porodnici, nepočítala jsem, že budeme za tři dny doma ;) ), tak to pak bylo, jako když najde ;)

Buzení na jídlo a současné krmení, je další bod, s kterým souhlasím, i když se mi to manžel snažil rozhodit :mrgreen: Kluci se krásně sladili a bylo to.

Jelikož jsou dětem teprve 3 měsíce, zatím jsme se dál, než k tomu krmení, spaní a kakání nedostali :lol:, ale vzhledem k počtu dětí nepředpokládám, že by mě něco mělo extra překvapit.

Neboj se, bude to dobrý. Já to s dvojkami skvadrou dalších 7 dětí táhnu od rána do večera sama, pak přichází posila v podobě muže a ještě jsem se z toho nezvencla. Ale občas mám chuť, to zase jo :mrgreen: :hug:

dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 24.10.14 09:13

@fragola skvělý, že ses tu objevila, díky Tobě se zakladatelka určitě nebude bát…mě se líbí, že s tolika dětma neztrácíš nadhled a pozitivní přístup a za to budeš mít prostě můj stálý obdiv :kytka: :pankac:

Špageta
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 24.10.14 09:23

Neboj se ničeho, dá se to zvládnout. Měla jsem to stejné, také se mi jako prvomatce narodila dvojčata. Muž prakticky celý den v práci, žádná pomoc zvenčí, bydleli jsme ve čtvrtém patře bez výtahu.
Přesně jak píše @dvojmatka je důležité si nastavit režim (pokud to půjde začít už v porodnici). Oběma dětem dávat jíst najednou (i kdybys měla druhé na jídlo vzbudit), později se snažit držet stejné spaní atd. Zní to jako pracovní tábor, ale opravdu jen díky tomu budeš moct mít čas i na ostatní potřebné věci. Půjde ti líp si zorganizovat čas a třeba se i trochu se prospat.
Jak se to potom zajede, tak je to krása. Můžu říct, že jsem pak mívala i pohodu :D a nikdo mi to nevěřil. Život s dvojčaty je úžasný a potvrzuju, že později si spolu děti krásně hrají a toho dospělého tolik nepotřebují. Po třech letech mám ještě další dítě a to vyžaduje mojí přítomnost daleko víc.
Ještě jestli můžu poradit, jestli můžeš připrav se i na šestinedělí. Já bych třeba dneska uvítala kdyby mi někdo v té době vařil nebo jídlo nosil. Je to pak obrovská výhoda a úspora času.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >