Dvojčata - neschopenka?

20.4.21 09:22

Dvojčata - neschopenka?

Ahoj všichni,

potřebovala bych radu zkušenějších, ideálně maminek dvojčátek. Jsem momentálně 8tt a před týdnem mi Dr oznámil, že tam jsou dvě srdíčka. Vypadá to na dvojvaječná dvojčátka a každé by mělo mít vlastní placentu. Zároveň s tím pokračoval docela dlouhým monologem, kde mi mimo jiné několikrát zdůraznil, že mě bude tlačit a výrazně doporučovat, abych šla na neschopenku od 15tt, s tím, že by byl klidně pro, aby mi neschopenku napsal již na příští kontrole (11tt).

V lednu proběhlo biochemické, v únoru jsme tomu nedali šanci, v březnu (aktuální těhu) jsme podařilo přirozeně a rovnou dvě.. Nepatřím ani do jedné skupiny, kterým se připisuje vyšší riziko dvojčat, v rodině žádná nemáme, takže stále zpracovávám šok. Budu prvorodička.

Původně jsem chtěla pracovat až do porodu a práci si nechat i při mateřské, ale logicky mi vyplývá, že u 2 dětí budu ráda že žiju. Jsem ale překvapená z té neschopenky. Případně kdy to tedy oznámit v práci, aby za mě našli náhradu..? Mám sedavou práci u počítače (100% času) a ta je prý dle Dr jedna z těch horších, pokud není žádný pohyb. Mám opravdu počítat s tím, že pro zdraví děti je lepší jít už od 11, případně 15 tt na neschopenku a zbytek proležet doma? 8o :nevim: Předem moc díky za rady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31256
20.4.21 09:30
@Little_dreamer píše:
Ahoj všichni,

potřebovala bych radu zkušenějších, ideálně maminek dvojčátek. Jsem momentálně 8tt a před týdnem mi Dr oznámil, že tam jsou dvě srdíčka. Vypadá to na dvojvaječná dvojčátka a každé by mělo mít vlastní placentu. Zároveň s tím pokračoval docela dlouhým monologem, kde mi mimo jiné několikrát zdůraznil, že mě bude tlačit a výrazně doporučovat, abych šla na neschopenku od 15tt, s tím, že by byl klidně pro, aby mi neschopenku napsal již na příští kontrole (11tt).

V lednu proběhlo biochemické, v únoru jsme tomu nedali šanci, v březnu (aktuální těhu) jsme podařilo přirozeně a rovnou dvě.. Nepatřím ani do jedné skupiny, kterým se připisuje vyšší riziko dvojčat, v rodině žádná nemáme, takže stále zpracovávám šok. Budu prvorodička.

Původně jsem chtěla pracovat až do porodu a práci si nechat i při mateřské, ale logicky mi vyplývá, že u 2 dětí budu ráda že žiju. Jsem ale překvapená z té neschopenky. Případně kdy to tedy oznámit v práci, aby za mě našli náhradu..? Mám sedavou práci u počítače (100% času) a ta je prý dle Dr jedna z těch horších, pokud není žádný pohyb. Mám opravdu počítat s tím, že pro zdraví děti je lepší jít už od 11, případně 15 tt na neschopenku a zbytek proležet doma? 8o :nevim: Předem moc díky za rady :srdce:

Já bych v práci těhotenství oznámila (pokud se po rodičáku hodláš vracet ke stejnému zaměstnavateli a chces s ním jednat narovinu). S dvojčaty komplikace mohou být, tak ať jsou připraveni. Zatím bych na neschopence netrvala, pokud budeš bez potíží. Sama jsem měla sedavou práci a už mi bylo 34, když jsem byla těhule a doktorka mi neschopenku nabízela. Já jsem nechtěla a vše jsme zvládli bez problemů a odešla 6 týdnů před porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 09:35

Já jsem teď 13tt, na potvrzení těhotenství jsem šla také nějak kolem 8týdne. Dítě čekám tedy jen jedno, ale doktor mi neschopenku vypsal hned. Dělám v továrně, práce je klidná, žádná námaha. Doktorovi se nelíbilo to, že bych byla x hodin (v mém případě 12) v respirátoru. Dost naléhal, nakonec jsem uznala, že to bude lepší. Já mám doma ještě 4leté dítě, tak aspoň nemusím řešit hlídání.

• Citovat
  • Nahlásit
101
20.4.21 09:48

Určitě se teda radit s lékařem, měla jsi se zeptat proč bys nemohla docázet do práce kde sedíš. Já bych to řešila až bych věděla jakby ses cítila :) já na neschopenku šla hned 8tt protože jsem v práci tahala težké veci jinak bych byla v práci do doby kdy bych mohla. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 10:11

@Little_dreamer Čekám dvojčata a na neschopence jsem od 12tt (do té doby jsem byla na RD s prvním dítětem). Teď jsem za půlkou a můžu říct, že jednočetné a dvojčetné těhotenství se absolutně nedá srovnávat. V prvním jsem bez potíží pracovala „až do konce“, teď jsem ráda, že nějak funguju. A sedět déle jak půl hodiny se opravdu nedá, za stolem už vůbec :zed:.
Pokud chceš, můžu poslat pozvánku do soukromé skupiny.

• Citovat
  • Nahlásit
20.4.21 10:22

Moc děkuji za reakce. Samozřejmě bych byla ráda, kdyby to „šlo“ pracovat, ale slyšela jsem, že právě u dvojčat se může zdát být vše v pořádku a pak je z minuty na minutu problém. :nevim: Tak se potřebuji dozvědět pár rad od zkušenějších, abych věděla, co čekat.

Za pozvánku bych byla moc ráda! :hug: Hrozně v tom plavu. Rodině jsme oznámili, že čekáme dítě (o dvojčatech neví nikdo kromě muže). Na oznámení by bylo normálně brzy, ale vzhledem k situaci je to asi na místě. Dvojčata navíc v okolí nemáme, a tak si v tom připadám hrozně ztraceně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 10:36

@Little_dreamer Pozvánka odeslána :kytka:
Já jsem těhotná podruhé a mám pocit, že jsem zas naprostý začátečník, všechno je jinak :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
905
20.4.21 10:40
@Little_dreamer píše:
Ahoj všichni,

Původně jsem chtěla pracovat až do porodu a práci si nechat i při mateřské, ale logicky mi vyplývá, že u 2 dětí budu ráda že žiju. Jsem ale překvapená z té neschopenky. Případně kdy to tedy oznámit v práci, aby za mě našli náhradu..? Mám sedavou práci u počítače (100% času) a ta je prý dle Dr jedna z těch horších, pokud není žádný pohyb. Mám opravdu počítat s tím, že pro zdraví děti je lepší jít už od 11, případně 15 tt na neschopenku a zbytek proležet doma? 8o :nevim: Předem moc díky za rady :srdce:

Prvorodicka, prvni tehotenstvi, ted uz jsem v 34tt.
Na neschopence jsem cca od 10tt. Doporucila mi to lekarka a ja souhlasila.
Tehotenstvi s dvojcaty fakt neni sranda a to, ze se citite dobre neznamena, ze je to pohoda.
Mne je na prd az ted ke konci tehotenstvi, nemela jsem za celou dobu zadny krvaceni a podobne, ale mozna je to prave tim, ze jsem odpocivala a nehonila se v praci.

Udelejte jak uznate za vhodne, klidne pockejte do toho 15tt (nechci strasit ale hodne dvojcetnych tehotenstvi do 12tt skonci tzv Syndromem mizejiciho dvojcete). To samozrejme neovlivnite, ale po tom 15tt bych uz radeji zvolila klidnejsi rezim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31256
20.4.21 10:54
@Little_dreamer píše:
Moc děkuji za reakce. Samozřejmě bych byla ráda, kdyby to „šlo“ pracovat, ale slyšela jsem, že právě u dvojčat se může zdát být vše v pořádku a pak je z minuty na minutu problém. :nevim: Tak se potřebuji dozvědět pár rad od zkušenějších, abych věděla, co čekat.Za pozvánku bych byla moc ráda! :hug: Hrozně v tom plavu. Rodině jsme oznámili, že čekáme dítě (o dvojčatech neví nikdo kromě muže). Na oznámení by bylo normálně brzy, ale vzhledem k situaci je to asi na místě. Dvojčata navíc v okolí nemáme, a tak si v tom připadám hrozně ztraceně…

Na drubou stranu z toho není treba dělat drama. Moje máma rodila v 19 dvojčata těsně po maturitě. Takže sedavé zaměstnání měla taky. Navíc ultrazvuky a jiné vyšetření byly před skoro 43 lety na úplně jiné úrovni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 11:17
@Russet píše:
Na drubou stranu z toho není treba dělat drama. Moje máma rodila v 19 dvojčata těsně po maturitě. Takže sedavé zaměstnání měla taky. Navíc ultrazvuky a jiné vyšetření byly před skoro 43 lety na úplně jiné úrovni.

Drama ne, ale standardní situace to není. Takže je naprosto v pořádku počítat s vyšším rizikem komplikací a snažit se jim předejít.

• Citovat
  • Nahlásit
905
20.4.21 11:29
@Russet píše:

Prave… pred 43 lety. Takze dnes jsou moznosti jinde a pokud je moznost budouci maminku vic hlidat nebo udelat neco vic pro to, aby donosila dvojcata v poradku, tak proc ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.4.21 11:43

Ano, přesně tak. Nejde mi o příběhy typu „tenkrát se žádné neschopenky neřešily a taky to šlo“, ale o zkušenosti maminek z téhle doby. Medicína pokročila a pokud je možnost pro zdraví dětí a větší jistotu udělat něco víc, ráda si nechám poradit. Proto jsem ten dotaz směřovala hlavně na maminky dvojčátek 8) Ráda bych věděla, s čím reálně můžu počítat a udělat si nějaký větší přehled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31256
20.4.21 11:55
@janikema90 píše:
Prave… pred 43 lety. Takze dnes jsou moznosti jinde a pokud je moznost budouci maminku vic hlidat nebo udelat neco vic pro to, aby donosila dvojcata v poradku, tak proc ne.

Ale ona není nemocná. Jen těhotná. Samozřejmě se nemusí těhotná strhat, ale zvolnit a pokračovat v obvyklé činnosti. Já bych se doma zbláznila s vycházkami dopoledne a odpoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31256
20.4.21 11:57
@Little_dreamer píše:
Ano, přesně tak. Nejde mi o příběhy typu „tenkrát se žádné neschopenky neřešily a taky to šlo“, ale o zkušenosti maminek z téhle doby. Medicína pokročila a pokud je možnost pro zdraví dětí a větší jistotu udělat něco víc, ráda si nechám poradit. Proto jsem ten dotaz směřovala hlavně na maminky dvojčátek 8) Ráda bych věděla, s čím reálně můžu počítat a udělat si nějaký větší přehled.

Ale chápeš, že děti se rodí odnepaměti a až posledních 20 let se z toho dělá věda? Ano, odpočívat, chodit na procházky, chovat se podle zdravotního stavu. Ale to, že jsem těhotná, neznamená, že okamžitě nesmím sedět v práci. Doma si přece taky sedneš. A navíc se budeš pozorovat a každé píchnutí řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
20.4.21 12:03

Nemuzu teda mluvit z vlastni zkusenosti, ale kamaradka pracovala az do porodu. A to mela jednovajecne s jednou placentou. Take prace u počítače. Taky uplne nevidím rozdil sedet doma nebo v praci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat