Těhotná patnáctiletá dcera

20
19.4.21 17:08

Těhotná patnáctiletá dcera

Dobré odpoledne, prosím o radu. Mám čerstvě 16letou dceru, je v 7 měsíci. Má plnoletého přítele, žijí u kamarádů. Dcera chce jít po porodu do azylaku pro nezletilé maminky, než seženu svůj byt. Nikdy nepracoval, tak jsem se vás chtěla zeptat, jestli nemáte nějaké zkušenosti. Bude mít nárok na mateřskou? :( Díky já jakékoliv info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16471
19.4.21 17:10

@perty na mateřskou??? :mrgreen: fakt ne, ale rodičák dostane každá. Zbytek raději nekomentuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1038
19.4.21 17:10

Mateřskou nedostane, po porodu si zažádat o rodičovský příspěvek a porodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
19.4.21 17:12

Na mateřskou určitě ne, ale na rodičovský příspěvek ano a na jednorázové porodné. Možná by ještě mohla zkusit přídavky na dítě.

Příspěvek upraven 19.04.21 v 17:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10335
19.4.21 17:13

Myslim, ze nedostane ani rodicak jako nezletila. Rodicak by mela pobirat zletila osoba. Tak asi tedy ten pritel. Kdyztak me nekdo opravte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.4.21 17:14

@perty Ne, na mateřskou nárok mít nebude. I azylák se platí a může tam být max 1 rok, pak může žádat v jiném AD. Jen teda neznám žádný AD výhradně pro nezletilé matky, není to spíš dětský domov?

Asi se ani nebudu ptát dál… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
19.4.21 17:14

@_BBQ_s Rodičák dostane, pokud bude mít dítě v opatrovnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
19.4.21 17:19

Jako nezletilá nemůže do azylového domu. Může maximálně do výchovného ústavu pro nezletilé matky s dětmi. Takže tak… A proč teda zletilý otec už dávno nemá vyděláno na kauci? Proč už nemají garsonku. Času bylo dost :nevim: Fakt nemůže nikam přijít a zadarmo bydlet protože se jí nechce platit bydlení. I azylové zařízení se platí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53452
19.4.21 17:20

@admin
To je ten stejný troll, jak je o pár řádků níž, kde píše údajná matka sedmačky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
19.4.21 17:24

@lachtanice86 neznáš vůbec naší rodinou situaci, tak prosím nesuď. Děkuji za info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16471
19.4.21 17:27

@perty sorry jako, ale to je mi jedno. Tady je spatne úplně všechno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
19.4.21 17:31

Jestli muzes, nabidni dceri pomoc. Zda se, ze ji moc nechce. Kdyz chce byt tak dospela, tak ji nech. At si to zkusi. Jen aby vedela kam ma jit, az to nebude zvladat. Mela by vedet i moznosti adopce, prime adopce, nevime co ten pritel, ale jestli mu je 18, stejne spolu podle me nezustanou…, to uz by byt meli a neco planovali, ne azylak jen pro ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16387
19.4.21 17:32

To je mi líto - jste v docela hodně složité situaci - ale neřešte to přes internet, zkus dohledat, jestli je ve vašem kraji nějaká organizace co dělá sanaci rodin a zajděte tam k nim na poradu, jak to celé řešit.

Pokud se vaše dcera nenechala zplnoletnit, tak za jí pořád máte odpovědnost.

V profilu píšeš, že jste z heřmanova městce - což je fajn, protože zrovna pardubický kraj péči o ohrožené rodiny docela umí.

Ozvěte se třeba pro radu do https://www.amalthea.cz/…dinu-a-dite/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10837
19.4.21 17:36
@perty píše:
Dobré odpoledne, prosím o radu. Mám čerstvě 16letou dceru, je v 7 měsíci. Má plnoletého přítele, žijí u kamarádů. Dcera chce jít po porodu do azylaku pro nezletilé maminky, než seženu svůj byt. Nikdy nepracoval, tak jsem se vás chtěla zeptat, jestli nemáte nějaké zkušenosti. Bude mít nárok na mateřskou? :( Díky já jakékoliv info

Na mateřskou určitě ne, na to by musela mít odpracováno. Rodičák dostane. Ty jo, je jí 17, je těhotná, nemá kde bydlet 8o Fakt perfektní budounost. Asi by mě kleplo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28555
19.4.21 17:39
@arinecka píše:
Na mateřskou určitě ne, na to by musela mít odpracováno. Rodičák dostane.Ty jo, je jí 17,je těhotná, nemá kde bydlet 8o Fakt perfektní budounost. Asi by mě kleplo.

Ještě lepší, je jí 16, otěhotněla v 15.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat