Reklama

Jak často cvičit v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 11:09
jak často cvičit v těhotenství?

Ahoj, nechci v těhotenství přibrat dvacet kilo, ale nechci drzet ani nejake drasticke diety.. tudiz vyvazena zdrava strava ale jak je to s pohybem? muzu treba 3-4 x týdně hodinku rychlé chůze na páse? nebo doporučíte mi nějaký pohyb co neohrozí mimi? a jak dlouho ho mám denně provozovat aby bylo mimi v poho a nepribirala jsem moc? vase zkusenosti?

Přečtěte si článek: Cvičení a sport v těhotenství - co je vhodné?

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5754 příspěvků 12.10.18 11:17

No, záleží, jak jsi zvyklá se hýbat. Pokud budeš rozumně jíst, tak není problém a přibereš jen tolik, kolik bude potřebovat miminko.

Chůzi můžeš, plavání, protahování…na netu je spousta věcí, co jako těhotná můžeš. Ale obecně bys neměla začínat takové sporty, které jsi nedělala před otěhotněním. A vždycky s přhlédnutím k tomu, jak se cítíš.

Já chodila, cvičila těhotenskou jogu, plavala a v pohodě.

Helca83
Kecalka 115 příspěvků 12.10.18 11:22

Ahoj, jako vse ostatni i toto je zcela individualni. Nemuzes tehotenstvi brat tak, ze se budes predne bat o vahu - nekdo nabere 25 kg a pak je hned shodi ani nevi jak, nekoho se drzi blbych 5 kg navic :nevim: Rikava se ze cvicit tak, jako pred otehotnenim, nepoustet se do novych narocnych sportu a vynechat poskoky apod. Super je joga napr., chozeni na pasu asi taky OK, jen nevim s tou rychlosti. Znama do 6.mesice i behala, ale ona beha stale, kolegyne z fitka byla posilovat zada den pred porodem- nutno dodat ze byla zdravotne zcela OK a pod dohledem trenerky… Zalezi velice na Tvem zdrav.stavu, jestli jsi OK anebo mas rizikove…Mej se :mavam:

radkka
Generální žvanilka 20459 příspěvků 12.10.18 11:55

Třeba plavání, to jsem vydržela nejdýl. Ne teda kvůli váze, ale kvůli fyzičce. Ale je pravda, že s dvojčaty jsem nepřibrala ani 15 kg :mrgreen:
Já dělala vše, co mi dělalo dobře, když bylo něco moc, tělo mi to dalo jasně vědět… Ale já jsem zvyklá sportovat opravdu hodně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 12:08
@Anonymní píše:
Ahoj, nechci v těhotenství přibrat dvacet kilo, ale nechci drzet ani nejake drasticke diety.. tudiz vyvazena zdrava strava ale jak je to s pohybem? muzu treba 3-4 x týdně hodinku rychlé chůze na páse? nebo doporučíte mi nějaký pohyb co neohrozí mimi? a jak dlouho ho mám denně provozovat aby bylo mimi v poho a nepribirala jsem moc? vase zkusenosti?

jsem teď 38tt a za mě můžu doporučit plavání, plavala jsem celé těhotenství a pomohlo mi to od bolesti zad a ve vodě mi bylo velmi dobře a prckovi taky. Teď jsem přestala a musím říct, že je to znát, záda mě hned bolí. Do bazénu jsem používala vazelínové tampony, abych něco nechytla, ale doktor mi říkal, že je to skoro zbytečné. Jinak stále chodím na procházky do 35tt jsem dala s přehledem 10km, teď už dám tam max. 6km a pomaleji. Přibrala jsem zatím 10kg, jím normálně jako před těhotenstvím zelenina, luštěniny, těstoviny, občas maso. Ale každá to má jinak, tak bych asi univerzální radu nečekala. Jen to plavání doporučuje i WHO jako jeden z nejlepších sportů pro těhotné, který se dá provozovat až těsně do porodu.

Ou
Kelišová 5081 příspěvků 12.10.18 12:41

Nechoď na páse, choď na procházky do přírody - dokud je krásné počasí, tak načerpáš nějaký D vitamín a v horším počasí, adekvátně oblečená zase budeš posilovat imunitu.

Úplně klidně k tomu můžeš a měla bys cvičit něco na záda a pánev - těhotenskou jogu či pilates, dobře vedené orientální tance a podobně.

Stejně tak je prima plavání - kvůli zádům, pružnosti a fyzičce. Ono se ti to dost bude hodit při porodu.

Těhotenství není nemoc.

Janli
Kelišová 5630 příspěvků 9 inzerátů 12.10.18 12:52

Pokud jsi zvyklá sportovat, tak sportuj, ale ne kvůli váze. Pokud máš přibrat, tak přibereš i při sportování, protože většina váhy je zadržená voda a tu sportem neovlivníš. Taky jde po porodu rychle dolů. A nemusíš přibrat skoro vůbec. Já při válení na gauči přibrala jen osm kilo a nechala jsem je v porodnici…

warita
Echt Kelišová 7682 příspěvků 12.10.18 12:55

Ja mela taky obavy o vahu. Vaha pred tehu 54kg. Silene jsem se bala, ze ze mne bude velryba, cetla jsem, kolik jine zeny pribiraji a kdyz jsem cetla o zenach, ktere nabrali max 7kg, tak jsem manzelovi oznamila, ze ja taky ani o gram vice.

Nemela jsem zadny velky apetit v tehotenstvi, jedla jsem normalne jako predtim a prvni trimestr vypadal slibne, nabrala jsem 2kg. Ale pak prisel druhy trimestr a kila litala nahoru, az se mi protacely panenky. Nedalo se tomu zabranit. Jedla jsem normalne, zadne prejidani, nebo nejake tehotenske chute, ale vaha sla nahoru skokove. Nejaky sport v druhem trimestru, hahahaha, zadychavala jsem se, bolely me zada, silene me bolely klouby a nejak se mi zasekl isias nerv a kazdy krok bylo utrpeni. Muj limit 7kg jsem dosahla jeste pred koncem druheho trimestru. Pribirala jsem vesele dal a ke konci me to prestalo zajimat. Videla jsem, ze telo si dela co chce, vic nez jist normalne pro to stejne nemuzu udelat, tak jsem to prestala resit.

Vaha se zastavila na 13kg a posledni mesic uz jsem nepribrala nic.

Podle me to nema smysl resit. Proste si hlidej jidlo, aby ses neprejidala, hybej se, pokud ti to telo dovoli a mazej bricho bambuckym maslem na strie a dej se vule bozi.

lachtanice86
Kelišová 5974 příspěvků 12.10.18 13:23

Jsem 34tt a nahoře mám cca 5,5 kg. Jidlo vyvážené. A pohyb? Každý den chůze z práce cca hodinu a občas plavání.

Lenka_Hal
Závislačka 4790 příspěvků 12.10.18 14:30

Pokud jsi zvykla sportovat, neni duvod s tim prestat jako tehotna, pokud je vse v poradku. Spis jde o prizpusobovani sportu svoji vaze, schopnostem. Ja delala vse dal, behani, plavani az do konce, posilovna skoro taky, jen jsem necvicila od 2.trimestru bricho, volejbal jsem utla nekdy v sestem (nebavilo me to, kdyz jsem nemohla skakat) atd…ale jestli nejsi moc zvykla, tak by to asi chtelo spis ty prochazky. Jist za dva neni dobre, ale trochu se poslouchat, ty chute casto neco znamenaji.A hlavne nezapomen, cim je zena hubenejsi, tim vic pribrat musi. A vetsinou to tak i funguje. Ty kila nijak neosulis, dite neco vazi, velke navyseni tekutin obecne…je to urcite mnozstvi kil, ktere tam je a kdyz budes hlidat vahu jak ostriz, aby nesla vic nahoru, tak to jen bude znamena, ze v podstate hubnes. Silnym zenam to jen prospeje, takze kdyz pri jejich tehotenstvi pribude treba 4 kg, tak je to v poradku, ale stihla zena by proste tech ja nevim 11-13kg nahoru dat mela..

Ghanaian Princess
Ukecaná baba ;) 1175 příspěvků 12.10.18 15:09

proste pouzivejte selsky rozum.
Jezte zdrave, vyvazene, vyzivne a hybejte se, kazdy den hodinova prochazka, nejake to plavani, tehotenske cviceni u telky, kazdy den si tam hodte nejaky aktivni pohyb. Pokud vam neni zle ovsem.

anonymni_prezdivka
Kecalka 359 příspěvků 12.10.18 16:39
@Anonymní píše:

To moc neovlivníš. Byly jsme s kamarádkou těhotné téměř stejně (rozdíl 5 týdnů). Chodily jsme společně plavat 2× týdne, k tomu cvičení na balonech. Ona chodila mnohem víc pěšky než já. Já přibrala 13 nebo 14kg, ona 26. Je teda pravda, ze asi víc jedla sladké, ale určitě ne o tolik, aby přibrala 2× tolik.
EDIT
V porodnici nechala 9kg, dva týdny po porodu uz jsem měla jen 2 kila oproti váze před těhotenstvím, kamarádka doteď má 20kg nahoře.

stonožka12
Kecalka 482 příspěvků 7 inzerátů 12.10.18 20:02

Chůze, plavání, těhotenská joga či pilates… prostě přirozený pohyb, hlavně kvůli fyzičce. Váha se opravdu moc ovlivnit nedá, já při prvním těhu +10 kg s dvojčaty, ve druhém +20 kg s jedním dítětem. A to bych řekla, že v druhém jsem míň jedla a víc se hýbala.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >