Reklama

Kočky v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 03:23
Kočky v těhotenství

Jsem v 6tt a všichni mě varují před kočkami. Ja osobně nemam v blízkosti žádnou, ale manžel jezdí jednou týdně k matce která ma 3 kočky a ty se pohybují po celé vesnici a bůhví kde se všude válej. Kdyby on od nich dostal toxoplazmozu může to přenést na mě nebo to můžu chytit jen přímo od koček? Děkuji!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Altamira
Kecalka 112 příspěvků 12.10.18 03:46

musela bys přijít do styku s kočičíma bobkama a strkat je do pusy. Případně s něčím, co je tím nakažený, ale chytnout to můžeš i ze syrovýho masa, toho bych se asi bála víc, než čičin. Manžel tě asi nakazit nemůže, leda by třeba čistil bedynky s pískem,neumyl si ruce a pak ti je strkal do pusy, to pak asi jo. :lol:
Naši mají teda koček pět a v obou těhotenstvích mě to nenapadlo řešit a obě děti jsou ok, obě těhu bez komplikací :nevim: ;)

Pipet
Generální žvanilka 24085 příspěvků 12.10.18 04:48

Navíc kočka vylučuje původce toxo jen pár týdnů svého života, pokud jsou kočky starší než cca 1 rok, nejspíš už to mají dávno za sebou.
Taky se můžeš nakazit ze špatně omyté zeleniny…
Byla bych v klidu.

Hanulka2016
Ukecaná baba ;) 2281 příspěvků 1 inzerát 12.10.18 05:24
@Anonymní píše:
Jsem v 6tt a všichni mě varují před kočkami. Ja osobně nemam v blízkosti žádnou, ale manžel jezdí jednou týdně k matce která ma 3 kočky a ty se pohybují po celé vesnici a bůhví kde se všude válej. Kdyby on od nich dostal toxoplazmozu může to přenést na mě nebo to můžu chytit jen přímo od koček? Děkuji!

Mam doma cele tehotenstvi dve venkovni kotata, nasi doma dva velke kocoury. O ta moje dve se staram jen ja, na noc chodi do kotelny, maji tam take pisek - bedynku rukama clovek nevybira :D tak nejak pro lepsi pocit pote myju ruce dezinfekcnim mydlem . Pri dodrzeni absolutne zakladni hygieny nic nechytis, jak uz tu zaznelo - staci i spatne omyta zelenina ze zahonku, na to davam daleko vetsi pozor.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 12.10.18 06:22

Já jezdila celé těhotenství k mamce, která má pět koček a přechodně jsme dva měsíce bydleli u táty, který má dvě venkovní. Normálně jsem je mazlila a malý je naprosto zdravý. Dodržuj správnou hygienu ty i manžel, po styku s čičinami a vše bude ok. Spíš fakt pozor na pořádně propečené maso a podobne…

xammy
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 12.10.18 06:34

Nic ti nehrozí. Jak již tu padlo, zelenina je větší riziko.

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 12.10.18 07:04

Já dřív na kočku ani nešáhla, a toxoplasmozu jsem měla v těhotenství. Dopadlo to ok. Z obyč. styku ze zvířaty to nedostaneš, nestresuj se tím.

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 12.10.18 07:55

No, ja bych tak optimisticka nebyla, ale to je tim, ze jsem si tim prosla a znam dva pripady, kdy to dopadlo fatalne. To, odkud to chytis, ti nikdo nerekne. Kocka se nekde vyvali a donese to na kozichu. Nikdy nevis. U mne na to prisli v zacatku tehu. Behem tehotenstvi jsem snedla 40 baleni atb. Nikdo nedokazal rict, kdy presne probehla nakaza. Podle protilatek to bylo porad plus minus rok. Chodila jsem kazdy mesic na krev na bulovku a az po porodu mi rekli, ze maly byl uchranen. Absolvovali a do dnes s nim absolvuji ruzna vysetreni. Takze po teto zkusenosti jsem k toxe dost skepticka. Do dnes vubec netusim, kde jsem to chytla. Po krmeni jsem si desinfikovala ruce, kocici zachod obsluhoval od zacatku manzel, kote jsme doma nemeli, vse jsem myla vic, nez bylo zdravo (i zeleninu a desinfikovala prkenka). Toxa napada hlavne rychle delici se bunky, takze prvni a druhy trimestr je nejvice rizikovy. Tim nechci desit. To je proste mije zkusenost.

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 12.10.18 08:46

Ne - nemůžeš chytit toxoplazmozu.

AKtivní fází, kdy je přenosná na člověka je jen u malých koťat a to skrze jejich trus. A to ještě ne čerstvý, ale několik dní starý trus.

Takže aby si chytila toxoplazmozu, tak by ses muslea hrabat bez rukavic ve starých kočičiích hovínkách a pak si neumít ruce, protože je to parazit, který neprochází kůží, ale skrze ústa.

Přestaň panikařit.

Úzkost a s ní související hormony v těle jsou pro dítě daleko reálnější riziko, než toxoplazmoza.

Těhotenství sebou nese vyšší citlivost na úzkostné stavy, ale tím spíš se jim musíš naučit čelit, protože po porodu, při kojení a ještě navíc při chronickém vyčerpání to bude všechno ještě horší.

A pokud se nenaučíš svoje obavy zvládat teď, tak pak ti hrozí reálná panická proucha. A když si projdeš zdejší trápení, tak minimálně každé třetí pramení z nezvládnuté úzkosti.

Pro začátek si pořiď tuhle knížku.
https://www.kosmas.cz/…tehotenstvi/

pokud to nebude stačit, tak velmi praktická je tato https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

V případě, že nezvládeš čelit svým strachům a zkrotit je jen díky radám v knize, vstup do psychoterapie. A fakt to udělej ještě před porodem - pak na to nebudeš mít čas ani síly. A není možné vychovat dítě, které umí zvládat svoje úzkosti, pokud jeho matka to neumí.

Janli
Kelišová 5680 příspěvků 9 inzerátů 12.10.18 09:42

@Ou nedělej z každé ženské, která se tady na něco zeptá úzkostnýho magora. To pak můžeš posílat na terapii každou, která nejí v těhotenství sýry, saláty a tatarák, aby se vyvarovala listeriózy. Ty jsou taky přehnaně úzkostné? Zrovna u toxoplazmózy je opatrnost na místě a není pravda, že se tím zakladatelka nakazit nemůže. Stačí špatně omytá zelenina ze zahrady. Tady je nejjednodusší pomoc nechat si udělat testy na toxu. Moje lékařka je dělá standardně a pak je člověk v klidu, protože ví, že už ji má dávno za sebou.

alifie
Extra třída :D 12588 příspěvků 12.10.18 10:03

Myslím, že pokud manžel přicházel do styku s koťaty jako dítě, tak má toxoplaznózu dávno za sebou a podruhé se nenakazí.
A připojuji se k doporučení nechat si udělat testy, a třeba se ukáže, že toxoplazmózu už má dávno za sebou.

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 12.10.18 11:05

@lolink Nevím jestli to bylo na mě, ale svým příspěvkem jsem chtěla říct, že to neovlivní. Já dřív měla na kočky přímo alergii. Jen okolo mně prošla, hned vyrážka a rýma. Já si myslím, že jsem to dostala ze zahrádky, jednou jsem měla malou záděrku a hrabala jsem se v záhoně. Tu zkušenost mám taky, s těma vyšetřeníma a anb cely těhotenství.

Zireael
Ukecaná baba ;) 1742 příspěvků 12.10.18 11:16

@Janli zakladatelka se ptá, jestli nemůže chytit toxoplazmózu od manžela, který jednou týdně jezdí k matce, která má doma kočky (předpokládám dospělé). Na to je opravdu odpověď „NE“. Samozřejmě že jinak ji chytit může, pravděpodobně ze špatně umyté zeleniny nebo syrového masa. ;)

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 12.10.18 11:18

@kačka39 ja to myslela obecně :). Kazdopadne u sebe vubec netusim. Mam rukavice i na zahrade. :mrgreen: na druhou stranu chytit to v prvnim a druhym trimestru je silena nahoda.

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 12.10.18 11:22

@alifie :mrgreen: ja kocky nikdy nemela. Az v posledni dobe venkovni. A manzel a cela jeho rodina celozivotne nejakou tu cicu meli. Jediny, kdo ma za sebou toxu, jsem ja. Ostatni ji nikdy neprodelali.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >