Vrozené vývojové vady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 15:56
Vrozené vývojové vady

Dobrý den. Měla bych takový dotaz ohledně vvv. Nemám žádné zkušenosti jsem těhotná poprvé a ještě nečekaně. V 15 tt jsem byla na odběru krve zkrze vvv. Nepočítala jsem s tim, že by mohlo být něco špatně, nicméně jsem v úterý volala na výsledky a tam mi sestřička řekla, že mi nic takhle vysvětlovat nebude, že bych to nepochopila a pozvala mě ke genetikovi a mám si sebou vzít data narození rodiny a popř. Nemoce. Tím pádem to tedy znamená že tam asi není něco v pořádku. Chtela bych se tedy zeptat, je možné, že bude všechno v pořádku po případném dalším vyšetřením nebo mám počítat s tím nejhorším :(. Jsem z toho opravdu špatná a moc se bojím…moc děkuji za jakékoliv odpovědi

Reakce:

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 11.10.18 16:00
@Anonymní píše:
Dobrý den. Měla bych takový dotaz ohledně vvv. Nemám žádné zkušenosti jsem těhotná poprvé a ještě nečekaně. V 15 tt jsem byla na odběru krve zkrze vvv. Nepočítala jsem s tim, že by mohlo být něco špatně, nicméně jsem v úterý volala na výsledky a tam mi sestřička řekla, že mi nic takhle vysvětlovat nebude, že bych to nepochopila a pozvala mě ke genetikovi a mám si sebou vzít data narození rodiny a popř. Nemoce. Tím pádem to tedy znamená že tam asi není něco v pořádku. Chtela bych se tedy zeptat, je možné, že bude všechno v pořádku po případném dalším vyšetřením nebo mám počítat s tím nejhorším :(. Jsem z toho opravdu špatná a moc se bojím…moc děkuji za jakékoliv odpovědi

A co ti vyslo na 1. screeningu? Tenhle odber v 15tt (tripple testy) casto vychazi spatne a je vse v poradku…

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 21089 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 16:08

Určitě to může být i v pořádku. Jestli něco vyšlo v triple testech tak je velká šance, že to je chyba testu.

Gosi
Kelišová 5745 příspěvků 11.10.18 16:14

Pokud to byl jen triple test, jeste bych z toho nebyla jeste uplne nervozni… Me i „velky“ utz delal normalne v ordinaci, ale co se tak bavime, jsem spis výjimka a holky spis posilali jeste na „odborne pracoviste“… Ale podani sestricky mi prijde trochu nestastne…

lachtanice86
Kelišová 6621 příspěvků 11.10.18 16:16

a screening dopadl jak? ja na triple byla a bylo vše ok, tak nemůžu potvrdit že by byly často falešně pozitivní

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 16:22

No na prvním screeningu mi vyšlo všechno ok podle toho co viděl doktor. …no taky jsem po tom telefonátu vůbec nevěděla co se děje, až poté co jsem si to přečetla.No ale jestli je to takhle tak to můžu být relativně v klidu????, moc moc vám děkuji. A omlouvám se, ale já o těchle věci nic moc nevím. Ale ještě jednou děkuji :)

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 16:40

Také mi tyhle testy vyšly špatně. Úplně abnormálně. I gynekoložka říkala, že to ještě neviděla. Všechny hodnoty jsem měla buď nad nebo pod hranicí. Byla jsem na genetice, za mně úplně zbytečně. Ptali se tam na onemocnění v rodině, atd. Pak mně poslali na podrobnější utz a syn je úplně zdravý :palec: Nejhorší byly ty čekací lhůty, než se člověk dostal ke genetičce, na ten utz. Bylo to strašně moc stresující období. Ten pocit, že je možná miminko nemocné. Ale co jsem pak o těch testech četla je to, že vychází špatně většině. Hodně štěstí :hug:

rozand
Závislačka 3368 příspěvků 11.10.18 16:52

@Terezxx Většině ne. Ale po prvotrimestrálním screeningu jsou tripply celkem zbytečné, screening je mnohem spolehlivější. Akorát za ten nedostane prachy váš gynekolog, no :lol: .

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34278 příspěvků 12.10.18 14:01

Teda sestricka ti mohla alespon rict, ze ty testy vychazeji spatne casto a vetsinou to vubec nic neni, ze genetika jen pro jistotu.....

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 12.10.18 14:08

připojuji se k těm, komu vyšly špatně tripple testy ;) Příště bych je odmítla, zbytečný měsíc nervů, než ultrazvuk problém vyvrátil :,( Dítě je naprosto zdravé :*

terezahansalova
Kecalka 197 příspěvků 13.10.18 19:22

Ahoj holky teprve mě čeká druhý screening mám strach aby nám něco nenašly přijde mi že nemám vůbec žádné bříško a pohyby moc asi ještě necítím jaké máte zkušenosti

janulak1990
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 13.10.18 19:32

@terezahansalova 20. týden může být na pohyby ještě brzo a břicho roste hodně individuálně, miminko je v téhle době ještě dost malé :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >