Sex a riziko na konci těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Natalianka
Povídálka 12 příspěvků 10.10.18 20:13
Sex a riziko

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli bych si mohla dovolit sex na konci těhotenství.. Jsem 35tt ale doktor mi řekl ze mam byt v klidu a ležet.. Kvůli male váze miminka. Ale o sexu nic nerikal. :zed: 8o

Přečtěte si článek: Sex v těhotenství

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
divine woman
Echt Kelišová 9183 příspěvků 10.10.18 20:18

Ne, sex opravdu ne, pokud nechceš dítěti ublížit a rozjet předčasný porod.

alimdar
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 10.10.18 20:44

@Natalianka tak zalezi, jak se u sexu chovas. Někdo je v klidu a jen leží, přesně jak radí lékař, jiný divoči az za hrob. :mrgreen:
Ale osobně bych byla bez sexu, nestálo by mi to za to

Tichošlápek
Extra třída :D 10921 příspěvků 10.10.18 20:50

Jisteze ne. Mas klidový režim, takže bez sexu. Pockala bych minimálně do 38tt

Zabatko
Závislačka 4300 příspěvků 10.10.18 21:01
@divine woman píše:
Ne, sex opravdu ne, pokud nechceš dítěti ublížit a rozjet předčasný porod.

ALe to je takový všeobecně tradovaný nesmysl, normální aktivita včetně sexuální nemá na předčasný porod prakticky žádný vliv. Jinými slovy, má-li se dítě narodit předčasně, nějaké ležení v posteli bez sexu tomu stejně nepomůže.

divine woman
Echt Kelišová 9183 příspěvků 10.10.18 21:04

@Zabatko :zed: :zed: :zed: a proč asi leží ženy na udržovaném těhotenství v posteli na špalkách? Asi pro legraci. :roll:

ivašot.
Kelišová 6744 příspěvků 10.10.18 21:06
@Zabatko píše:
ALe to je takový všeobecně tradovaný nesmysl, normální aktivita včetně sexuální nemá na předčasný porod prakticky žádný vliv. Jinými slovy, má-li se dítě narodit předčasně, nějaké ležení v posteli bez sexu tomu stejně nepomůže.

tak to bych si tedy nedovolila nikomu radit

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 10.10.18 21:11

Pokud mas rizikove tehotenstvi a hrozi ti predcasny porod, tak bys mela vydrzet do ukonceneho 38.tt…

ugluk
Hvězda diskuse 43571 příspěvků 10.10.18 21:29

Já nějak nechápu, jak se klidem a ležením urychlí růst miminka, o předčasném porodu nepíšeš nic. Ale nejsem doktor, co ti tohle nařídil, takže on nejspíš bude vědět víc. Nejsi-li si jistá, zeptej se přímo jeho, ale obecně vzato sex do kategorie klid a ležení nespadá.

Natalianka
Povídálka 12 příspěvků 10.10.18 22:29

Děkuji všem za radu ale předčasný porod mi nehrozí

alun-ka
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 10.10.18 23:18

Zákaz sexu obecně do klidového režimu a ležení spadá,na to bych se ani neptala.Obzvlášť pokud bych se bála,že by mohlo být cokoliv v nepořádku.

mattule
Závislačka 3214 příspěvků 10.10.18 23:25

@Zabatko musim se tě zastat,souhlasím s tebou,říkala mi to i moje PA, pokud se má miminko narodit dřív,tak tim stejně nic neuděláš a ležením se to neovlivní.dělej,co je ti příjemné a poslouchej své tělo a mimi,oni tě navedou

Janli
Kelišová 6315 příspěvků 10.10.18 23:50

@Zabatko @mattule tak tohle nominuju na blábol měsíce! Proč se asi doporučuje sex na konci těhotenství? Protože může spustit porod. Takže oni všichni ti lékaři, co zakazují sex při rizikovém těhotenství jsou úplně mimo? Trochu soudnosti děvčata…

Mari.G
Závislačka 4817 příspěvků 11.10.18 00:01
@Janli píše:
@Zabatko @mattule tak tohle nominuju na blábol měsíce! Proč se asi doporučuje sex na konci těhotenství? Protože může spustit porod. Takže oni všichni ti lékaři, co zakazují sex při rizikovém těhotenství jsou úplně mimo? Trochu soudnosti děvčata…

Tam nejde ale jen o sex, ale sex bez ochrany. Tak se dá sexovat i s ochranou :) . Jako pokud má paní nařízený klid na lůžku, tak samozřejmě není rozumné sexovat, o tom žádná. Ale zase nešiřte bludy.

ugluk
Hvězda diskuse 43571 příspěvků 11.10.18 11:09

No, ono prý aby ty prostaglandiny ze spermatu sice na spuštění porodu působí, ale muselo by jich tam být dodáno asi tisícinásobné (nevím kolik, ale strašně moc) množství, aby to mělo ke spuštění porodu reálný význam :) Takže je to asi tak v kategorii sklenka červeného a chodit do schodů - občas to někomu pomůže.

Že se sex neshoduje s klidovým režimem, se tu asi shodneme všechny, je to fyzická aktivita.

Já jsem stále nepochopila, proč má zakladatelka ten klidový režim - miminko má malou váhu. To se dá vyležet? V klidu roste víc? Proč má malou váhu - placenta nestíhá? Budou jí kvůli malé váze vyvolávat dřív? Já se teda v okolí nikdy nesetkala s tím, že by někomu s malým odhadem nařídili jen z tohoto důvodu klid (nehledě na to, že většina těch dětí se pak narodila při spodní hranici a zcela v pohodě, ale v nejmenším nezpochybňuji, že je třeba to hlídat). A hlavně - má k tomu zakladatelka ještě nějaký jiný problém?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >