Komplikace 1.trimestr - atb. psych. nemoc, špinění atd.

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ŠarlotaV
Povídálka 44 příspěvků 10.10.18 00:55
Komplikace 1.trimestr - atb, psych.nemoc, špinění atd.

Zdravím.
Rok jsme se snažili o mimčo, tak nějak už jsem to poslední dobou přestala řešit. 5.9 mi zacal poslední menses, 8.10 - 3 dny zpoždění, pozitivní test - 9.10 na krvi hcg 57. Není to málo? Ale zajímali by mě vaše zkušenosti. Jednak jsem v průběhu od toho 5.9 brala dvoje antibiotka - ani jedny nebyly penicilin. Vůbec nepiju, ale kouřím, sice ne klasické cigarety, Iqos, ale zase dost, cca 15 denně. Beru léky na bipolární poruchu - dlouhodobě, moje psychiatrička o plánovaném těhotenství ví a říkala ze léky co beru by „neměly“ vadit. Ale děsí mě ty atb, do toho jsem skoro celý měsíc měla chřipku a jako třešnička na dortu, jsem dvakrát letěla letadlem :D :(, prakticky jsem to, že jsem těhotná zjistila na záchodě v letadle kde jsem si dělala test na cestě domů. Ode dne vynechané mestruace, kdy mě ještě ani nenapadlo že jsem těhotná, lehce špiním a pekelně mě bolí v kříži a otékají mi nohy při delším stání, jinak ne. Motá se mi hlava, ale jinak chutě nebo třeba oteklá prsa nemám.
Straší mě to nízké hcg a to jestli nemohly ty léky mimcu nějak ublížit. Zároveň nevím jak to udělat s tím kouřením. Dozvěděla Jsem se teď spoustu špatných zpráv a jsem z toho na nervy a nevím jak bych ještě zvládla nekouřit vůbec.
Budu ráda za každý názor nebo zkušenost.
Zatím tomu, že jsem těhotná ani moc nevěřím. K doktorce jdu až za týden protože podle kalendáře jsem 4t +5 dni, tzn. Od ovulace 16 dní. A nevím, jestli má vůbec smysl se těšit, když je tak nízké hcg a ještě k tomu špiním, do toho stres, léky a tak…
No, jsem z toho smutná :-(

Reakce:
Serpentini
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 10.10.18 01:48

Hele, uvidíš. Ohledně hcg a léků teda nevím. Ale ohledně příznaků - mně se motá hlava ještě teď a to to prý po 4. měsíci mělo přejít, chutě nemám, zvracela jsem za celou dobu jednou, oteklá prsa taky nemám a špinila jsem celý první trimestr a letadlem jsem letěla v 9. týdnu. Jsem v 25. týdnu. A na kouření se vykašli, každý máme v životě nějaký stres, ale tímhle si nepřidáš ;)

ŠarlotaV
Povídálka 44 příspěvků 10.10.18 02:13
@Serpentini píše:
Hele, uvidíš. Ohledně hcg a léků teda nevím. Ale ohledně příznaků - mně se motá hlava ještě teď a to to prý po 4. měsíci mělo přejít, chutě nemám, zvracela jsem za celou dobu jednou, oteklá prsa taky nemám a špinila jsem celý první trimestr a letadlem jsem letěla v 9. týdnu. Jsem v 25. týdnu. A na kouření se vykašli, každý máme v životě nějaký stres, ale tímhle si nepřidáš ;)

No mě to hcg prostě přijde strašne nízké, když čtu jak tu mají holky 4 dny po vynechání 4000-7000 a já mam 57. Říkám si aby to nebylo mimoděložní.
Z tich léků mám prostě strach.
S tím kouřením je to strašne těžký pro mě, mam nervy totálně na pochodu a náladu na bodu mrazu a nevím čím si to nahradit abych se z toho nezblaznila.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 10.10.18 07:12

No nevím hele, mě to přijde od tebe strašně sobecké… miminko chceš a pak se strašně stresujes, tak kouříš a jsi v nervech, zes brala prášky. Já když jsem nevěděla, ze jsem těhotná, tak jsem měla pěkný chlastaci víkend a ještě jsem vykourila asi tak 40 normálních cigaret. Predtim jsem prodělala velice vážnou virovou nemoc. Přestala jsem kouřit hned. Hlavně ono v začátku je to buď anebo. Ale počítat hned na začátku s tím, ze to nevyjde je totální kravina. Mohla si mít později ovulaci. Pokud se fazole normálně zahnizdi a ty si budes dal pokurovat, tak je to dost nefer vůči tomu miminku. Ono nemá možnost si vybrat, jestli bude kouřit nebo ne a ty ho tam budes ohulovat ve chvili, kdy je každý den ve vývoji vidět. Taky jsem přestala a věř tomu, ze jsem z toho žádné soky neměla, protože jsem věděla, ze to dělám pro to malé. Držím palce, ať to dobre dopadne. Necti kraviny na netu, hod se do klidu a nekur.

ŠarlotaV
Povídálka 44 příspěvků 10.10.18 08:26
@Verurizeckova píše:
No nevím hele, mě to přijde od tebe strašně sobecké… miminko chceš a pak se strašně stresujes, tak kouříš a jsi v nervech, zes brala prášky. Já když jsem nevěděla, ze jsem těhotná, tak jsem měla pěkný chlastaci víkend a ještě jsem vykourila asi tak 40 normálních cigaret. Predtim jsem prodělala velice vážnou virovou nemoc. Přestala jsem kouřit hned. Hlavně ono v začátku je to buď anebo. Ale počítat hned na začátku s tím, ze to nevyjde je totální kravina. Mohla si mít později ovulaci. Pokud se fazole normálně zahnizdi a ty si budes dal pokurovat, tak je to dost nefer vůči tomu miminku. Ono nemá možnost si vybrat, jestli bude kouřit nebo ne a ty ho tam budes ohulovat ve chvili, kdy je každý den ve vývoji vidět. Taky jsem přestala a věř tomu, ze jsem z toho žádné soky neměla, protože jsem věděla, ze to dělám pro to malé. Držím palce, ať to dobre dopadne. Necti kraviny na netu, hod se do klidu a nekur.

Máš pravdu. Bude nejlepší nečíst si diskuze na netu, chroupat mrkev a snažit se být v pohodě. Snad to dobře dopadne. Děkuju.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 09:06

Taky jsem na úplném začátku tehotenstvi užila leky (3.-3/4. Týdne od poslední menstruace) a měla jsem takové nervy. Doktor mě uklidnil, že se nic stát nemohlo a nikdy by mě nenapadlo pokračovat v něčem špatném í nadále (alkohol, cigarety,…). Taky jsme se snažili rok a teď dělám vše pro to miminko, aby bylo zdravé. Pokud ti o něj jde taky, tak přestanes ze dne na den. Mám několik kamarádek, které taky okamžitě přestaly. Pokud ne, jsi sobec a jde ti jen o tebe samotnou. Mymu taťkovi umřel otec na rakovinu plic a taťka přestal ze dne na den.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 10.10.18 09:21

@ŠarlotaV nevím tvůj příspěvek mi přijde trosku sarkastický. Myslím to dobre, jen mi přijde někdy smutné to rouhání. Silena snaha o miminko a pak stres a strach a vlastně místo radosti, jen starosti… a přestat kouřit není tak těžké, jak se zda. Je to psychické… a fakt ti moc přeju, ať to vyjde…

ŠarlotaV
Povídálka 44 příspěvků 10.10.18 12:28
@Verurizeckova píše:
@ŠarlotaV nevím tvůj příspěvek mi přijde trosku sarkastický. Myslím to dobre, jen mi přijde někdy smutné to rouhání. Silena snaha o miminko a pak stres a strach a vlastně místo radosti, jen starosti… a přestat kouřit není tak těžké, jak se zda. Je to psychické… a fakt ti moc přeju, ať to vyjde…

Není sarkastický, myslím to vážně. O takovýhle věcích se nezertuje. Blbé je, že se toho teď prostě sešlo strašné moc najednou a já to nezvladam - moji segre se vratila rakovina, posralo se mi to v praci, do toho jsem nemocná, chlap pryč atd. Fakt je toho na mě moc. Dneska už jsem si nezapalila, snažím se na to nemyslet, ale jsem na mrtvici. Potřebuju už aby byl doma můj muž a mohla bych mu to konečně říct (je na služebce v zahraničí bez signálu a na messenger mu to psát nechci, vrací se dnes). Samozřejmě jsem moc ráda že jsem těhotná a doufám že to dobře dopadne, ale zkuste se vžít do mojí situace, fakt to není jednoduché. No, uvidíme. V pondělí jdu znovu na krev, v pátek na ultrazvuk tak snad to všechno dobře dopadne. :) Myslím si že se taky budu cítit mnohem líp až budu mít chlapa doma a uvidím že má radost a bude mi oporou. Být na to množství informací teď sama je prostě těžký. Myslím si že mě můžete těžko soudit, když nevíte okolnosti.
Primárně jsem se ptala na to hcg a léky.
S kouřením určitě přestanu, i když to bude fuška. Pít naštěstí nepiju už několik měsíců.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 10.10.18 13:20

@ŠarlotaV jasný, já to chápu, je to mazec, když to takhle vyjde, ale je třeba se na miminko těšit, vždyť je krásný ze se to povedlo po takové době, já ti moc fandím, ať to všechno zvládneš a určitě nechodím v tvých botách a nevím, co všechno se děje. Taky jsem neměla start báječný, ale myslela jsem na to maličké, co se tvoří… teď už mám skoro 4 měsíčního chlapa a říkám si, ze odříkání mi za to určitě stalo :) dopadne to dobre, chlap večer obejme… léky fakt nevadí, hlavně klid. I těhotné berou atb, když jsou nemocné, dokonce pred porodem se podávají i do žily, když má žena pozitivního streptokoka. Vím, ze je to těžký, ale pohlad bříško a zkus se radovat, ze se vevnitř něco děje a nemysli na ty skarede věci. Stejně to teď neovlivnis, jedine co, tak můžeš ovlivnit, aby ses cítila dobre ;)

ŠarlotaV
Povídálka 44 příspěvků 12.10.18 19:57
@Verurizeckova píše:
@ŠarlotaV jasný, já to chápu, je to mazec, když to takhle vyjde, ale je třeba se na miminko těšit, vždyť je krásný ze se to povedlo po takové době, já ti moc fandím, ať to všechno zvládneš a určitě nechodím v tvých botách a nevím, co všechno se děje. Taky jsem neměla start báječný, ale myslela jsem na to maličké, co se tvoří… teď už mám skoro 4 měsíčního chlapa a říkám si, ze odříkání mi za to určitě stalo :) dopadne to dobre, chlap večer obejme… léky fakt nevadí, hlavně klid. I těhotné berou atb, když jsou nemocné, dokonce pred porodem se podávají i do žily, když má žena pozitivního streptokoka. Vím, ze je to těžký, ale pohlad bříško a zkus se radovat, ze se vevnitř něco děje a nemysli na ty skarede věci. Stejně to teď neovlivnis, jedine co, tak můžeš ovlivnit, aby ses cítila dobre ;)

Heled tak jsem z toho jelen :-D
Dnes ráno jsem měla na testu úplně stejně slabou čárku, jako v pondělí, na krvi jsem měla včera 77 hcg, tzn jen o 20 víc než před dvěmi dny (mam kámošku v laborce kterou mam za barakem :-D ) ale nechápu ten test, ten by měl sílit a hcg růst víc ne?
Volala jsem na gyndu a ta říkala že prej jsem mohla mít ovulaci až na konci cyklu a že tím pádem můžu být těhotná fakt jen pár dní, třeba od minulého týdne a tím pádem čárka může být tenká a hcg nízké. Ale mě je to nějaký divný :-D Jsem zvědavá na příští týden na ultrazvuku a krvi. S kámoškou jsme se domluvili že k ní na krev už nepůjdu a počkám ten týden, jak to dopadne. Jsem z toho jelen :nevim:
Horní test je 9.10 - to jsem měla hcg 57 a spodní z dneška (a včera bylo hcg 77)

Haleyy
Kecalka 102 příspěvků 12.10.18 20:28

Ahoj, první dva týdny po oplodnění ještě není embryo ani zavrtané do děložní sliznice, tudíž ho žádné léky, alkohol ani kouření neovlivní. Po cca čtrnácti dnech (ale může to být i méně/vice - záleží na délce luteální fáze cyklu) se embryo zavrtá a objeví se druhá čárka na testu - od této chvíle už by ses měla všem neřestem vyhnout…
Jinak s tím růstem hcg je to sporné, já jsem třeba ani v laboratoři nebyla, takže nevím své hodnoty, ale u nynějšího těhotenství jsem ty dvě čárky měla stejně silné až týden po vynechání, do té doby jen slabounké a těhotenství se udrželo :)

ŠarlotaV
Povídálka 44 příspěvků 12.10.18 20:42
@Haleyy píše:
Ahoj, první dva týdny po oplodnění ještě není embryo ani zavrtané do děložní sliznice, tudíž ho žádné léky, alkohol ani kouření neovlivní. Po cca čtrnácti dnech (ale může to být i méně/vice - záleží na délce luteální fáze cyklu) se embryo zavrtá a objeví se druhá čárka na testu - od této chvíle už by ses měla všem neřestem vyhnout…
Jinak s tím růstem hcg je to sporné, já jsem třeba ani v laboratoři nebyla, takže nevím své hodnoty, ale u nynějšího těhotenství jsem ty dvě čárky měla stejně silné až týden po vynechání, do té doby jen slabounké a těhotenství se udrželo :)

Děkuju za příspěvek. :-) Já nevím kdy byla ovulace vůbec, takže těžko říct jak dlouho tam to embryo fyzicky je nebo není. Uvidime. V pondělí udělám znovu test - to bude po 5 dnech od posledního testu a když tam rozdíl nebude, tak je to jasný :-( :-) ale neztracim nadeji. :srdce:

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 12.10.18 21:03

@ŠarlotaV tady v tom ti vůbec nepomůžu, protože já si udělala test dva dny po vynechání MS-první a měla jsem dálnice a další jsem udělala za čtyři dny protože mi zbyl a byl stejný… a taky proto, ze mi nic nebylo, tak jsem si říkala, jestli tam je. Když jsem šla na gyndu na UTZ tak byl embrijko i se srdickem a kolik jsem měla hCG, tak to vůbec nevím :nevim: tak držím palce ať to vyjde :dance:

ŠarlotaV
Povídálka 44 příspěvků 12.10.18 22:09
@Verurizeckova píše:
@ŠarlotaV tady v tom ti vůbec nepomůžu, protože já si udělala test dva dny po vynechání MS-první a měla jsem dálnice a další jsem udělala za čtyři dny protože mi zbyl a byl stejný… a taky proto, ze mi nic nebylo, tak jsem si říkala, jestli tam je. Když jsem šla na gyndu na UTZ tak byl embrijko i se srdickem a kolik jsem měla hCG, tak to vůbec nevím :nevim: tak držím palce ať to vyjde :dance:

Děkuju moc. :-) At to dopadne jak to dopadne, má to tak být. Tak uvidíme.

ŠarlotaV
Povídálka 44 příspěvků 14.10.18 14:08

Tak nakonec to nedopadlo, dneska potok krve a je konec. Tak snad příště :-)

Váš příspěvek
Reklama