Reklama

Cvičení v těhotenství - Hodonín

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NNikaa
Kecalka 332 příspěvků 08.01.18 11:25
Cvičení v těhotenství - Hodonín

Ahoj těhulky :) chtěla bych se zeptat jestli jste některá z okresu Hodonín a chodíte cvičit? Popř. i kam. Jsem ve 12 týdnu a pomalu přemýšlím, že bych začala :) Cvičím pravidelně aerobik a jiné, ale chtěla bych něco přímo pro těhulky :)

Přečtěte si článek: Cvičení a sport v těhotenství - co je vhodné?

Reklama

Reakce:

Tinka277
Stálice 79 příspěvků 30.01.18 13:40

Ahoj, nejsem sice z Hodonína ani okolí, ale nikdo nereagoval, tak snad nepohrdneš reakcí od holky z Prahy. Jsem prvorodička a hodně špatně jsem nesla, že nesmím cvičit jako před otěhotněním. Aerobní cvičení mi bylo zakázáno ihned. V Praze máme na výběr a není s cvičením pro těhotné problém, ale když mi to časově nevyhovuje cvičím podle YouTube. Najdeš tam různá těhotenská cvičení, hlavně Pilates a Yoga jsou v těhotenství skvělé :lol:.

NNikaa
Kecalka 332 příspěvků 30.01.18 14:10

@Tinka277 Ahoj, jasně že nepohrdnu :) díky za info. Cvičím zatím stejně jako předtím, jenom ne tak intenzivně a bez posilování břicha. Upřímně si to bez pohybu nedokážu představit :D ale je to i tím, že je mi dobře. Kdybych musela odpočívat a ležet, tak by se taky nedalo nic dělat. Máš třeba nějaké ověřené cvičení dle youtube, co tě baví? že by si mi poslala odkaz buď sem ebo i do zprávy :) Děkuji
A jestli nevadí, tak proč nemůžeš aerobní cvičení?

Tinka277
Stálice 79 příspěvků 31.01.18 19:33

@NNikaa Přesně :D Taky jsem na cvičení závislá. Bohužel jsem moc dala na názor Dr., která mi řekla že cvičení až v druhém trimestru a jen těhotenské. O aerobiku jsem celkově četla, že díky prudčím pohybům a různým otřesům není vhodný. Takže radši zůstávám u jógy a pilates, což není taková nuda, jak se může na první pohled zdát ;) Jinak právě měním různá videa, aby to nebyla nuda. Klíčové slovo vždycky na youtube „pregnancy yoga“ nebo „pregnancy pilates“. Můžeš si vybrat i délku cvičení, pokročilost. Ty máš taky termín někdy koncem července, viď?

NNikaa
Kecalka 332 příspěvků 31.01.18 22:54

@Tinka277 Teď si mi nasadila trošku brouka.. Při další kontrole to musíme s doktorem pořádně probrat. Zatím se řídím tělem, když jsem unavená tak odpočívám a naopak. :) Určitě to není nuda, dříve jsem na pár hodinách jógy byla :) Ale je pravda to možná trošku uklidnit :mrgreen: :mrgreen: Jj termín mám 22.7 :) A ty?

Tinka277
Stálice 79 příspěvků 02.02.18 14:02

@NNikaa Přesně, to děláš nejlíp :) Ono by si tělo řeklo, kdyby něco bylo špatně. Mně se malá vztekala poprvé u jógy, respektive udělalo se mi v některých asánách špatně. A záleží jakého máš doktora. Moje je až moc opatrná, nejradši by viděla matky jen ležet a čekat na den D. Tak to máme podobně :) Já mám dva termíny první 24.7. a druhý 27.7.

NNikaa
Kecalka 332 příspěvků 04.02.18 21:37

@Tinka277 Asi jo :) kdyby mi nebylo dobře, tak bych necvičila. Můj doktor, je taky opatrnější, ale to je asi každý. Posledně mě chtěl poslat do nemocnice, že jsem ještě nepřibrala. Ale už mám kilo nahoře, tak bude při další návštěvě rád :D :D Tak já mám termín 22.7 :) Máme to podobně.

Tinka277
Stálice 79 příspěvků 05.02.18 09:53

@NNikaa Teda to závidím to kilo :) Já zase naopak přibrala až moc hned na začátku a mojí Dr. se to nelíbilo. Jak jsem začala cvičit, tak se to srovnalo a nabírám podle toho jak bych měla. Nicméně stejně mi moje Dr. řekla, že mám na břiše špek :roll: No užívám si to a neomezuju se, to je pravda, každopádně mi přijde zbytečně přísná na matku prvorodičku :lol: Držím palce ať je Ti fajn :)

NNikaa
Kecalka 332 příspěvků 05.02.18 12:23

@Tinka277 Každým dnem čekám, že se váha pěkně přehoupne, protože bříško už mi de trošku vidět. Po ránu teda skoro nic, ale večer už se pěkně nafukuje :D :D
Taky držím palce :srdce: :lol:

P4ja
Kelišová 5751 příspěvků 06.02.18 00:01

@NNikaa Taky nejsem z tvého města, ale přidávám se s doporučením na těhu jógu na netu. Na kondici pár cvičení najdeš, ale to.se platí a jinak jsem teď na YT objevila přímo česká videa na jógu. A potom doporučuji kouknout na videa s procvičováním pánevního dna a nebo kdyby tam u vás byl nějaký kurz. Bývají i krátkodobé. Ale jinak je fajn, kdyby se ti povedlo něco u vás sehnat. My kolikrát moc necvičíme, ale je to dobré na sdílení a uvolnění.

No a na to rychlejší cvičení mám hole na na nordic walking. Ono se říká, že pokud jsi zvyklá cvičit před otěhotněním, tak se dá s rozumem pokračovat i v těhotenství. Ale nemělo by se začínat s novými věcmi.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance afterparty? Po prvním tanci se šlo do baru!

Včerejším večerem odstartovala devátá řada StarDance, kde se nám poprvé... číst dále >

Začíná devátá StarDance je tady: kdo je na prášky a co nám řekl Chlopčík?

Devátá řada oblíbené taneční soutěže je konečně tady a s ní přišlo také mnoho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >