Doporučte cvičení pro těhotné v Praze

23
20.5.04 13:17

cvičení v těhotenství

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, od kterého týdne těhotenství jste začaly chodit na speciální cvičení pro těhotné. Taky bych Vás chtěla poprosit o tip na dobré cvičení těhulek na míči v Praze.
Díky.

Jana (12.tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
20.5.04 13:37

Ahoj Jani,
ja jsem ted v 15 tydnu a rozhodla jsem se, ze zacnu cvicit uz ted. Myslim,ze spravny pohyb je zdravy jak pro me, tak pro mimiska. Byla jsem zvyklad chodit na aerobik,ale chtela jsem alespon prvnich 12 tydnu pockat, i kdyz pani dokotorka rikala, ze jsem-li zvykla, muzu zacit i driv. Ted jsem si nasla cviceni v klubu zdravi a krasy Slunecnice www.klub-slunecnice.cz , kde je specialni tehu cviceni treba v pondeli a ve stredu. Pujdu to urcite pristi tyden zkusit, tak treba se tam poktame? :) Mej se pekne a uzivej si tehotenstvi. Pa Evcza

• Nahlásit
  • Citovat
76
20.5.04 23:12

Můžeš cvičit i doma, podle knížek, nebo videokazet. Já cvičila jógu, od začátku těhotenství až do porodu a moc mi to pomáhalo. Knih je na toto téma spousta a je dobré být zvyklá na určité cviky, které tě uvolní. V pokročilejším těhotenství si totiž člověk několikrát denně musí protáhnout páteř, dostává dost zabrat…tedy ta moje aspoň dostávala.
Přeji ti krásné těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.5.04 13:50

rika se od 6mesice.
ale podle mne kdyz si v pohode, muzes delat cokoli i netehotenske cviceni. ja jsem do 16tt chodila hravat squash a sem tam si jeste zahraju volejbal. teda uz asi ne. ale minulej tyden jsem jeste hrala :D
danka20tt

• Nahlásit
  • Citovat
15
24.5.04 13:44

Cvičení

Ahojky, já jsem začala cvičit až ve 20 tt, ale myslím, že po 12-14 tt je to v pohodě. Chodím do Vodičkovy ulice do Studia pro ženy. Je to cvičení spojené s těhotenským kurzem. Zhruba hodina týdně, půl hodiny cvičení, půl hodiny přednáška. Cvičí se na míči, s míčem i bez něj, speciální cviky pod vedením porodní asistentky. Byla jsem tam zatím jen 3×, ale zapůsobili na mě velmi profesionálně a líbí se mi tam, už teď jsem se dozvěděla poměrně dost praktických rad. Můžeš se na cokoliv zeptat. Můžeš si také zaplatit cvičení v bazénu nebo břišní tance. Jen cena je poněkud vyšší, nebo alespoň mně se to tak zdá. Ale kolikrát za život jsme těhotné, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.6.04 11:38

Zdravím Vás všechny.
Jsem v 5.týdnu těhotenství a slyšela jsem různé názory na cvičení.Z jedné strany slýchávám,že se může dělat vše,z druhé strany,že se nemůže snad nic.Chodím do orientálních tanců,ráda jezdím na kole,ale i na tyto dvě věci jsem slyšela oba názory.Jaké máte vy zkušenosti?Přeji Vám krásný víkend

• Nahlásit
  • Citovat
131
4.6.04 12:17

Ahoj, Květo.
Když se obojí dělá s rozumem, tak to jde. :lol: Hlavně musíš věnovat pozornost tomu, jak se cítíš a co ti dělá dobře. Na kole radši nejezdit nezpevněným terénem - otřesy, riziko pádu,… :! Hlavně pokud máš tendence omdlévat, tak bych to kolo radši vypustila.
Na orientální tance chodím také, ptala jsem se na to naší lektorky a ta mi říkala, že je dobré na své těhotenství upozornit, že mi pak u některých prvků řekne, abych je dělala jinak nebo vůbec. Jedná se hlavně o pohyby s důrazem. Jinak se břišní tance specielně v těhotenství doporučují, řada studií má hodiny břišních tanců právě pro těhotné. Krásně to totiž pomáhá uvolňovat, pracuje se s pánevním svalstvem, učí se i při pohybech dýchat … , určitě to sama všechno znáš. Jedna lektorka ze studia, kam chodím, která je dnes na mateřské, tančila i v 9. měsíci a libovala si, jak jí některé prvky pomohly i při porodu.

Krásné těhotenství a zdravé mimčo přeje Dáša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.6.04 12:54

Ahoj Dášo…
Moc mě potěšila Tvá zprávička o tančení a jsem ráda,že jsi též fanda tohoto krásného,smyslného tance.
Bývám docela dost utahaná,když přijdu z práce domů,tak se jen těžko donutím ještě někam jít,nebo si zacvičit.Kolikrát ani nevybalím celý nákup a jdu si lehnout,kde za chvíli usnu třeba jen na půl hod.někdy jsem pak fit,ale z toho jsem až do večera stále rozespalá a spávám celou noc.Přítel se mi směje,že sem jako zimní medvěd,nebo král všech lenochů.Dříve jsem nechápala lidi,co dokázali přijít z práce a spát celé odpoledne.Teď se řadím mezi ně.
Hned jsem přibrala 3 Kg a břicho mám velké,ikdyž na něj ještě„nemám nárok“,ale někdy mě to až znepokojuje,že je tak velké.Jsem teď na začátku 7,týdne.Musím stále něco jíst,alespoň po troškách,jinak je mi špatně.Do toho to lenošení a pak nemám mít velké břicho.Že?

Těším se na Tvé zprávičky,nebo kohokoliv z vás maminek-budoucích maminek…

Mějte se krásně a brzy

pa pa

Květa

• Nahlásit
  • Citovat
xpisk03
29.3.12 19:37

cvičení ano / ne

Ahojky,
chtěla jsem se zeptat, jaké sporty v těhotenství dělat mohu a jaké ne??? Byla jsem zvyklá chodit na taneční aerobic (to mi doktorka výrazně nedoporučila kuli poskokům a následným dopadům), byla jsem zvyklá jezdit na inlinech (z důvodu možnosti pádu zakázáno), běhat (opět jsme u těch nárazů) atd. Cvičení pro těhotné mi přijde spíše o protahování než o sportování, proto ho chci zkusit až v pokročilejším stadiu těhotenství (teď jsem 11+3), tak mi prosím poraďte, jaký sport mohu dělat abych si u toho připadala jako že opravdu psortuju :) ?

Předem díky za odpověď,
Týna

• Nahlásit
  • Citovat
35545
29.3.12 19:39

Plavání, jóga, kolo :think: Běhání jsem myslela, že neva :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
29.3.12 19:43

Kalanetika. Výborně si zpevníš celé tělo. A neposkakuješ. Mě teda doktor řekl, že můžu.. ;) Ale já se k ní pak stejně nedostala.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6756
29.3.12 20:48

@Anonymni Já to měla úplně stejně,ale tak 14 dní jsem na tom líp,nejsem už takový lenochod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6756
29.3.12 20:52

Holky a kde v Praze bývají ty břišní tance přímo pro těhule?To musí být super pohled :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
645
29.3.12 21:08
Myslim,
@Tereza1986 píše:
Holky a kde v Praze bývají ty břišní tance přímo pro těhule?To musí být super pohled :mrgreen:

Myslim, ze jsou ve Studiu pro zeny na Vaclavaku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
645
29.3.12 21:11

Jinak ja chodim normalne dal na cviceni jako doposud (hlavne bodystiling), ale upravuju si ho dle svych moznosti, tj. zadny poskoky, neposiluji na bricho, samozrejme na nej ani neleham, mam ty nejlehci cinky… a jde to :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama