Těhotenství a výtok?

65
17.5.04 10:42

Těhotenství a výtok?

Ahoj těhulky i maminky,

chtěla bych Vás požádat o radu nebo Váš názor. Jsem v 6tt a čekáme své první miminko, proto se přiznám, že jsem ze všeho docela vykulená a vystrašená. Již od začátku těhotenství mám čirý nebo mléčný výtok, teď během asi 2 dnů jsem si všimla, že je někdy trošku zabarven do růžova, ale není to žádné silné zabarvení, ale pouze nádech, který se objeví pouze občas. Setkala se některá z vás také s tímto problémem?

Předem Vám děkuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

32
17.5.04 11:19

Ahojky Kajino,
to co popisuješ jsem měla také, ale v pozdějších týdnech. Navštívila jsem svého lékaře ten mě předepsal léky na zklidnění dělohy a doporučil mě být co nejvíc v klidu. Takže jsem většinou celé dny doma proležela v posteli, ale stálo to za to. Po pár dnech se výtok ztratil. Nyní jsem již ve 13tt léky již neužívám, přip poslední návštěvě byl lékař s průběhem těhotenství spokojen.
Issis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
17.5.04 11:47

Ahoj Issis,

díky za odpověď, trochu jsi mě uklidnila, pokud se to neuklidní do 2 dnů, tak si také zajdu k lékaři. Chvilku mám od toho klid, ale někdy se to objeví.
Přeji Ti pohodové těhotenství a hlavně krásné a zdravé miminko.

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
17.5.04 12:00

Ahojky Kajino,
to jsem ráda že jsem tě alespoň trošku uklidnila. Buď hlavně v klidu a pokud můžeš hodně odpočívej, první tři měsíce jsou totiž nejrizikovější. Chtěla jsem se tě zeptat zda chodíš do práce, nebo jsi doma? Přeji ti aby ti to všechno dobře dopadlo a aby jsi si těhotenství užívala.
Issis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
17.5.04 12:08

Issis, chodím stále do práce. Doma jsem původně chtěla zůstat až od října. V práci mám sedavý způsob, dělám pouze u počítače. Ty už zůstáváš až do porodu doma? Trošku Ti to závidím. Vím, že první trři měsíce jsou nejhorší, ale doktor mi doporučil v práci to vůbec neoznamovat, tak teď váhám. Na další UTZ jdu až 31.5.04, snad to bude v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.5.04 12:33

Ahoj Kajino.
V těhotenství je slabý výtok úplně normální, jenom by neměl být krvavý, do zelena, neměl by způsobovat pálení (svědění) nebo zapáchat. Já jsem měla bílý výtok celé první těhotenství a teď znova, jenomže už toho bylo dost, navíc se mi zdál nějak nazelenalý, tak jsem minulý týden šla na vyšetření. A ona to kvasinková infekce! Pan Dr. říkal, že je to zatím slabounké a tělo se s tím vyrovnává úspěšně samo, ale vzhledem k tomu, že jsem už 29tt, tak prý nebude riskovat a pomůžeme tomu, takže se léčím nějakými gelovými čípky. Tělo je prý k takovým infekcím v těhotenství náchylnější. Takže se nestrachuj a když si nebudeš jistá, tvůj gynekolog ti jistě poradí nebo udělá stěry. Výsledky jsou obvykle do 3 dnů.
Jo, ještě mi říkal, že kvasinky se nejraději přemnožují v pátek večer nebo v sobotu, když mají doktoři volno a do pondělí je daleko :D
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
65
17.5.04 12:44

Radko, díky moc za odpověď. Už jsem o něco klidnější, ale stejně budu jako na trní první 3 měsíce. Oddychnout si budu moct nejdříve v červenci. Je fakt, že jsem tento problém také objevila v sobotu ráno. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
17.5.04 15:52

Ahoj Kajino,
Já jsem pracovala také v sedě u pc, ale doma jsem již od 6 tt, jelikož jem měla již několik potratů a naposledy falešné těhotenství, tak mě doktor nechal hned doma v klidu. Nyní mám nejhorší období za sebou, na ULT jdu 4.6. doufám že bude vše v pořádku. Na ULT jsem byla již v 6tt a v 8tt to již bylo slyšet srdíčko, byl to nádherný pocit. Pevně doufám že se to tentokrát podaří. Nenechala jsem nic náhodě a zvolila jsem i přírodní medicínu, baštím vitamíny a piju doplňkové nápoje, které mě právě doporučil léčitel. S kvasinkovou infekcí nemám zkušenosti, doktor mě říkal že jsem jedna ze 7% žen které tuto infekci nemají (spoň něco :wink: )
Issis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.5.04 16:42

výtok v těhotenství

Ahoj,
já jen doplňuju, že pokud se objeví růžový nebo mírně krvavý výtok - lehněte si a dejte nohy nahoru - stačí podložit se několika polštáři. A zapomeňte na sex. U mě to pomohlo, měla jsem před 20 dni výtok asi 2 dny, pak zmizel a je to zatím OK (jsem v 8tt).

Držím palce :)
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
980
17.5.04 19:20

Ahojda,
já jsem teď podruhé těhotná a jsem v 5tt. Poslední dva týdny mám výtok ale je čirý, bez zápachu. Měla jsem to i v prvním těhotenství, ale doktor říkal, že je to normální. Jenže někdy mám pocit, že jsem snad dostala měsičky:-((( Tak se honem běžím podívat, ale ne, je to jen ten výtok.

:! :! Issis: mám za sebou taky potrat, naštěstí a doufám, že jen jeden. Můžeš mi prosím napsat, co máš za doplňky a vitamíny? Já beru Mamavit, ale určitě ještě víš o něčem lepším. Díky J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
18.5.04 06:53

Na netu jsem někde vyčetla, že pro první trimestr je dobré užívat Calibrum babyplan. Je tam hodně kyseliny listové, železo, vitamín e, c,…Pro další trimestr je calibruma mamy. Je tam obsažena několikanásobná dávka potřebných látek.
Jinak já jsem zatím jen snažilka, ale místo měsíčků jsem teď měla tři dni takové ranní špinění na intimku. Vy:,–(ila jsem před měsícem HA takže možná se moje hormonky perou.
Holky mě upozorňovaly, že by mohlo jít o mimoděložní těhu, takže asi radši zajdu k doktorovi.
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
2.11.14 23:41

Ahojky, potřebuji radu jsem v 16tt a mám slabí vytok je ciry a bez zápachu..
Může to něco znamenat???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1783
3.11.14 00:29

Pokud si nejsi jista, zajdi si k lékaři, ale jinak je v těhu výtok normální, mám ho celé těhu a velmi silný, je to dané změnou hormonů.

Příspěvek upraven 03.11.14 v 12:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
3.11.14 06:46

Az pujdes k dr at ti udela ster, pro jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
3
3.11.14 13:27

Děkuji za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie