Pracovní neschopnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 12.05.04 10:35
Pracovní neschopnost

Ahojky,
potřebuju malou radu. Jelikož jsem již jednou potratila, teď zůstávám na rizikovem tehotenstvi. Dnes jsem tehotna cca 5 nedel (ale dle ovulace spise mene). Dostala jsem Utrogestan. A prý můžu dělat vše na co jsem zvyklá, jen se vyvarovat stresů, námahy atd.
Mam neschopenku s vychazkami od 10-12 a od 14-16 hodin. Nemáte někdo zkušenost s dobou vycházek? Tahle mi totiž moc nevyhovuje, přeci jen bych se ráda věnovala tomu co mě baví a neseděla doma a počítala sýkorky na dvorku.
Děkuju

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
delly
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.04 11:51

Ahoj! :lol:
Já jsem byla také na neschopence, od pátého měsíce. Měla jsem napsané stejné vycházky jako ty, ale absolutně jsem je nedodržovala. Doktor mi řekl, že na těhotné kontroly nechodí, protože jim je jasné, že nebudou sedět doma. :D
Já jsem doma neposeděla ani chvíli, dokonce jsme byli i na dovolené.
U vás to může chodit jinak, ale nemyslím si to, protože to tady psalo už více holek, že kontroly na těhotn nechodí. :)

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 12.05.04 13:13

Moc a moc děkuju za typ. Uvidím jak to bude u nás. Manžel mi říká, že jsem moc bojácná, ale je fakt, že nejsem nemocná......

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.04 13:34

Ahoj!
Ja jsem vychazky vubec nedodrzovala,a za celou dobu neprisla na me zadna kontrola.Jedna moje znama,ktera pracuje na socialnim mi rikala,ze se nemusim bat,ze na tehotne neposilaji kontroly.Takze se neboj,a uzivej si tehotenstvi,at ti vse dobre vychazi! :lol:
Petra a Michalek 17m

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.04 17:45

Ahoj,ja mam napsany vychazky neomezene, takze nemusim vubec sedet doma. Zkus se na to zeptat doktora, jestli by ti to nemohl taky tak napsat.

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 16.05.04 07:36
j

Ahojky, a mělas neomezené vycházky hned od počátku nebo až později?

Lysinka
Kecalka 151 příspěvků 16.05.04 11:58

Ahojky Desty!
Ja mela v tehotenstvi neschopenku od 7.tydne a od zacatku do konce s neomezenymi vychazkami. Mela jsem rizikove tehotenstvi prave kvuli predeslym potratum. K tem neomezenym vychazkam mi muj doktor rekl, ze je to pro nej samozrejmost. Protoze jako tehotna potrebuju chodit na vzduch a prece kdyz budu mit vychazky napsane na dopoledne a zrovna bude prset, tak nepujdu ven. A naopak odpoledne bude krasne a ja budu sedet doma, protoze zrovna nemam vychazky? Byt tebou tak se domluvim se svym lekarem. Jestli ma vsech pet pohromade, tak s timhle nazorem musi souhlasit.
Preji pohodove tehotenstvi a nakonec krasne a zdrave miminko.
Ahojky Lucka a Nikolka (2 mesice) :wink:

meta
Kecalka 229 příspěvků 16.05.04 14:03
ahoj všichni

Po přečtení těchto pár řádků se mi ulevilo, také jsem na neschopence od začátku těhotenství ( teď jsem v 17tt) a doktorka mi napsala vycházky od 14 do 18 hod. vůbec jsem nevěděla, že to jde něják bez omezení!!!!!!!!!! 8O Ale jak třeba píše Delly, že na těhotné nechodí tak mě to trochu uklidnilo, protože taky doma neposedím. Doufám, že budu mít taky to štěstí a nepřijdou!!! :roll:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.04 16:04
Re: ahoj všichni

Mety, nechci te nejak strasit, ale psala mi kamaradka, ze na ni prisla kontrola dokonce v sobotu. Asi zalezi v jak velkym meste bydlis.
Ja mam neomezene vychazky od 8 tydne, do tech 8 tydnu jsem neschopenku nechtela, i kdyz mi ji doktor nabizel. Nemam zadne rizikove tehotenstvi, ale neschopenku jsem chtela, abych se nemusela stresovat v praci. Doktor mi ji napsal bez problemu, ani nechtel vedet duvody. Eva

meta
Kecalka 229 příspěvků 16.05.04 17:50
aaaaaaach jo

čauky Evi, tak to jsi mě moc nepotěšila,ale díky. Budu se snažit donutit doktorku ať mi tam napíše neomezené vycházky, protože nevidím důvod, proč by měla být proti. Ale, když se tak nad tím zamyslím tak jsou na té sociálce pěkné potv… ! :evil: . Myslíš, že kdybych nebyla doma tak mě seberou bez řečí peníze, nebo jak to chodí? Protože já chodím i na cvičení pro těhotné a ty mám i mimo vycházkovou dobu, takže by mě to pěkně naštvalo!! :x

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 16.05.04 20:12

Jsem ráda, že tento problém neřeším sama:-))))
Manžel ví, že jsem takovej malej posera :oops: a dnes mi tvrdil, že mě asi zavřou, když nebudu doma přesně v 16:00 :lol: :lol:
Je pravda, že jsem neschopenka chtěla z jednoho prostého důvodu - abych se zbavila stresů v práci. Sice mi chvilku trvalo, než jsem si dovolila připustit, že budu „oficiální lenoch“, ale což. Předchozí potrat mi stačil :roll: a už nechci znovu zažívat tu bezmocnost a beznaděj :x :x
I když můj lékař mi napsal neschopenku bez problémů, říkal, že jeho názor je, že do práce chodit můžu, pokud se mimísek má udržet, tak se udrží.
jenže já bych spala i za chůze :) , někdy mám pocit, že se někde opřu v koutě a je to :)
Hlavně mi už nebývá moc O.K. - ono se to tedy dá zlvádnout, ale mám celý den ocit, že se zákonitě musím pozvracet a to i po obyčejné vodě…
Ale jsem šťastná, že naše Cipátko se hlásí :D moc se na něj těšíme.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.04 22:27

Ahoj Verco, ja se priznam, ze mam napsanou neschopenku poprve v zivote. To s tou kontrolou psala jedna holka v diskuzi na Rodince- podle narozeni leden 2005, kam pravidelne chodim.
Ja nevidim duvod, aby ti doktorka napsala neomezene vychazky. Rekni ji, ze chodis cvicit, a ze bys podle tech vychazek nemohla.
Jinak ja jsem taky strasne unavena a usnula bych i za pochodu. Tak proc nebyt doma a neuzit si tehotenstvi, pak na to budeme rady vzpominat, nez byt ustvane z prace,ne?
Ahoj Eva

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.04 13:10

Ahoj,
byla jsem také na neschopence dva měsíce, kvůli riziku - vycházky jsem měla 4 hodiny denně. Doktorka mě dokonce varovala, že její LPK doktorka kontroluje a že je moc těhotných a proto chodí kontroly už i jim. Když jsem chtěla neomezené vycházky, tak se mi vysmála. Mimochodem, bylo to na Praze 8 - asi je ta jejich kontrolní doktorka na hlavu :))
Chtěla jsem zůstat doma kvůli stresům dále, ale vycházky by mi neprodloužili, tak už jsem měsíc v práci. Jediné další řešení je změnit gynekologa na soukromého - ti píšou neomezené vycházky na požádání.
Mimochodem cvičení pro těhotné mi jako rizikové samozřejmě zakázala.
Nechci strašit - doufám, že dopadneš lépe :)
Hanka

keksina
Nováček 1 příspěvek 17.05.04 16:51

Ahoj holky,ja už jsem na neschopence přes půl roku,protože jsem marodila s páteří a hned na to otěhotněla a za celou tu dobu tady nebyla jediná kontrola.A doufám,že žádná ani nepřijde.Kvůli té páteři to mám rizikový,ale že by se mi chtělo pořád jen sedět doma se říct nedá :roll: Jinak jsem z Brna a jsem hrozně ráda,že existují tyhle stránky :P :D :lol:

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 17.05.04 19:00

Ahojky děvčata, tak už mám vycházky v pohodě. Poprosila jsem pana doktora, že bych rada jela na víkend k rodičům - napsal mi do karty „Změna pobytu“ - a tím se vše řeší. Teď už nikdo nedohledá. ALe nebudu to zneužívat. Spíše budu doma, ale zvládnu vyřídit i to, co bych jindy těžko zvládla.
Zjistila jsem, že se poslední dobou dost lekám a to i pejska za plotem:-))) :cry:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama