Cvičení v těhotenství v Praze

Anonymni
5.1.04 13:10

cvičení v těhotenství

Ahoj holky,

chtěla bych poprosit o tip - kde v Praze chodit na cvičení pro těhotné - ale pokud možno až ve večerních hodinách - když jsem se tak dívala na webu, buď to bylo dopoledne nebo brzo odpoledne a přece jen chodím do práce, takže nestíhám…

Díky moc

Gábina

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2319
5.1.04 15:17

cvičení v těhotenství

Ahoj Gábino, podívej se na www.juklik.cz, ale zápis probíhal v prosinci tak to už možná bude obsazené.

Další kurzy, které hodně maminek doporučuje - Isadora.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
6.1.04 08:28

cvičení v těhotenství

Ahoj holky,

já mám zase dotaz, jestli nevíte o nějakém dobrém cvičení v Brně. Podle netu se mi zdá, že se snad cvičí pouze v Praze.¨

Díky,

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
6.1.04 21:55

cvičení v těhotenství

Ahoj Jitko,

v Brně funguje těch cvičení víc, já mám osobní zkušenost s Agenturou Větrník, je to na Nerudově 7 nebo 9 a je to spojený s předporodním kursem. VZP ti na to přispívá tisícovku, pokud máš trvalý bydliště v Brně. Taky mají plavání a to je moc fajn, skoro bych řekla, že lepší než cvičení, ale bývá to dost obsazený. Jestli máš zájem, napiš, snad bych někde vyhrabala telefon. Měj se hezky a užívej si bříško Blanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.1.04 09:00

cvičení v těhotenství

Ahoj Blani,

jsem taky z Brna a jestli bys ten telefon nekde nasla, byla bych moc rada. Myslim, ze by se nas tam seslo vic.

mej se krasne

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
43
7.1.04 14:26

cvičení v těhotenství

Ahoj holky Brňandy, tak jsem se podívala do svých poznámek a mám telefon na Blanku Čermákovou, která agenturu Větrník vede. Je to 606 837 536. Pokud by to nebrala, pošlete jí SMS, chodí i k porodům a když má cvičení, taky telefon nebere. Tak snad se vám to bude líbit, ještě jsem zapomněla, mají i břišní tance ;-)). Tak hezké časy s pupíkama a někdy zas ahoj Blanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
7.1.04 15:15

cvičení v těhotenství

Ahojte!!

Cvičení v Brně je podstatně víc, kromě Větrníku, kam teď také chodím je cvičení v Centru pro rodinu na Josefské 1, bývalo to ve čtvrtek, mají i internetové stránky a jsou v seznamu. Cvičí porodní asistentka Zita Křivánková, dělá i laktační poradkyni, není přímo z Brna, ale tuším že dojíždí z Blanska.

Cvičí i porodní asistentka Jarmila Kovaříková, má i těhoptenské pavání, je v telefonním seznamu. Dřív cvičila v prostorách YMCA na Kaunicové, ale nevím, jestli je tam ještě. Kontakt na ní jsem viděla na Obilňáku. Dělá i laktační poradkyni, určitě bude napsaná na nějakých webových stránkách.

Cvičení a přípravu na porod dělá i lékařka Henrieta Nazzari, ale ta bere jen své pacientky, je v telefonním seznamu.

Další cvičení bývá v porodnicích, stačí se poptat.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
7.1.04 15:18

cvičení v těhotenství

Ahoj Blani,

díky za číslo, mezitím jsem byla na další prohlídce na gyndě a tam mi dali papírek s číslem na Jarmilu Kovaříkovou (soukromá porodní asistentka). Cvičení má na Kounicově a plavání v Líšni (právě je ale plné). Zkusím si zacvičit a když se mi to nebude líbit, zkusím tvůj kontakt. Protože v Brně ještě zas až tak moc lidí neznám, těším se, že tam potkám nové lidi.

Měj se krásně,

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.1.04 10:41

cvičení v těhotenství

Ahoj, koukám, že se to tu hemží dobrými kontakty, poradíte mi někdo něco v Liberci? O cvičení v porodnici a v Saremě vím, je něco dalšího?

Díky

Verča

• Nahlásit
  • Citovat
27.1.04 22:05

cvičení v těhotenství

Milé Ostravské maminky, pokud hledáte něco jiného než co nabízejí v rámci klasické přípravy místní porodnice, přiďte se kouknout na naše těhoaktivity. U nás se během teoretické přípravy dozvíte i o možných alternativách o tom že lze rodit i jinak, s tatínky si vychutnáte prožitek s aromamasáže, při pohybových aktivitách, si protáhnete celé tělo, či ochutnáte kouzlo a praktickou pomoc tance rodiček. Těhotenství si můžete užívat s náma i ve vodním prostředí, v úžasném bazénu se slanou vodou nejluxusnějšího Ostravského hotelu Imperiál. Za kolektiv Centra aktivního mateřství vás zdraví Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.1.04 09:55

cvičení v těhotenství

Krásný den , já bych vás chtěla poprosit , jestli nevíte o nějakém cvičení pro těhotné v Kralupech nad Vltavou, předem mockrát děkuji, Niky. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
4132
3.11.14 09:34

Ahoj, nechci zakládat nové téma, takže svůj dotaz hodím sem. Je tady někdo, kdo aktivně cvičil v těhotenství, popř. jakou formou, co lze a nelze, jak posilovat? Opravdu teď nemyslím těhotenskou jógu apod., ale spíše lehčí formování těla, udržování postavy, je něco takového možné?
Jde mi o to, že sotva jsem se začala dávat dohromady po jednom porodu a kojení, začala cvičit, postava začala mít hezký tvar atp., tak jsem zase těhotná a tentokrát opravdu nehodlám připrat 25kg ani za nic! Nechci to přehánět, přeci jen vím, co se může a co už není vhodné. Ale zajímá mě, jestli si tu někdo udržel jakýsi zdravý životní styl po dobu celého těhotenství, kojení včetně lehké formy sportu a posilování!
Klidně uvítám odkazy na videa, články, ale i samotnou diskusi na toto téma. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.11.14 10:15

Já jsem cvičila pilates až do 34.t. g. Nebylo to pilates pro těhotné, občas mi ale lektorka řekla, že tenhle cvik ne nebo jsem ho cvičila jinak. Jezdila jsem na kole do 5.měsíce, chodila na tůry, plavala pravidelně a stejně jsem přibrala 20kg. Já bych to asi řešila až po porodu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
3.11.14 10:49

Doporucujem plavanie, bola som v bazene naposledy este niekolko dni po termine :mrgreen: prsia a kraul sa daju plavat v pohode po celu dobu, ak mas aspon ako-taku techniku. Inak som teda do 32.tt pracovala vonku rukami, asi do 7. mesiaca som prilezitostne vytiahla aj kolo. Jo a nesmiem zabudat na diskgolf a lukostrelbu, ale to fakt len rekreacne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
3.11.14 11:47

Tak plavání je pro mne bohužel teď out, pravda je, že bych ho nejraději upřednostnila, protože ve vodě se vskutku cítím jako ryba. Asi se zkusím řídit svými pocity a poradím se se svojí PA.
@Námořnička po porodu jsem to řešila už třikrát a opravdu to pro mne není ta správná cesta. Minimálně mám na sobě vypozorováno, že do 15 kil roste miminko, prsa apod, nad toto už dělám zbytečné tukové zásoby v místech, která se mi pak velmi těžko formují, tedy hlavně zadek, stehna, paže apod. A hlavně jsou to kila, která zůstávají.
Vím, že to asi zní malicherně, ale jde mi i o to udržet se během těhotenství „ve formě“, nerada bych zklouzla k apatickému polehávání a bolestem zad. Přeci jen mám tři děti a potřebují mámu. Samozřejmě pokud si tělo řekne, tak s tím nic neudělám a pokud mi cvičit/posilovat/sportovat nepůjde, tak to prostě dělat nebudu. Jestliže je ale možnost udržet se fit a v kondici, ráda bych šla touto cestou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama