poloha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  19.12.03 21:24
poloha

Muze mi nekdo rict, zda jsem povinna rodit vleze? Pri prohlidce porodniho salu, mi bylo receno, ze behem prvni doby porodni se mohu pohybovat, vyuzit porodni stolicky atd, ale v druhe dobe musim lezet a jako prvorodicce automaticky provadeji nastrih. Uz tak mam strach z nemocnic a ted dva mesice pred porodem mam doslova z porodu hruzu, jedna se o porodnici, ktera je velmi chvalena, ale ten dnesni pristup na porodnim sale me tedy doslova uzemnil, jiz ted citim, jak se ve me vsechno svira, nedovedu si predstavit, jak budu krecovite sevrena pri porodu, coz mi navic urcite jen pritizi nez pomuze. Dekuji za jakoukoli radu na co mam jako rodicka narok. MK

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  19.12.03 21:48
poloha

Ahojky,

rozhodně bys měla mít nárok na takovou polohu při porodu, kterou si sama zvolíš. Bez ohledu na to jestli jsi prvorodička nebo ne. Co se týká nástřihu, také nemusí být zrovna nutný ani u prvorodiček. Doporučuji Ti zvolit jinou porodnici. Ta o které píšeš, mi nepřipadá zrovna nejlepší. Já rodila ve Vrchlabí své první dítě, jsem bez nástřihu a rodila jsem celou dobu, tak jak jsem si přála. Vyjdou maximálně vstříc. Rozhodně se to vyplatí.

Je dnes tolik možností, proč si nevybrat? Na porod se ženská musí těšit a ne se bát. Přeji hodně úspěchů ve výběru, zdravé mimi a krásné Vánoce.

Čau Štěpa

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 19.12.03 21:57
poloha

Ahoj,

rozhodně Tě nikdo NEMŮŽE nutit rodit vleže, ale mám pocit, že by bylo nejlepší si vybrat porodnici, kde počítají s tím, že jsi myslící lidská bytost, která si sama dokáže zvolit, co je pro ni nejlepší. Taky automatické provádění nástřihu je dost zbytečné, a v dnešní době se to většinou ani nedělá… já už si připadám jako chodící reklama:-), ale neuvažovala jsi o Vrchlabí? tam můžeš rodit třeba ve stoji na hlavě, když budeš chtít, a nikomu to nebude připadat divné…

Já jsem tam rodila před 8 měsíci, taky první mimčo, Tadeášek měl přes čtyři kila, a žádný nástřih nebyl nutný. Dělají to tam v průměru jen u 4 procent žen… Pokud to máš moc daleko, poohlédni se po jiné osvícené porodnici. (My jsme jeli cca 100 kilometrů, a nebyl žádný problém, prý tam jezdí rodit i z větší dálky:-)

Hodně štěstí a snadný porod, na který budeš ráda vzpomínat!

Šárka

Anonymni  19.12.03 22:07
poloha

Ahoj,

rodit v leže nemusíš. Já byla u Apolináře, sice se pokoušeli mi zvednout nohy až „ke stropu“, ale když jsem vyjádřila nesouhlas, nenaléhali na mne. Vpodstatě jsem rodila tak nějak v polosedě, pololeže. Při bolestech, které jsem měla si ani nedovedu představit, že bych měla „stát na hlavě“.

Nástřih hráze není povinný - jen u předčasných porodů, aby se ulehčila mimínkovi cesta ven, a nebo v případech, kdy by hrozilo natržení hráze. Pak je nástřih mnohem lepší. Dle mého názoru je lepší nechat rozhodnutí na porodníkovi. Protože, která z nás je taková odbornice, aby mohla něco sveřepě odmítnout, a pak být natržená třeba až ke konečníku …

A co se týče zařízení, kde můžeš rodit třeba ve stoje na hlavě - no, to je napováženou. Tam by asi měla rodit jen žena, která ví, že její porod bude naprosto bezproblémový, ale která z nás to může vědět?

Ne, že bych byla puritán, ale někdy trochu toho konzervatismu neškodí. Alespoň mně to zachránilo život, a to doslova. Má známá, rodící v zařízení, kde lze stát i na hlavě, takové štěstí neměla - po porodu absolvovala další dvě operace, než bylo všechno vpořádku. A kde myslíš, že ji dávali dohromady …

Držím palce a hodně štěstí.

Evča

Anonymni  22.12.03 22:17
poloha

Taky si myslim, ze neni treba bat se porodu „vleze“. Pod vlivem „kampane“ za „prirozeny porod“, ktera se dnes vede, jsem si taky myslela, ze je to neco neprirozeneho, ale nakonec mi ten zpusob „vleze“ vcetne cele konstrukce toho luzka prisel velmi ucelny a smysluplny. Nac byt originalni a moderni za kazdou cenu? Jak muzes vedet, ze nechces porod „vleze“, kdyz jsi jeste nerodila? Ohledne nastrihu - po 40 minutach tlaceni na sale, kdy me opoustely sily, jsem se doslova modlila, aby me uz nastrihli, a to jsem si predtim ten nastrih ani nedovedla predstavit, a zdalo se mi to jako to nejhnusnejsi na cele predstave porodu. Nakonec to tak hrozne nebylo, na cely porod mam vzpominky velmi kladne, bylo to krasny. Poprve jsem rodila cisarem, a to se vubec neda srovnat. Pres vsechnu bolest bych do toho sla od minuty znovu, neboj se, bude to OK. A nemysli si, ze musis zkusit vse, o cem se nekde doctes.

evengeline
Nováček 4 příspěvky 04.01.04 23:38
poloha

Také jsem rodila v porodnici, kde je dovoleno téměř vše, co si rodička přeje a nepřišlo mi, že by tím bylo něco zanedbáno nebo že by hrozilo nějaké nebezpečí matce nebo dítěti. Byla jsem v Kadani, také jsem jela z Plzně 100 km, a to v Plzni jsou 3 porodnice. Jela jsem prostě tam, kde se budu cítit dobře a kde se mnou nebudou zacházet jak s méněcennou. Myslím si že matka nejlépe ví, co jí dělá dobře a pokud by mi někdo vnucoval, že musím ležet a povinně si nechat nastřihnout hráz, tak tam nepůjdu. V této porodnici jsem rodila pouze za přítomnosti porodní asistentky, ale vedle v místnosti byl normální porodní sál, kde byl doktor, který by v případě potřeby byl schopen hned zasáhnout. Takže nehrozilo vůbec žádné nebezpečí. Pokud někdo má problémy při porodu je jedno jestli rodí v porodnici na stole nebo třeba do vany. Poradila bych také to, poohlédnout se po jiné porodnici. Na této stránce jsou vysvědčení pro porodnice, tam se lecos dozvíš. Jinak přeju ať to zvládneš v pohodě, věř tomu, že ti pak zbydou vzpomínky jen na to krásné a to je to první setkání s miminkem. Vždyť ani pro něho to není procházka, když se musí dostat na svět tou úzkou škvírou :-) a společně to dokážete, mysli na něj a bolest půjde stranou.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své... číst dále >

Piperová: Ve třiceti po mně nemůžete chtít, abych vypadala na dvacet

Britské herečky Billie Piperová (34) se dotklo, že se do ní opřeli někteří... číst dále >

Reklama