Jak provádět výpočet pohlaví dítěte?

Pohlaví dítěte ovlivňuje spermie, která oplodní vajíčko. Těžko se dá spočítat, jestli se vám narodí chlapeček, nebo holčička. Metod pro výpočet pohlaví dítěte ale existuje hned několik.

Rodiče mají obecně vyšší pravděpodobnost narození chlapce – na 100 porodů dívek připadá 105 porodů chlapců. Jedná se tedy o poměr 1,00 : 1,05. Šance jsou tedy poměrně vyrovnané.

Výčet výpočtů pohlaví zde uvádíme pouze pro zajímavost, nejedná se tedy o žádnou spolehlivou předpověď.

Čínský lunární kalendář

O tomto výpočtu se můžete dočíst v článku, který je věnován přímo této metodě na našich stránkách. Čínský kalendář a pohlaví dítěte .

Výpočet pohlaví dítěte podle stáří rodičů

Metoda výpočtu je stejná jako u čínského lunárního kalendáře. Do tabulky vyneseme dva údaje – stáří matky a stáří otce v době početí. Tam, kde se v tabulce hodnoty protnou, odečteme, jaké pohlaví se narodí.

Sudé a liché dny

Podle určitých pověr se narodí s větší pravděpodobností chlapeček, pokud došlo k početí v lichý den. Sexuální akt v sudý den zvýší pravděpodobnost narození holčičky.

Výpočet pohlaví dítěte podle znamení rodičů

V tomto případě postupujeme stejně jako u čínského lunárního kalendáře s tím rozdílem, že zadáváme znamení otce a matky dítěte. Výsledek se opět odečte v tabulce.

Diskuze o tomto tématu:

Váš příspěvek

Odesílám...

Navrhněte změnu

Jaká informace podle vás chybí v hesle Jak provádět výpočet pohlaví dítěte??